SonicBlue dobrovolně končí

Firma SonicBlue, kterou máme u nás spojenou především s MP3 přehrávači Rio, oznámila konec své činnosti a rozprodává jednotlivé části jiným firmám. Dříve byla tato firma známá jako S3.
Firma SonicBlue je takovým chameleónem počítačového průmyslu. Lze říci, že úplně na začátku byla firma Diamond Multimedia (grafické karty, později i MP3 přehrávače), tu později zejména kvůli grafickým kartám koupila firma S3, později ale S3 většinu svého grafického byznysu předala firmě VIA a změnila si jméno na SonicBlue se zaměřením na MP3 přehrávače RIO, které vznikaly již u Diamondu. Zbytky grafického byznysu S3 (konkrétně grafiky pro pracovní stanice z dřívějšího Diamondu a ještě dříve firmy Spea) pak získala firma ATI.

SonicBlue se obrátila směrem k multimediálním přehrávačům a to harddiskovým rekordérům televize ReplayTV, síťovým přehrávačům Rio, kapesním přehrávačům Rio, kombinacím DVD a VCR pod názvem GoVideo nebo i modemům, které zbyly z dřívějška.

Z portfolia produktů SonicBlue se u nás objevily především kapesní MP3 přehrávače RIO, později i MP3/CD přehrávače Rio, které ale jsou totožné s přehrávači iRiver. Proto ve chvíli, kdy sem začaly proudit levnější totožné přehrávače iRiver, přehrávače Rio se z trhu v podstatě vytratily. Ostatní produkty SonicBlue u nás dostupné nejsou, buď nenašly zájem zákazníků, nebo jsou do našich podmínek nepřenosné, jelikož vyžadují pravidelnou platbu za služby (ReplayTV).

Nyní firma SonicBlue oznámila u bankrotového soudu dobrovolnou reorganizaci, v podstatě to znamená, že zavře krám a zbytky rozprodá dalším zájemcům. Novým majitelem přehrávačů Rio a ReplayTV se tak stane za zhruba 40 miliónů dolarů japonská firma D&M Holdings Inc. Ta je spíše známější značkami, které zastřešuje – jsou to totiž Denon a Marantz. Lze tedy čekat, že se objeví třeba kapesní přehrávače Denon Rio, nebo harddiskové rekordéry od Marantze. Část zaměřená na produkty GoVideo (DVD přehrávače, DVD+VHS kombo, VHS+VHS kombo, domácí kino) pak za 12,5 miliónu získá firma Opta Systems, LLC, které dnes šéfuje původní vývojář produktové řady GoVideo.

Z našeho pohledu to tedy nemusí znamenat, že se s dnešními výrobky SonicBlue již nesetkáme, spíše naopak k nám začnou proudit ve větší míře díky distribučním kanálům Denonu a Marantze. Takže to pro nás neskončilo zas tak špatně.

Diskuze (7) Další článek: Nová verze bezinstalačního Linuxu

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Marantz, Denon, Diamond, Původní značka, Rio, Spea, Televize s DVD

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost