Soubory: Nové Nero a antivirus avast!

Dnes pokračujeme v bezplatné antivirové mánii domácí verzí českého softwaru avast! Kromě antiviru jistě přijde všem vhod nová verze Nero Burning Rom. Z dalších programů jistě zaujme nový Connection Meter, aktualizace Ad-Aware nebo mailový klient a kalendář postavený na populární volné Mozille.

Connection Meter v5.8.5

Související odkazy

Slovník
antivirus
demoverze
implementace
Linux
modem
package
PDA
synchronizace
update
virus

Krátká aktualizace se týká programu pro monitorování připojení k internetu (a to nejen prostřednictvím modemu) Connection Meter v5.8.5 z české produkce. Kromě drobných oprav jsou zásadnější změny v SMS bráně – kromě přidání podpory zasílání SMS do všech sítí (placená Oskarova samoobsluha) totiž obsahuje funkci, která „naučí“ program rozpoznat obsah ověřovacích číselných piktogramů na SMS bráně!

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: http://www.conmet.cz
Velikost souboru: 1,36 MB
Operační systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena softwaru: zdarma (nereg.) / 160 Kč (reg. verze)

avast! 4 Home v4.5.546

Díky podnětům čtenářů v minulém čísle, jehož trhákem byla bezplatná verze antiviru AVG dnes přinášíme další antivirus, který je pro domácí nekomerční použití zdarma, a to avast! 4 Home v4.5.546 rovněž z českých luhů a hájů. Narozdíl od AVG je však v češtině, je to verze velmi podobná s placenou edicí Profesional (rozdíly ZDE), ovšem po instalaci je ještě nutné se zaregistrovat na TÉTO stránce.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: http://www.avast.com/cze/avast_4_home2.html
Velikost souboru: 7,9 MB
Operační systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena softwaru: zdarma (domácí nekomerční použití)

Nero Burning ROM v6.6.0.3

Po měsíci je zde opět nová verze balíku vypalovacího softwaru Nero 6 Reloaded. My pro vás dnes máme ke stažení pouze první, ovšem nejzákladnější balíček (Package 1) obsahující především nové Nero Burning ROM v6.6.0.3 a doplňkové programy. Tato demoverze poběží volně až do konce prosince. Balíčky 2 a 3, spolu s češtinami si můžete stáhnout z TÉTO stránky.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: http://www.ahead.de
Velikost souboru: 28,58 MB
Operační systém: 98/2000/XP
Cena softwaru: 49,99 EUR (kompletní Nero 6 Reloaded)

avast! Virus Cleaner v1.0.203

Pokud nechcete stahovat obsáhlý antivirový program, a přesto máte podezření na infekci jedním ze známých virů (např. Beagle, Blaster, BugBear, Klez, MyDoom, NetSky, Sasser, Sober nebo Sobig), pomůže vám najít odpověď jednoduchý avast! Virus Cleaner v1.0.203.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: http://www.avast.com/cze/avast_cleaner.html
Velikost souboru: 354 kB
Operační systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena softwaru: zdarma

Ad-Aware – aktualizace SE1R20 25.11.2004

V ochraně počítače pokračujeme i tímto softwarem, resp. novými definicemi „anti-reklamního“ programu Ad-Aware SE Personal Edition. Pokud tedy chcete být ochránění před nežádoucím softwarem, měli byste si tento update rozhodně nainstalovat. Pokud ještě nemáte základní program (Ad-Aware SE 1.04), můžete jej rovněž najít ke stažení v našem archívu pod tímto heslem. Postup instalace je jednoduchý – stačí archív rozbalit do adresáře s Ad-Aware, přepsat existující soubor a restartovat Ad-Aware.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: http://www.lavasoft.de
Velikost souboru: 392 kB
Operační systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena softwaru: zdarma (pro nekomerční použití)

Mozilla Thunderbird v0.9 CZ

Po krátké době přicházíme s aktualizací alternativního e-mailového klienta, a tedy konkurence Outlooku, Mozilla Thunderbird v0.9 CZ. Důvodem brzkého znovuuvedení je především česká lokalizace, která vám jistě přijde vhod. Ostatní funkce jsou identické s nedávno uvedenou anglickou verzí. Na domovské stránce si samozřejmě můžete stáhnout i verzi pro Linux nebo (pokud již nyní používáte anglickou verzi) samostatný lokalizační balíček.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: www.czilla.cz
Velikost souboru: 6,1 MB
Operační systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena softwaru: zdarma

Mozilla Kalendář v1.7 / Mozilla Sunbird v0.2a CZ

A nyní doplněk jak pro e-mailový klient Thunderbird (čímž se vlastně přiblíží Outlook), tak pro internetový prohlížeč Firefox, a to s jednoduchým názvem Mozilla Kalendář v1.7. Jak tedy název napovídá, půjde zde o lokalizované rozšíření o modul kalendáře pro zmíněné aplikace. Výhody jsou nesporné – přídavek je založen na standardu iCal (což zaručuje snadnou přenositelnost) a lze jej sdílet pomocí WebDAV. Pokud nechcete kalendář jako přídavek, ale jako samostatný program, je vám k dispozici ve formě Mozilla Sunbird v0.2a CZ (testovací verze v češtině). Novější verzi 0.2 (pouze v anglickém jazyce) si můžete stáhnout ZDE. Snad již brzy bude implementována i synchronizace s PDA.

> stažení souborů z našeho archívu <
Domovská stránka: www.czilla.cz
Velikost Kalendáře: 563 kB
Velikost Sunbirdu: 5,47 MB
Operační systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena softwaru: zdarma

Všechny soubory lze stáhnout z našeho archívu.

Diskuze (52) Další článek: Vánoční Winamp přináší píseň od Silvertaide

Témata článku: Linux, Antivirus, Avast, Archiv, Cleaner, Software zdarma, Samostatná stránka, Stažený soubor, Nero, Beagle, Reklamní balík, Brzké rozšíření, Software ke stažení zdarma, Reklamní doplněk, Domácí použití

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů