Soubory: Memtest86+ - jak vám slouží vaše paměť?

Nedělní softwarové menu: utilita pro přetaktování ATi karet, výtečný download akcelerátor, jednoduchý programovací jazyk, diagnostický program pro testování paměti, pluginy pro alternativní video formáty a jako dezert P2P klient.

Související odkazy

Slovník
akcelerátor
algoritmus
banner
BIOS
demo
download
chipset
Java
objekt
utilita

Databáze znalostí
Formát RM
Jak se bránit spyware?
Konvertor do REAL
formátu

Mozilla: jaký download
accelerator

Přetaktování ATI
Převod MOV na AVI
Taktování ATI
Radeon 9100

Vadná RAM paměť

Katalog produktů
Grafické karty
Procesory

ATITool 0.0.22 patří mezi nejznámější utility pro přetaktování grafických karet s chipsetem firmy ATi. Frekvence jádra i pamětí lze měnit přímo a zároveň ihned porovnávat s demem 3D objektu pro zjištění stability a výkonu. Potěšitelné je především to, že se velikost instalátoru opět o něco zmenšila.

Domovská stránka: atitool.ocfaq.com
Velikost: 860 kB
Cena: zdarma

FlashGet v1.65 je program sloužící k rychlému a přehlednému stažení souborů z internetu. Soubory jsou stejně jako u jiných akcelerátorů stahované po částech a ve výsledku se skládají do jednoho souboru, čímž se až pětkrát zvyšuje rychlost downloadu. Mezi samozřejmosti patří funkce obnovení, časové naplánování, ukládání do tématických složek pro přehlednost a další. FlashGet je sice placený, v neregistrované verzi však „obtěžuje“ pouze reklamním bannerem. Zato však patří k těm nejlepším.

Domovská stránka: http://www.amazesoft.com/
Velikost: 1,59 MB
Cena: 29,95 USD

Hledáte jednoduchý programovací jazyk? Zkuste třeba Javu 1.4.2.05. Jedná se o jazyk, který se stal standardem především pro Windows. Umožňuje rozsáhlé možnosti jak pro uživatele, tak pro programátory. Patří k těm méně náročným, je objektový a multiplatformní.

Domovská stránka: http://www.sun.com/
Velikost: 1,35 MB
Cena: zdarma

Již před prázdninami se v nedělních souborech objevil program GoldMemory analyzující paměť počítače, nebyl však k dispozici zdarma. To ale neplatí o Memtest86+ 1.25. Tento diagnostický program umožňuje snadno odhalit nesprávnou funkci paměťového systému jako celku, kdy pomocí speciálních algoritmů důkladně prověří intenzívním používáním nejen operační paměť, ale i funkci vyrovnávacích pamětí a procesoru ve vztahu k operační paměti. Dokáže tak nalézt chyby, které mohou nastat vlivem nesprávného nastavení parametrů paměťového systému v BIOSu nebo nestabilním napájením těchto komponent.

Domovská stránka: http://www.memtest.org/
Velikost: 55,4 kB
Cena: zdarma

Předchozí verze alternativního Real playeru a Quick Time playeru byly v softwarových novinkách přivítány kladně, proto si dnes představme jejich další vydání. Real Alternative 1.24 umožňuje přehrávat Real soubory (.ra, .ram) bez nutnosti instalace kompletního RealOne Player balíku. Obsahuje také podporu pro možnost sledování RealOne souborů přímo v Internet Exploreru a pro běžné přehrávání v Media Player Classic.

Domovská stránka: http://www.k-litecodecpack.com/
Velikost: 5,62 MB
Cena: zdarma

QuickTime Alternative 1.34 funguje prakticky stejně. Umožňuje přehrávat QuickTime soubory (.mov, .qt) bez nutnosti instalace kompletního QuickTime Player balíku. Stejně tak obsahuje podporu pro možnost sledování QuickTime souborů přímo v Internet Exploreru a pro běžné přehrávání v Media Player Classic.

Domovská stránka: http://www.k-litecodecpack.com/
Velikost: 7,18 MB
Cena: zdarma

Nakonec jen ve zkratce. Shareaza 2.0.3 P2P je filesharing klient pro nový protokol Gnutella2, který je zpětně kompatibilní se standardní Gnutellou, ale nabízí větší zabezpečení, vyšší stabilitu, lepší vyhledávání a spoustu dalších zajímavých funkcí. Neobsahuje žádný spyware, bannery ani pop-ups.

Domovská stránka: http://www.shareaza.com/
Velikost: 2,95 MB
Cena: zdarma

Všechny soubory lze stáhnout z našeho archivu.

Článek vznikl ve spolupráci se serverem Pegasoft.cz.

Diskuze (16) Další článek: Microsoft nabízí opravné balíčky pro .NET Framework

Témata článku: Video, Soubor, UPS sledování, Real, Banner, Demo, Move, Paměť, Reklamní balík, Classic, Jak, Intenzívní používání, QuickTime


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně