SonicBlue dobrovolně končí

Firma SonicBlue, kterou máme u nás spojenou především s MP3 přehrávači Rio, oznámila konec své činnosti a rozprodává jednotlivé části jiným firmám. Dříve byla tato firma známá jako S3.
Firma SonicBlue je takovým chameleónem počítačového průmyslu. Lze říci, že úplně na začátku byla firma Diamond Multimedia (grafické karty, později i MP3 přehrávače), tu později zejména kvůli grafickým kartám koupila firma S3, později ale S3 většinu svého grafického byznysu předala firmě VIA a změnila si jméno na SonicBlue se zaměřením na MP3 přehrávače RIO, které vznikaly již u Diamondu. Zbytky grafického byznysu S3 (konkrétně grafiky pro pracovní stanice z dřívějšího Diamondu a ještě dříve firmy Spea) pak získala firma ATI.

SonicBlue se obrátila směrem k multimediálním přehrávačům a to harddiskovým rekordérům televize ReplayTV, síťovým přehrávačům Rio, kapesním přehrávačům Rio, kombinacím DVD a VCR pod názvem GoVideo nebo i modemům, které zbyly z dřívějška.

Z portfolia produktů SonicBlue se u nás objevily především kapesní MP3 přehrávače RIO, později i MP3/CD přehrávače Rio, které ale jsou totožné s přehrávači iRiver. Proto ve chvíli, kdy sem začaly proudit levnější totožné přehrávače iRiver, přehrávače Rio se z trhu v podstatě vytratily. Ostatní produkty SonicBlue u nás dostupné nejsou, buď nenašly zájem zákazníků, nebo jsou do našich podmínek nepřenosné, jelikož vyžadují pravidelnou platbu za služby (ReplayTV).

Nyní firma SonicBlue oznámila u bankrotového soudu dobrovolnou reorganizaci, v podstatě to znamená, že zavře krám a zbytky rozprodá dalším zájemcům. Novým majitelem přehrávačů Rio a ReplayTV se tak stane za zhruba 40 miliónů dolarů japonská firma D&M Holdings Inc. Ta je spíše známější značkami, které zastřešuje – jsou to totiž Denon a Marantz. Lze tedy čekat, že se objeví třeba kapesní přehrávače Denon Rio, nebo harddiskové rekordéry od Marantze. Část zaměřená na produkty GoVideo (DVD přehrávače, DVD+VHS kombo, VHS+VHS kombo, domácí kino) pak za 12,5 miliónu získá firma Opta Systems, LLC, které dnes šéfuje původní vývojář produktové řady GoVideo.

Z našeho pohledu to tedy nemusí znamenat, že se s dnešními výrobky SonicBlue již nesetkáme, spíše naopak k nám začnou proudit ve větší míře díky distribučním kanálům Denonu a Marantze. Takže to pro nás neskončilo zas tak špatně.

Diskuze (7) Další článek: Nová verze bezinstalačního Linuxu

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Rio, Marantz, Diamond, Denon, Televize s DVD, Chameleón, Spea, Původní značka


Určitě si přečtěte

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

** Dlouho se nevědělo, co to přesně má být ** Pak se s krabičkou Google pochlubil na I/O ** Do „Chromecastu“ vtěsnal celý Android TV

Jakub Čížek | 24

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji