Soubory: Spywareblaster – je čas udělat spyware pápá

Zajímáte se o DVD? Podívejte se, s jakým programy si můžete nastavit mechaniku či ripnout obsah DVD. Ukážeme si také nástroje na práci s P2P a FTP. A k tomu všemu ještě další tři softíky navíc.

Pracujete s P2P sítěmi nebo se chystáte začít? Pak budete potřebovat dobrého klienta. Tím může být třeba BitTornado 0.3.4. Jedná se o alternativní kompilaci původního programu BitTorrent s přídavky od autora modifikace. BitTornado je opensource, takže pokud víte jak, tak si můžete modifikovat původní verzi se zachováním základních funkcí a vlastností. Nejnovější verze například méně zatěžuje paměť RAM, obsahuje také několik nových nastavení.

Pro FTP se tento týden objevilo několik nových verzí klientů, téměř všechny však jako shareware. Jedním z nich je FTP Voyager v11.1.0.0, který patří mezi ty kvalitnější a spolehlivější. Umí všechny základní funkce jako například připojení na jakýkoliv FTP server, přesouvání souborů pomocí drag and drop, synchronizování, simulování více přenosů, automatické znovunavázání a jiné. Dále podporuje přímé „server na server“ kopírování, více oken, plánování nebo třeba řazení do front.

A teď konečně k DVD. Pokud hledáte možnost k vyladění vašeho přehrávače, pak můžete zkusit DVDIdle 5.12, utilitku k dodatečnému nastavení DVD mechaniky. Dokáže používat externí cache, umožňuje integraci do většiny DVD přehrávačů a jiné. Stejně jako FTP Voyager ale není zdarma.

Naopak zcela free je DVD Decrypter 3.2.3.0. Nástroj, který vám umožní zkopírovat neboli ripnout DVD na váš harddisk. Výsledný VOB soubor je tak zbaven ochrany, se kterou byste si ho jinak než na médiu nespustili, a připravený k dalšímu zpracování, například ke kompresi. Výhodou obou prográmků pro DVD je velikost instalátorů, které nepřesahují 800 kB.

Když už jsme u komprimování, VirtualDub-MPEG2 1.5.10.18264 je program sloužící ke kompresi a dekompresi video formátů AVI (DivX). K přednostem patří rychlá komprese i dekomprese, práce se soubory většími než 2GB, optimalizovaní pro lineární editaci, podpora Motion-JPEG, MPEG-1 video a MP3 audio, real-time a near-realtime video procesy, video job queues a řada dalších funkcí.

SpywareBlaster 3.2 je z úplně jiného soudku. Jedná se o software, jehož úkolem je prevence a zabezpečení proti instalaci spyware souborů z internetu do vašeho počítače. Díky kontrole nad ActiveX a zabezpečení CLSID je velmi nepravděpodobné, že by se Vám nějaký nevítaný software z Internet Exploreru vetřel do systému. SpywareBlaster tak představuje alternativu k dobře známému Ad-Aware.

Dnešní výběr končí. Na závěr už si jen zbývá představit WhereIsIt? v3.61.705, jeden z nejlepších katalogizačních nástrojů pro vaše média. Je následníkem úspěšného DOS programu Floppy Master. Trial omezení ale skalní příznivce freeware příliš nepotěší. Je už jen na vás, jestli WhereIsIt za něco málo přes 1000 korun stojí.

Všechny soubory lze stáhnout z našeho archivu.

Článek vznikl ve spolupráci se serverem Pegasoft.cz.

Diskuze (4) Další článek: Nudíte se o víkendu? Ať vás baví internet!

Témata článku: Video, Soubor, Spyware, Floppy, Čas, Voyager, Nová modifikace, Vita software, Základní nástroj, Editace videa, Job, Původní funkce, Trial, Původní klient


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně