Herní konzole | Sony | Patenty

Sony si patentovalo škálovatelnou herní konzoli s více grafikami. To by mohl být základ PlayStationu 5 Pro a budoucích

Uvedení nové generace herní konzole PlayStation 5 je už za rohem, Sony se však nejspíše už připravuje na vzdálenější budoucnost, která může být rozhodně zajímavá.

Sony si totiž zažádalo o nový patent, který se zaměřuje na škálování herních konzolí a i efektivní hraní pomocí streamování z cloudu. Princip je takový, že v současnosti dostanete herní konzoli, která má pevně daný výpočetní výkon tvořený například jedním APU čipem kombinující procesorová jádra a integrovanou grafiku. U PlayStationu 5 by se mělo jednat o stejný koncept.

V novém patentu ale Sony zmiňuje možnost použití více čipů zároveň a to jak grafických, tak i celých APU. Díky tomu by bylo relativně snadné zvýšit výkon konzole například u verze Pro a podobně, protože by to umožnilo zdvojnásobit grafický nebo procesorový výkon.

Podobně jako při zapojení dvou grafických karet do SLI, lze očekávat zvýšení výkonu hlavně při vyšším rozlišení (PS5 Pro by díky tomu zvládlo hraní třeba v 8K). To však není jediný prezentovaný systém v tomto patentu.

Zajímavější část totiž naznačuje možnost propojení dvou konzolí do společného výpočtu, případně kombinace lokální konzole a cloudu pro vyšší výkon. Například když budete mít PlayStation 5 a v budoucnu si koupíte PlayStation 5 Pro, získáte vyšší výkon, protože se spojí obě konzole dohromady. Tato architektura ale dává smysl hlavně při propojení herní konzole a cloudu, kdy jsou pak možnosti upgradu takřka neomezené.

Zda bude patent schválen a jestli ho Sony vůbec použije, zatím není jasné. Zmíněná architektura a možnosti použití ale určitě dávají smysl a ukazují možnosti, kam by se mohly herní konzole dále ubírat.

Diskuze (3) Další článek: Elon Musk brání Autopilota Tesly: „Kritika názvu je idiotská a lidé ho nepoužívají správně.“

Témata článku: Technologie, Cloud, Herní konzole, Grafické karty, Procesory, Čipy, Playstation, Architektura, Playstation 5, Sony, Patenty, Zak, Grafika, Vysoký výkon, Možnost použití, Patent, Apo, SLI


Určitě si přečtěte

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 20

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně