Soubory: All Seeing Eye – hry celého světa, spojte se!

Co přináší dnešní soubory? Přehled o vašem počítači, utility pro MSI, sledování internetových her po celém světě, neomezené možnosti úpravy tisku, jednoduchou tvorbu instalátorů a profesionální nástroj pro správu sítí.

Začínáme s freeware. Tím je Drive Fitness Test 3.73, utilita od IBM poskytující rychlou metodu testu SCSI a IDE Serial-ATA pevných disků. Program analyzuje chod disku a jeho schopnosti čtení dat. Výhodou programu je funkčnost nejen pod Windows, ale také pod stařičkým DOSem.

All Seeing Eye 2.3.2 je z úplně jiného softwarového soudku. Jedná se o monitorovací systém určený fanouškům hraní her po internetu. Dokáže monitorovat snad všechny herní servery ve světě. Nejrůznější filtry nabízí výběr země či kontinentu pro hraní nebo třeba možnost zobrazovat pouze servery s určitým rozmezím pingu. Software při spuštění monitoruje aktualizace a podporuje tak většinu známých populárních her. All Seeing Eye je trial a instalace je možná pouze z internetu. Stažený soubor v naší databázi tak má pouze něco málo přes 10 kB.

Skutečnou lahůdkou je FinePrint 5.25 - neobvyklý tiskový ovladač pro Windows, který umožňuje dodatečné prohlížení a atypické formátování tisků. Vlastní tisk potom probíhá přes standardní ovladač tiskárny. Ze zajímavých funkcí můžeme zmínit především tisk dvou, čtyř nebo osmi stran na jednom listu papíru. Program dále zvládá ukládání tisku do schránky ve formě textu, bitmapy nebo meta souboru, ukládání tisku do souboru v TIFF formátu. Mezi ojedinělé vlastnosti patří velice snadný tisk brožur, oboustranný tisk na jakékoliv tiskárně, vodotisk nebo třeba vložení dodatečného okraje pro svázání dokumentů. Funkcí je mnohem více, za používání však zaplatíte nezanedbatelných 50 amerických dolarů.

A zpátky k volně dostupnému software. Inno Setup 4.2.6 je free softík na tvorbu instalací pro vaše programy, dostupný i se zdrojovým kódem. Máte li tedy nějaký vlastní prográmek a chtěli byste pro něj pohledný windowsovský instalátor, můžete Inno Setup zkusit.

Potřebujete si aktualizovat BIOS a jste majiteli základní desky Microstar? Pak sáhněte po MSI Live Update 3.60 a můžete si aktualizovat nejen BIOS, ale i ovladače, firmware a utility od MSI přímo v prostředí Windows. Před samotným flashem máte několik možností výběru, jak chcete aktualizovat. Buď manuálně z určeného souboru nebo přímo z internetu, kde systém ze serveru výrobce vyhledá poslední verzi, kterou následně stáhne a po dotazu započne s aktualizací. Mezi další funkce programu patří také záloha starého BIOSu nebo informace o základní desce.

Network File Monitor Pro 2.16.3 je v našich výběrech softwarových novinek tak trochu výjimkou. Tento data replikační, zálohovací a synchronizační program pro lokální síťové soubory a složky patří spíše do kategorie profesionálních nástrojů. Administruje a monitoruje síťové prostředky. Obsahuje flexibilní nastavení plánovače úloh a mnoho dalších funkcí jako například kopírování a přesouvání souborů uvnitř LAN, FTP nebo emailové přesouvání souborů, spouštění programů, posílání zpráv mezi počítači, posílaní emailových zpráv a řadu dalších. Tomu odpovídá i cena 200 Euro. Méně movití zájemci se ale mohou poohlédnout po Light verzi, o které se už dá za 19 Euro uvažovat.

Sedm softwarových statečných tento týden zakončíme free systémovou utilitou Samurize 1.55. Její hlavní přednost spočívá v uspořádaní informací s minimální zátěží paměti. Program zobrazuje téměř jakýkoliv druh informací přímo na desktopu, v taskbaru nebo na homepage. Můžete mít tak na jednom místě přehled o činnosti procesoru, disků, sítě či paměti. Na stránkách výrobce lze stáhnout již přednastavené parametry zobrazujících se informací. Stačí si tedy jen vybrat vhodnou sestavu.

Všechny soubory lze stáhnout z našeho archivu.

Článek vznikl ve spolupráci se serverem Pegasoft.cz.

Diskuze (8) Další článek: Podvody na internetu: co nejvíc frčí

Témata článku: Software, Windows, Hry, Soubor, Pingu, Eye, Dostupná zpráva, Profesionální kategorie, ALL, Windows Live ID, Svět, Hra, Dodatečná data, Ping, Rychlá záloha, Populární test, Systémová schránka


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging