Software602 má novou verzi kancelářského balíku

Od dubna uvádí společnost Software602 na trh novou verzi kancelářského balíku 602proPC s poněkud pozměněným názvem 602Pro PC Suite.
Od dubna uvádí společnost Software602 na trh novou verzi kancelářského balíku 602proPC s poněkud pozměněným názvem „602Pro PC Suite“. Název vznikl s ohledem na sjednocení amerického i českého názvosloví – v USA se totiž slůvko „pro“ chápe jako zkratka od „Professional“, a nyní se tento smysl názvu dostává i do Čech. Firma uvádí, že nová verze přináší „další zkvalitnění s formáty HTML, DOC a XLS“, není však konkrétnější.

K přejmenování došlo i u jednotlivých produktů balíku. Textový editor se nyní jmenuje 602Text namísto Text602, tabulkový kalkulátor již není WinTab, ale 602Tab. Je zde jednoduchý obrazový editor 602Photo, a zřejmě nejzajímavější novinkou je 602Desk, jakýsi „vizuální desktop“, prostředí pro práci se soubory s využitím již dříve použité metafory „šanonů“. Produkt je pro uživatele 602proPC Standard zdarma jako update; jinak stojí ony obligátní dva tisíce korun; v USA je pak k dispozici pouze stažením z Internetu (celá instalace má 14 MB!) a jeho aktivace, tj. získání plné licence ze zkušební verze stojí 49,95 dolaru.

Živě komentuje: zcela upřímně považuji nová přejmenování těchto produktů za poněkud nešťastné. Kdyby se alespoň použil nějaký zvučný název, který by nikdo nezapomněl, jako třeba „Billova zhouba“, neřeknu – ale z přesouvání pár písmenek a mezer (z „602proPC“ na „602Pro PC“) mám dojem, že marketing firmy tvoří zbytečně hraví tvůrci křížovek. Totéž platí i u jednotlivých produktů – určitě „WinText“ byl u nás už velice dobře i pozitivně zavedený název, nyní si bude muset tento podíl v mysli získat už ne tak dobrý název „602Text“. Námitka o nutnosti sjednocení anglické a české verze by příliš obstát neměla, je-li na prvním místě zákazník a ne firma sama; navíc podobných příkladů nalezneme mnoho (kupř. Opel se jmenuje v Anglii Vauxhall, Honda Accord v USA Acura atd.).

Ponecháme stranou žerty s názvy, důležitá je kompatibilita, jak říká Software602. To, že došlo k jejímu zlepšení, je určitě pozitivní, byť se jedovatý čtenář může zeptat, jak je možné, že může být kompatibilnější kompatibilitě – vždyť firma již dříve říkala, že produkty jsou kompatibilní (podle známého černobylského vzoru: „radiace je nulová a nadále klesá“). Faktem je, že docílení skutečné, tedy stoprocentní kompatibility včetně různých zvěrstev jako jsou vkládané OLE/COM objekty, by balíku velice pomohlo – nepochybně v nejbližší době proběhne řada testů, které se na kompatibilitu produktů speciálně zaměří.

Diskuze (3) Další článek: Brio po putování po Státech dorazilo i do Čech

Témata článku: Nejzajímavější fakt, Verze, Opel, KANCELAR, Honda, Anglie, Kancelář, Accord, Kancelářský balík, PC Suite, Balík, Acura


Určitě si přečtěte

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 96

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně