Sony uvádí Memory Stick Duo

Pokud vám připadal původní Memory Stick malý, nový standard bude ještě menší. Půjde dokonce vložit do redukce, která z něj udělá tradiční Memory Stick.
Memory Stick Duo je malý, Sony uvádí zhruba třetinové rozměry a poloviční hmotnost vůči současnému Memory Sticku. Rozměry se tedy bude blížit běžné SIM kartě pro mobily. Na trh by měl přijít v červenci a nejdříve v Japonsku.

Současné provedení Memory Sticku je již menší než u řady jiných paměťových médií, Sony ale chce obsadit i ty oblasti, kde se paměťové karty objevují jen pozvolna. Jedná se o mobily integrované s digitálními fotoaparáty a případně hudebními přehrávači. Tato kategorie přístrojů vyžaduje ještě menší paměťové karty, než jsou nyní uváděné na trhu. V mobilních telefonech se usídlily MMC karty, Sony má na japonském trhu v nabídce také mobil s Memory Stickem, karta ale v mobilu přece jen zabírá hodně místa.

Sony tuto novinku ohlásila na Memory Stick Partners forum, přičemž spolu s ní oznámila i nové partnery pro Memory Stick. Mezi paměťovými kartami má zatím Memory Stick poměrně zvláštní pozici. V porovnání s ostatními kartami není příliš rozšířen, ale obrovský tlak Sony, která jej tlačí kudy může do svých produktů, z něj dělá solidní paměťové médium. I když má Sony 246 partnerů využívajících Memory Stick, stále jen ona vyrábí dvě třetiny všech výrobků s jeho podporou. Podpoře Memory Sticku snad letos konečně pomůže rozšíření jeho využití z paměťových karet i na další oblasti podobně, jako je třeba nyní k dispozici Bluetooth adaptér v SD kartě. Sony ukazovala projekty jako GPS, kamera, zabezpečovací systémy a podobně.

Memory Stick Duo bude dodáván zatím jen s kapacitou 16 MB, nebude ale i tak patřit k nejlevnějším. Spolu s ním totiž bude dodávána i redukce na větší Memory Stick, takže se nákup jistě trochu prodraží. Na druhou stranu Memory Stick Duo se k nám jen tak nedostane, takže počáteční problémy nás nemusí trápit.

Klepněte pro větší obrázek Kapacita

Memory Stick v současné době do 128 MB,
Memory Stick Duo do 64 MB

Klepněte pro větší obrázek
Konektor 10-ti pinový konektor
Rozhraní sériové
Kmitočet hodin max. 20MHz
Rychlost zápisu max. 2 MB/s
Rychlost čtení max. 2,45 MB/s
Napájení 2,7V - 3,6V
Velikost 20 x 31 x 1.6 mm
Velikost (s redukcí) 21.5 x 50 x 2.8 mm
 Klasický Memory Stick Váha 2 gramy (bez redukce)
4 gramy (s redukcí)
 Memory Stick Duo adaptér
Diskuze (16) Další článek: Beta nVidia Detonatory 29.42 WHQL

Témata článku: Sony, Poloviční velikost, Duo, Paměťová karta, Memory, Memory Stick, Mem, Paměťové karty, GPS Centrum, Počáteční problém, Stick, Solidní novinka, Nejlevnější mobilní telefony, Poloviční hmotnost, Ostatní karta, Obrovský tlak, Poloviční kapacita, M/s, Současné provedení


Určitě si přečtěte

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View