Soft-Tronik představil možnosti nového Proxy SG

Dnes se v pražském sídle společnosti Soft-Tronik uskutečnila prezentace nového Proxy SG s praktickou ukázkou instalace a sektorování podnikové politiky toku dat. Jiří Vlček a Michal Červinka představili toto zařízení firmy Bluecoat, jehož poptávku generují spolu s dalšími výrobky například od firem Nokia či Czech Point.

Zařízení, které se umísťuje mezi firewall a interní síť, slouží ke kontrole webového prostoru a kromě kontroly vnitřního provozu sítě umožňuje povolit nebo zakázat určitý přístup, popřípadě ho tento přístup omezit podle nastavitelných kritérií.

Co nabízí nový přístroj

Pomocí robotů URL filteringu je možno automatické prohledání sítě a následné kategorizace internetových stránek pro další hromadná nastavení. Další užitečnou funkcí je scanning nebezpečných souborů, které mohou do systému zanést viry. Jedná se většinou o soubory zabalené do http, které neodhalí žádný antivir. Obdobně je možno scanovat i příchozí a odchozí poštu.

Různé typy blokací jsou také nabízeny pro instant messeging, aby nebylo možné obcházet tyto důmyslné kontroly touto cestou. Zařízené rovněž umožňuje blokaci peer-to-peer sdílení, aby nedocházelo ke zbytečnému zahlcování přenosového pásma. Díky per-user loggingu může nadřízený nejen kontrolovat práci svých zaměstnanců, ale může i nastavovat priority jejich činností.

Politika podnikové činnosti tak může použít rozličných typů zákazů a omezení směrem k zaměstnancům a zefektivnit tak pracovní činnosti a vyhnout se neefektivně využité pracovní době k soukromým účelům zaměstnanců. Nabízených možností je celá řada:

Různé typy blokací

Přímé zákazy – ty umožňují zcela zablokovat přístup vybraným uživatelům na konkrétní webovské stránky.

Časové omezení – týká nejčastěji zpravodajských serverů, pro jejichž prohlížení je možné zaměstnanci přidělit minutový účet, po jehož vypršení se stránky do dalšího dne opět zablokují.

Omezení přístupu – jedná se o variantu časového omezení, kdy pro prohlížení jednotlivých stránek předefinujeme konkrétní dobu, kdy je k nim přístup umožněn (nejčastěji mimo pracovní dobu).

Selekce příloh – Aby se zamezilo úniku informací, je možné nastavit automatické mazání příloh emailů. Jedná se nejčastěji o přílohy typu *.exe a *.zip, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že mohou obsahovat důležité informace.

Omezení chodu – To se týká zejména real-timeových přehrávačů, kdy automatickým snížení frekvence a kvality záznamu může zaměstnavatel uvolnit zbytečně zahlcené přenosové pásmo.

Proxy SG se dodává ve čtyřech variantách podle předpokládaného objemu toku dat, kterému odpovídá rovněž doporučený počtu pracovníků na toto zařízení.

Klepněte pro větší obrázek

Jiří Vlček popisuje funkce nového Proxy SG

Váš názor Další článek: Apple opravil kritické bezpečnostní díry

Témata článku: Tron, Přenosové pásmo, Různá omezení, Nebezpečná příloha, Vysoká pravděpodobnost, Automatické mazání, Proxy, Vnitřní prostor, Nová možnost, Soukromé účely, Možnost, Nabízený soubor, Přímé sdílení, Možná varianta, Interní síť, Peer


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 45

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 26

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor