Software602 mění distributora: od Expert&Partner k SWS

Software602 to zkusí v příštích letech se Slušovicemi; bude spolupráce úspěšná?
Slušovická firma SWS, a.s. (býv. Software Slušovice) se stává novým distributorem produktů společnosti Software602, a.s.; v této roli střídá firmu Expert&Partner, která distribuovala produkty firmy zhruba po dobu tří posledních let.

Za hlavní výhody spolupráce se SWS označuje obchodní ředitel Software602 Pavel Nemrava to, že firma distribuuje i další produkty, které jsou úzce provázány se Software602, tj. Novell (k NetWare 5 se dodává databáze a další vybavení od Software602) a Olympus („602proOlympus“). SWS má roční obrat přes půl miliardy Kč, působí též na Slovensku svou dceřinnou společností.

Živě komentuje: byť je SWS firmou výrazně menší než Expert&Partner, může být pro Software602 skutečně přínosnější než bývalý distributor. Jednak je daleko výrazněji zaměřena na software a jednak má tradiční a loajální dealerskou obec, silnou hodně v některých „chudších“ (jak to napsat, abych neurazil) oblastech, což je obojí pro Software602 důležité. SWS je dnes vlastně jedinou významnou alternativou ke gigantickému konglomerátu CHS a silnému Computer 2000 (= vlastník americká TechData, u nás působí coby Expert&Partner). Působí současně jako alternativa v programech, které distribuuje – nezaměřuje se jen na dominantní Microsoft, ale právě i na alternativy jako je Novell, Lotus, Symantec a nově Software602.

Váš názor Další článek: Apple: firma si stojí nejlépe za poslední čtyři roky

Témata článku: Software, Microsoft, Důležitá role, Expert

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů