Tomu snad ještě někdo věří těmto pohádkám o létání do vesmíru???😱🧐😢
Mars 6 si z té tabulky škrtněte. To jak přistál nikdo netuší. Spojení se přerušilo během přistávací fáze ještě před dopadem na povrch. No a Mars 3: tak tam to chce hodně hmouřit oči abychom uvěřili že to bylo měkké přistání.
Ke´d vidím tieto tápavé krôčky , výskum pokus-omyl , sa mi naozaj nechce veriť , že existuje zúfalec-vizionár Musk , čo chce za 4-5 rokov poslať na Mars človeka aby tam skapal bez možnosti pomoci a návratu ! kto vie koľko vydrží človek zatvorený v skafandri ? Mesiac ? dva ? Človek to znie hrdo !
Ty aktualizované články jsou hrozné. Kdyby to bylo alespoň z nadpisu jasné, že se nejedná o nový článek...
to hučení je ještě o dvě oktávy zvýšené než je realita.
Hm, dík, ale abych musel vypínat uBlock, pak koukal na sérii reklam a pak se možná dočkal nějakého videa, to sorry, ale rychlejš jsem to našel přímo na stránkách NASA.
Přesně :)Dát reklamu před něco, co jsem nevytvořil je napřesdržku.
Tak bezplatně nabídněte servery na streamování videí vy. :)
Snad si nemyslite, ze to je ulozeno nekde na zive...
Můžeme jít dál: jaké možnosti má například komerční televize? Má práva k vysílání filmů platit z prodeje drog celebritám? Nebo z koncesionářských poplatků? Nebo má filmy stahovat z torrentů? Přece taky dává reklamy k něčemu, co (většinou) nevytvořila.
Vaše srovnání pokulhává. Televize za film, který vysílá, musí zaplatit. Video, které jsme si mohli po dvou reklamách pustit zde jest volně dostupné. Stačilo k článku přidat link.Upřímně by mě vlastně zajímalo, zda autor/majitel videa vůbec ví, že mu to někdo stáhl a monetizuje to.
Je taky otázka, zda server, kam autor video umístil, četl smlouvu a zda je možnost takovéto formy obohacování ve smlouvě podchycena a tím, zda s ní autor počítá. Pokud ne, je to na žalobu. Zákony platí pro všechny.
U SEIS je to složitější, protože se na něm podílejí i Francouzi (kosmická agentura), ale primárním autorem videa je NASA. Její obsah je stejně jako u všech federálních úřadů šířený pod public domain.
Ona ta kamera není zase tak důležitá, Jde jen o vizuální kontrolu přístrojů a místa přistání, není otočná, nemá přiblížení. Obrázky z ní nejspíše nikoho neohromí, na to sloužil rover Curiosity.B-]
Jestlipak by v marsovské atmosféře mohl lítat dron? Já vím, atmosféra Marsu je značně řidší než na Zemi. Ale zase je tam nižší gravitace. Dron by mohl být součástí takovéto sondy. Vzlétl by, natočit krátké video a zas přistál na sondě, která by pak filmeček odvysílala na Zemi 🙂
Mohl. Jeden takovy ma byt soucasti mise Mars 2020 rover. https://www.nasa.gov/press-release/mars-helico... ...
O vyslání dronu se do budoucna uvažujehttp://www.droneweb.cz/aktuality/item/245-mars-dron...
Než člověk napíše větu, tak dvakrát zazvoní telefon a už je zpozdilý... 🙂 Aspoň dodám, že seismografy už na Mars letěly na sondách Viking, ale prý právě z důvodu chvění způsobeného větrem se toho moc užitečného nenaměřilo.
Názor byl 1× upraven, naposled 3. 12. 2018 13:15
uvažovalo se i balónu nebo řiditelné vzducholodi, osobně bych to viděl jako přínosnější (delší let, vyšší nosnost).
Ale menší řiditelnost a pravděpodobně vyšší náchylnost k poruchám.Nízká gravitace létání napomáhá, ale velice řídká atmosféra ho dost komplikuje. Balon, případně vzducholoď by musela mít extrémně tenký plášť a jakékoli poškození by bylo neopravitelné a znamenalo ztrátu letu.
K cemu budou merene hodnoty dobre?
poznanie geologie marsu
Ty poznaš geologiu nejakej planéty z merania na 5 m2 ? To si dobrý ! To nepoznáš ani na zemi !
SEIS je brutálne citlivý seimometer vie zacytiť fúganie vetra na Marse a otrasy s menším pohybom ako je šírka atómu vodíka. Inak je všeobecne známe že na základe seizmických vĺn a ich šírenia materiálmy sa dá dosť presne zistiť štruktúra hornín a ich hustota teda to čo pod povrchom je a to je geológia tovnako sa to robí aj na zemi.
aby se vedelo jestli tam aDolf muze zalozit ekofarmu
A jestli mu domácí nedají nějaké dotace.
Ze seismických vln se toho dá zjistit dost věcí o vnitřku planety. Když dojde k nějakému otřesu, třeba k marsotřesení nebo dopadu meteoritu, seismograf zachytí napřed podélné vlny, které se pevnou látkou šíří rychleji, a pak příčné. Z porovnání těch vln a případně jejich odrazů se bude usuzovat na to, z jakých vrstev se Mars skládá a jaké mají fyzikální vlastnosti.
Věřil jsem, že přistání dobře dopadne. Věřím dál, že celá mise bude s minimem komplikací.Dodatek: Dobře a srozumitelně podané další informace pro zájemce:Přistání na Marsu (ŽIVĚ) / Hvězdárna a planetárium Brnohttps://www.youtube.com/watch...
Názor byl 1× upraven, naposled 26. 11. 2018 22:18
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.