Soubory: Netlimiter - šetřete datový limit svého připojení!

Ke stažení je dnes k dispozici 5x shareware a 2x freeware. Budete prohlížet obrázky, číst elektronické knihy, převádět hudbu, šetřit datový limit, spravovat soubory, vyhlazovat fonty nebo číst Živě.cz skutečně „živě“!

Související odkazy

Slovník
ADSL
ANSI
ClearType
download
DVD
font
freeware
FTP
JPEG
komprese
MP3
NTFS
PDF
procesor
RSS
shareware
upload
utilita
WAV
ZIP

Jako první dnes nabízíme aktuální verzi „nejen“ prohlížeče obrázků ACDSee v7.0. Co je nového? Rychlejší prohlížení, porovnávání podobných fotografií a výběr „té nejlepší“, vyrovnávání hladiny osvětlení, slideshow obrázků v PDF či Flash formátu, podpora formátu JPEG 2000, průvodce přímým vypálením obrázků na CD/DVD...

Domovská stránka: www.acdsee.com
Velikost
: 14,6 MB
Cena: 49,99 USD

Další program potěší především knihomoly. Jedná se o port aplikace původně určené pro PocketPC a její funkce je jednoznačná: čtení elektronických knih. Haali Reader v2.0 podporuje formáty TXT, XML, PRC a PDB (tedy knihy pro „Palm“, které si můžete stáhnout např. ze serveru PalmKnihy), popřípadě soubory zabalené v ZIPu. Haali má spoustu užitečných funkcí, ale před čtením českých knih si nezapomeňte nakonfigurovat českou znakovou sadu (v nastaveních „ANSI – Central Europe“).

Domovská stránka: http://haali.cs.msu.ru/pocketpc/index.html.en
Velikost: 488 kB
Cena: zdarma

Potřebovali jste někdy rychle a bez zbytečného zdržování převést zvukový soubor do jiného formátu? Pro vás je určen Audio Conversion Wizard v1.65, kde pohodlným způsobem nastavíte, co chcete převádět, jakou kompresi zvolíte, jakou kvalitu vyberete a případně jak má vypadat ID3 Tag souborů. ACWizard je rychlý, přehledný, lze s ním převádět více souborů za sebou a podporuje formáty WAV, OGG, MP3 a WMA(9).

Domovská stránka: http://www.litexmedia.com/audio_wizard/
Velikost: 5,72 MB
Cena: 21,95 EUR

Hlavním lákadlem tohoto vydání je „šetření“ vašeho datového limitu. Měl jsem na mysli především situaci, kdy používáte P2P sítě pro sdílení souborů a otravuje vás neustálé uploadování vašich souborů cizím uživatelům (v některých případech uploady dokonce zpomalují downloady, např. u ADSL). K řešení problému vám postačí aplikace NetLimiter v1.30, pomocí níž hravě omezíte odchozí (ale i příchozí) data v síti. Vím, že toto sice není zrovna dvakrát fér, ale „fair-user-policy“ našich internetových poskytovatelů s datovými limity také není příliš férová a já pochybuji, že byste z vašich zaplacených 20 GB věnovali uploaderům např. 5 GB... Kromě této funkce můžete přehledně monitorovat stav ve vaší síti pomocí logů a grafů. Starší verzi jsme již tady měli, nová verze je vylepšená a podle vlastních zkušeností má lepší „utajení“ omezení uploadu pro DC++.

Domovská stránka: http://www.netlimiter.com
Velikost: 543 kB
Cena: 29,95 USD

Další nabízená utilita je sice staršího data, ovšem na funkčnosti jí to nic neubírá. Jedná se o souborový manažer FAR v1.70 beta 5 od autorů RARu (nová verze v1.70 a6 z července 2004 je údajně na světě, ale nikde ji nelze stáhnout). Kromě klasického vzhledu Norton Commanderu (který možná někteří z vás přivítají) však nemá s DOSovým správcem souborů nic společného. K dispozici je řada pokročilých funkcí včetně FTP přenosu či zastavování procesů Windows. Nenechte se odradit vzhledem, FAR samozřejmě podporuje dlouhé názvy souborů i souborový systém NTFS.

Domovská stránka: http://www.rarlab.com/far_manager.htm
Velikost: 1385 kB
Cena: 1083 Kč

Pokud jste příznivci „vyhlazených“ písem ClearType ve Windows XP, jistě byste rádi tuto funkci měli i ve starších verzích tohoto operačního systému. Pomůže vám jednoduchá aplikace Create Smooth Fonts v3.0, která u všech truetype písem vytvoří efekt téměř identický s ClearType. Vyhlazená písma si tak budete moci vychutnat ve všech rozlišeních na starých Windows. Sharewarová verze je omezena zajímavým způsobem – dovolí vám do hladké podoby převést pouze písmo, které v sobě obsahuje slovo „Times“ (např. „Times New Roman“). Jiné omezení zde není.

Domovská stránka: http://www.ikitek.com/products/Create-Smooth-Fonts.html
Velikost: 328 kB
Cena: 9 USD

Závěrem je tady pro vás freewarový tip, jak si přečíst náš magazín Živě skutečně „živě“. K tomu vám poslouží nová verze programu FeedReader v2.7.646, která je určena ke čtení XML souborů s RSS obsahem. Po instalaci tak přidáte nový „feed“ např. s adresou /system/RSS.xml, což je aktuální přísun nových článků serveru Živě, a v liště vedle hodin vás aktuálně na nové články nebo zprávy upozorní rotující se krychle (popř. vyskakující informační okna) a vy máte možnost jejich okamžitého přečtení přímo v okně FeedReaderu. K dispozici jsou samozřejmě stovky informačních kanálů (včetně českých).

Pozor – na některých konfiguracích při zapnutém spouštění FeedReaderu při startu Windows může docházet k jeho zaseknutí (přestože budou k dispozici nové zprávy, kostička se nebude točit) a zatížení systému (následně se zvýší teplota procesoru).

Domovská stránka: www.feedreader.com
Velikost: 1,43 MB
Cena: zdarma

Všechny soubory lze stáhnout z našeho archivu.

Diskuze (49) Další článek: Neoficiálně: iPod s barevným displejem ve výrobě

Témata článku: Soubor, Download, Zastavování, Fonts, Acdsee, Datový limit, Zbytečné zdržování, Smooth, Kostička, Audio knihy, Připojení, Vyskakující okno, Upload


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně