Solaris 7 je konečně skoro zdarma

Již delší dobu se mluvilo a psalo o uvolnění operačního systému Solaris 7 pro volné použití. Od nynějška je možné si Solaris objednat u firmy Soft-tronik.
Již delší dobu se mluvilo a psalo o uvolnění operačního systému Solaris 7 pro volné použití. Od nynějška je možné si Solaris objednat u firmy Soft-tronik. Stačí na adrese http://www.sun.cz/prod/software/agreement.html vyplnit formulář a instalační CD přijde na dobírku. Cena činí 350 korun bez DPH. Solaris 7 pro platformu Intel je možné používat pro nekomerční účely.

Rozhodně není možné se domnívat, že se z Solarisu stane masový operační systém na úrovni Windows XX. Solaris ale může zaútočit na pozice Linuxu. Právě ten dnes mezi unixovými systémy převládá. Předpokládám, že cena skoro 500 korun bude stále pro unixovou komunitu vysoká. Daleko lepší by bylo umístit instalační balík na Internetu, odkud by si jej mohl kdokoliv stáhnout.

Nicméně růst Linuxu je v poslední době tak rapidní, že se obávám, že Solaris nemá šanci mu konkurovat. Přece jenom se jedná o komerční a hlavně uzavřený systém. Každopádně je ale přínosné, že vzniká jistá alternativa na poli nejlevnějších unixových systémů.

Váš názor Další článek: Pentium III bude obsahovat obvody pro elektronickou komerci!

Témata článku: Software, Windows, Instalační systém, SKO, Sol, Solaris, Jistá alternativa

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost