Sony, Lexar a SanDisk rozšiřují řadu Memory Stick

Společnost Sony oznámila, že hodlá rozšířit svoji řadu paměťových karet Memory Stick. Rozšíření se bude týkat nových karet Memory Stick PRO Duo s kapacitami 256 a 512 MB, a dále karet s téměř shodným názvem, ale bez označení "PRO", které budou mít kapacitu 32, 64 a 128 MB.
Sony, Lexar a SanDisk rozšiřují řadu Memory Stick

Karty budou mít menší velikost a hmotnost, ale vyšší přenosovou rychlost. Velikost oproti standardním Memory Stick kartám bude třetinová, hmotnost poloviční. Uživatelům poskytne vysokorychlostní přenos dat až do 20 MB za sekundu, u verze "PRO" až 160 MB/s. (Tato rychlost bude dosažena, pokud budou karty připojeny k zařízením s paralelním rozhraním). Díky tomu jsou nově představené karty Memory Stick Duo a Memory Stick PRO Duo ideální pro široký okruh zařízení jakými jsou mobilní telefony, kompaktní digitální fotoaparáty, hudební přehrávače, PDA a PC.

Produktový manažer divize Sony UK - Digital Imaging Accessories, Anne Skinner, řekl: "Lidé potřebují vysokou přenosovou rychlost, pružný výstup a ultrakompaktní design bez ohledu na to, zda jsou ve své kanceláři, na letišti, nebo na pláži. Nová produktová řada karet Memory Stick je dalším krokem k dosažení těchto cílů. Memory Stick se stává základním kamenem propojeného světa a toto je technologie, kterou vyvíjíme."

Klepněte pro větší obrázek

Zde jsou ceny nových karet od Sony: Memory Stick Duo 64 MB bude stát 45 USD, 128 MB bude za 75 USD; cena karet memory Stick Duo PRO 256 MB bude činit 125 USD a u modelu s 512MB bude cena 300 USD.

Dalším novým produktem firmy Sony je USB čtečka/zapisovačka MSAC-US30, která bude podporovat veškeré Memory Stick formáty, to znamená jak karty standardní velikosti, tak i Memory Stick Duo. Zařízení pro přenos dat do PC bude disponovat paralelním rozhraním a USB 2.0, jeho přenosová rychlost může dosahovat až 480 MB za sekundu. Zahrnuta bude rovněž podpora technologie pro chranu autorských práv MagicGate. Bude se dodávat se softwarem SonicStorage (verze 1.5.50) umožňujícím rychlou a snadnou manipulaci s digitální hudbou na PC získanou z různých zdrojů, jako jsou např. CD a Internet. (Tato verze SonicStorage ovšem bohužel není zatím kompatibilní s formátem Memory Stick PRO). MSAC-US30 bude dostupná na trhu během září 2003 a jeho cena bude 60 USD.

Klepněte pro větší obrázek

Současně se Sony ohlásila uvedení těchto karet rovněž společnost Lexar Media Inc. (http://www.lexarmedia.com), která oznámila, že hodlá vyrábět a distribuovat karty Memory Stick Duo a Memry Stick Duo PRO. Karty v sobě integrují řadič vlastní firemní technologie, což má za důsledek zvýšení výkonu.

"Lexar Media spolupracovala na formátu Memory Stick s firmou Sony více jak tři roky", řekl Eric Stang, CEO a prezident firmy Lexar Media. Sony uvedla Memory Stick v září 1998. V dubnu roku 2000 podepsala společnost Lexar Media se Sony společnou dohodu, která opravňuje Lexar vyrábět a distribuovat média postavená na tomto formátu. Stang v tiskové zprávě uvedl: "Od té doby, kdy jsme začali vyrábět karty Memory Stick, tento formát zaujal významné postavení na trhu digitálních médií a stal se důležitou součástí naší produktové řady. Nové představené karty Memory Stick Duo a Memory Stick Duo PRO nám umožní setrvat ve vedoucí pozici v tomto prudce se rozvíjejícím segmentu trhu."

Karty Memory Stick Duo nabízené firmou Lexar Media budou dostupné ve stejných kapacitách jako u Sony, tedy 32, 64 a 128 MB a díky paralelnímu rozhraní budou disponovat velkou přenosovou rychlostí. Budou kompatibilní s převážnou většinou existujících zařízení využívajících karty Memory Stick Duo a Memory Stick s použitím adaptéru, který bude dodáván společně s kartami.

Karty Memory Stick Duo PRO využívají nejnovější generaci formátu Memory Stick a budou dostupné v kapacitách 256 a 512 MB. Svoji budoucnost však má tento formát karet teprve před sebou - jeho teoretická maximální ukládací kapacita je až 32 GB. Karty jsou vybaveny copyrightovou ochranou MagicGate, která je postavena na ověřovacích a šifrovacích technologiích. Ověřovací technologie zajistí, aby chráněný obsah (jako např. digitální hudba) byl přenášen pouze mezi vyhovujícími zařízeními a médii, takže chráněný obsah bude zaznamenáván a přenášen v šifrovaném formátu, který by měl zabránit neautorizovanému kopírování nebo přehrávání. Lexar Media plánuje zahájit distribuci těchto nových typů paměťových karet v září a říjnu 2003.

K firmám Sony a Lexar Media se připojila také firma SanDisk Corporation (http://www.sandisk.com), která se od začátku podílela na vývoji formátu Memory Stick, a která v současnosti jako jediný výrobce pokrývá celý sortiment všech typů dostupných paměťových karet.  Její varianty karet Memory Stick Duo a PRO Duo budou dostupné stejně jako u Sony a Lexaru také od září 2003. Také SanDisk bude dodávat vlastní adaptér umožňující vložení nových typů karet do slotů Memory Stick standardní velikosti.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Internet, SanDisk, Sony, Memory, Memory Stick, Karta, Standardní verze, Poloviční kapacita, Lexar, Poloviční velikost, Přenosová rychlost, Chráněné přehrávání, Existující obsah, Nové médium, Významné postavení

4 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Dusan 19. 8. 2003 11:41:45
    CFka maji dva zakladni problemy: za a) jsou uz prilis dlouho na trhu a za...
  • Honzax 19. 8. 2003 7:57:00
    Souhlasim ze CF jsou nejlepsi, ale osobne bych je mensi rozhodne nechtel....
  • zdenek 19. 8. 2003 1:03:49
    bit nebo byte, to na Zive neresi. Nejlepsi pametovy karty jsou stejne CF a...
Určitě si přečtěte

Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít

Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít

** Využít můžete přímo Word v rámci balíčku Office ** Zdarma lze využít Google Dokumenty, neporadí si ale s formátováním ** Obrátit se také můžete na specializované stránky

11.  8.  2017 | Vladislav Kluska | 9

Obří skládačka: Na Floridě staví nejsilnější raketu pro cestu ke Slunci

Obří skládačka: Na Floridě staví nejsilnější raketu pro cestu ke Slunci

** Na Mys Canaveral dorazily přídavné boostery pro raketu Delta IV Heavy ** V létě 2018 vynese raketa do vesmíru kosmickou sondu Parker Solar Probe ** Sonda prolétne okolo Slunce

10.  8.  2017 | Petr Kubala | 7

USB zařízení je možné odposlouchávat ze sousedního portu

USB zařízení je možné odposlouchávat ze sousedního portu

** Crosstalk byl dřív problém paralelních portů, dnes se ho pokusili prověřit na USB ** Zařízení ze sousedního USB portu může odposlouchávat to vedlejší ** Mohou vznikat záškodnické flašky nebo třeba USB lampičky

14.  8.  2017 | Adam Harmada | 18

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Filip Kůžel | 85


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí