PR články

SolarWinds začne v Brně vyvíjet produkty Pingdom

Český tým se bude podílet na vývoji produktů pro rychlejší a spolehlivější webové stránky.
SolarWinds začne v Brně vyvíjet produkty Pingdom

Společnost SolarWinds, špičkový poskytovatel výkonného a cenově dostupného softwaru pro správu informačních technologií, dnes oznámila, že její brněnská pobočka zabývající se výzkumem a vývojem začne vyvíjet produkty Pingdom. Firma SolarWinds momentálně hledá nové posily do týmu, který se zaměří na tuto technologii a zpočátku bude mít sedm členů.

Software Pingdom® je klíčovou součástí portfolia SolarWinds Monitoring Cloud™. Slouží ke zrychlení webových stránek a zvýšení jejich spolehlivosti. Firma tak chce vytvářet snadno použitelné nástroje a služby pro vlastníky webů bez ohledu na to, kdo jsou a jak velkou webovou stránku provozují. Díky monitorování webu technologií Pingdom se jako první dozvíte, že webová stránka nefunguje nebo že některá transakce probíhá pomalu nebo vůbec. Dojde také ke zlepšení kvality prohlížení webu díky datům získávaným z monitorování webu reálných uživatelů. Tyto výkonné funkce se zaměřují na detaily, design a přesnost webů.

„Pingdom výrazně pomáhá firmám spravovat weby, usnadňuje monitorování provozu a výkonu stránek i webových aplikací,“ říká Tomáš Kučera, viceprezident business operations ve společnosti SolarWinds. „Pingdom je víc než jen standardní balíček. Dokážeme zajistit řešení na míru podle toho, jaké mají naši zákazníci potřeby v oblasti funkcí, objemu služeb a špičkové podpory.“

V rámci nedávné studie provedené pomocí technologie Pingdom bylo testováno 50 000 největších světových webů (údaje vycházejí z hodnocení nástroje Alexa Traffic Rank). Cílem bylo zjistit, jaká je optimální doba načítání. V průběhu testování byla shromaždována data webových metrik, aby se minimalizovaly přechodné výkyvy a srovnání dat bylo maximálně spolehlivé. Po dobu dvou týdnů (od 19. prosince do 1. ledna) webové stránky každých 30 minut kontroloval nástroj Pingdom Page Speed Check a shromažďoval údaje například o tom, jak rychle se web načetl, kolik požadavků použil a jak velká byla domovská stránka.

Výsledky ukázaly, že stovka největších webových stránek má průměrnou velikost 3,45 MB. Nejmenší stránky měly Financial Times (0,543 MB), la Repubblica (1,2 MB) a Zeit Online (1,23 MB). Je zajímavé, že mezi pět webů s nejrychlejším načítáním patřila jen jedna ze tří nejmenších webových stránek (Financial Times) a že jen 42 ze 100 stránek bylo menších než 2,48 MB, což byla referenční hodnota. Mladá Fronta Dnes, jejíž úvodní stránka má 1,26 MB, se umístila mezi desítkou webů s nejmenší průměrnou velikostí domovské stránky.

Společnost SolarWinds momentálně nabírá členy do nového brněnského týmu Pingdom a má zájem o vývojáře s rozsáhlými znalostmi distribuovaných systémů, programovacích jazyků Python, Go, PHP, JavaScript®, databází MySQL®, MongoDB®, formátu JSON, systémů Linux®, Node.js®, knihoven React® a také se zkušenostmi s technologiemi Redis Cache, RabbitMQ®, Docker® a Amazon® Web Services.

„Software Pingdom používají některé z nejznámějších světových firem a my se velice těšíme na to, až se náš nový vývojářský tým v Brně pustí do práce. Hledáme do něj nové ambiciózní vývojáře, aby nám pomáhali vytvářet produkty, které každý den výrazně ovlivňují internet,“ uvedl Kučera.

Vývojáři a inženýři, které nabídka zaujala, se mohou přihlásit na adrese http://solarwinds.jobs/cze/jobs/.

Další článek: Acer Nitro 5: když máte omezený rozpočet a chcete herní notebook

Témata článku: PR články


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači