Sony uvedlo další modely z řady Clié: PEG T615C a S360

Že to Sony s klony Palmů myslí vážně, dokazují nové modely, které se brzy začnou komerčně nabízet; Sony už nyní vyřizuje první předběžné objednávky. Zatímco S360 bude nejlevnější model řady, T615C má kromě barevného displeje také dobrou podporu multimédií.

První novinka, PEG T615C, rozšiřuje už tak bohatou modelovou řadu s barevným displejem; na Živě jsme již testovali model PEG T760C (recenze), který je vrcholem nabídky. Stejně jako tento model i 615C má TFT displej, který zobrazí až 65 tisíc barev (16bitová hloubka) a jeho rozlišení je 320 x 320 bodů (klasické Palmy mají jen 160 x 160); už žádné zubaté ikony a nevyhlazené písmo. V srdci Clié tepe procesor Motorola DragonBall na 33 MHz.

T6150C je nejtenčí kapesní počítač s barevným displejem, jeho tloušťka je pouhých 12 milimetrů. Na boku najdete JogDial, který je jakýmsi firemním standardem a který je pro ovládání docela pohodlný. Nechybí standardní vybavení, které vychází z modelu T415; má tedy také kvalitní reproduktor pro přehrávání hudby, díky němuž lze přehrávat běžnou hudbu ve formátu WAV nebo MID. Bohužel, chybí DSP procesor pro přehrávání hudby MP3, který má sedmistovková řada.

Novinka má 16 MB paměti a samozřejmě podporuje slot Memory Stick, kam lze přidat od 8 do 128 MB paměti. Paměťová karta však není součástí balení narozdíl od T760C, kde uživatelé dostanou hned při nákupu 8MB kartu. Softwarové vybavení není nikterak chudé, jeho seznam najdete na webu Sony. V nitru pak T615C nosí poslední verzi 4.1 operačního systému PalmOS.

Cena tohoto modelu je stanovena na 400 USD, model se bude nabízet ve dvou barvách - obě vidíte na přiložených obrázcích. Obal je u obou vyroben z hliníku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Druhou novinkou je PEG-S360, nejlevnější model Sony Clié. Vypadá jako běžný Palm a prodávat se bude poměrně dobrých 200 dolarů. Nahrazuje starší model S320, který Sony brzy vyřadí z nabídky, přičemž mezi mezi oběma modely není přiliš mnoho rozdílů. Oba mají klasický černobílý displej s rozměry 160 x 160 bodů a oběma v srdci tepe PalmOS 4.0; jen velikost paměti byla z 8 MB u S320 zvýšena na 16 MB u S360. Stejně jako T615C i tento model pohání procesor DragonBall s 33 MHz.

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Kolik lidí má u nás počítač?

Témata článku: Software, Sony, Mode, Firemní standard, Model, Vybavený model, Nitro, Model S, Srdce, První novinka


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

** Když máte na notebook více než 20 tisíc korun, odpadají kompromisy ** Notebooky na práci dostávají tenká kovová těla a styl ** Herní notebooky zvládnou i nejmodernější hry v plné kvalitě

David Polesný | 43

David Polesný
Notebooky
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5