Jestli dobře počítám, díváme se na tu hvězdokupu ze sondy a ze Země s rozdílem úhlů necelá desetina úhlové vteřiny. Zajímalo by mě, jestli při takovém úhlu dokážou změřit paralaxu hvězd v té hvězdokupě?
Krásná sonda, mrzí mě u ní jen jedna věc, že si nevezla dost paliva (či jiný typ pohonu - iontový*), aby se stala umělým satelitem Pluta (stále považuji za planetu, zvykl jsem si na ZŠ).* Mimochodem zajímavá věc, kdo ví, tak iontové motory jsou zatím napájeny pouze výkonnými (kW) sol. panely a to i do větší vzdálenosti od Slunce. Je to proto, že RTG má malý výkon ve W. Nyní se zamyslete, daleko od Slunce (vnější část soustavy), třeba u Pluta, již sol. panely použít nemůžete, jak tedy budeme pohánět iontové motory, daleko od něj, když ekofašisté a jiní, se bojí do vesmíru, vynášet mobilní, jaderné reaktory (jsou mnohem jednodušší i bezpečnější než to co známe z elektráren). Dokonce se počítalo, že jeden takový, bude na Marsu pohánět výrobník metanu, pro zpáteční cestu. Vývoj stojí a není to chyba vědců. Hlavní problém u takového reaktoru ve vesmíru, je např. chlazení, prototyp 0, testy 0, dálkové mise s iontovými motory 0.
Tak hlavně kdyby se New Horizons měla stát umělým satelitem Pluta, tak by k němu zřejmě neletěla jen devět let.
40,9 AU
~ 340 světelných minut (Slunce je ~ 8)
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.