Herní konzole | Sony | Patenty

Sony si patentovalo škálovatelnou herní konzoli s více grafikami. To by mohl být základ PlayStationu 5 Pro a budoucích

Uvedení nové generace herní konzole PlayStation 5 je už za rohem, Sony se však nejspíše už připravuje na vzdálenější budoucnost, která může být rozhodně zajímavá.

Sony si totiž zažádalo o nový patent, který se zaměřuje na škálování herních konzolí a i efektivní hraní pomocí streamování z cloudu. Princip je takový, že v současnosti dostanete herní konzoli, která má pevně daný výpočetní výkon tvořený například jedním APU čipem kombinující procesorová jádra a integrovanou grafiku. U PlayStationu 5 by se mělo jednat o stejný koncept.

V novém patentu ale Sony zmiňuje možnost použití více čipů zároveň a to jak grafických, tak i celých APU. Díky tomu by bylo relativně snadné zvýšit výkon konzole například u verze Pro a podobně, protože by to umožnilo zdvojnásobit grafický nebo procesorový výkon.

Podobně jako při zapojení dvou grafických karet do SLI, lze očekávat zvýšení výkonu hlavně při vyšším rozlišení (PS5 Pro by díky tomu zvládlo hraní třeba v 8K). To však není jediný prezentovaný systém v tomto patentu.

Zajímavější část totiž naznačuje možnost propojení dvou konzolí do společného výpočtu, případně kombinace lokální konzole a cloudu pro vyšší výkon. Například když budete mít PlayStation 5 a v budoucnu si koupíte PlayStation 5 Pro, získáte vyšší výkon, protože se spojí obě konzole dohromady. Tato architektura ale dává smysl hlavně při propojení herní konzole a cloudu, kdy jsou pak možnosti upgradu takřka neomezené.

Zda bude patent schválen a jestli ho Sony vůbec použije, zatím není jasné. Zmíněná architektura a možnosti použití ale určitě dávají smysl a ukazují možnosti, kam by se mohly herní konzole dále ubírat.

Diskuze (3) Další článek: Elon Musk brání Autopilota Tesly: „Kritika názvu je idiotská a lidé ho nepoužívají správně.“

Témata článku: Technologie, Cloud, Grafické karty, Procesory, Čipy, Herní konzole, Sony, Architektura, PlayStation, Playstation 5, Patenty, Zak, Patent, Vysoký výkon, SLI, Grafika, Apo, Možnost použití, Herní konzole na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony