Soft-Tronik představil možnosti nového Proxy SG

Dnes se v pražském sídle společnosti Soft-Tronik uskutečnila prezentace nového Proxy SG s praktickou ukázkou instalace a sektorování podnikové politiky toku dat. Jiří Vlček a Michal Červinka představili toto zařízení firmy Bluecoat, jehož poptávku generují spolu s dalšími výrobky například od firem Nokia či Czech Point.

Zařízení, které se umísťuje mezi firewall a interní síť, slouží ke kontrole webového prostoru a kromě kontroly vnitřního provozu sítě umožňuje povolit nebo zakázat určitý přístup, popřípadě ho tento přístup omezit podle nastavitelných kritérií.

Co nabízí nový přístroj

Pomocí robotů URL filteringu je možno automatické prohledání sítě a následné kategorizace internetových stránek pro další hromadná nastavení. Další užitečnou funkcí je scanning nebezpečných souborů, které mohou do systému zanést viry. Jedná se většinou o soubory zabalené do http, které neodhalí žádný antivir. Obdobně je možno scanovat i příchozí a odchozí poštu.

Různé typy blokací jsou také nabízeny pro instant messeging, aby nebylo možné obcházet tyto důmyslné kontroly touto cestou. Zařízené rovněž umožňuje blokaci peer-to-peer sdílení, aby nedocházelo ke zbytečnému zahlcování přenosového pásma. Díky per-user loggingu může nadřízený nejen kontrolovat práci svých zaměstnanců, ale může i nastavovat priority jejich činností.

Politika podnikové činnosti tak může použít rozličných typů zákazů a omezení směrem k zaměstnancům a zefektivnit tak pracovní činnosti a vyhnout se neefektivně využité pracovní době k soukromým účelům zaměstnanců. Nabízených možností je celá řada:

Různé typy blokací

Přímé zákazy – ty umožňují zcela zablokovat přístup vybraným uživatelům na konkrétní webovské stránky.

Časové omezení – týká nejčastěji zpravodajských serverů, pro jejichž prohlížení je možné zaměstnanci přidělit minutový účet, po jehož vypršení se stránky do dalšího dne opět zablokují.

Omezení přístupu – jedná se o variantu časového omezení, kdy pro prohlížení jednotlivých stránek předefinujeme konkrétní dobu, kdy je k nim přístup umožněn (nejčastěji mimo pracovní dobu).

Selekce příloh – Aby se zamezilo úniku informací, je možné nastavit automatické mazání příloh emailů. Jedná se nejčastěji o přílohy typu *.exe a *.zip, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že mohou obsahovat důležité informace.

Omezení chodu – To se týká zejména real-timeových přehrávačů, kdy automatickým snížení frekvence a kvality záznamu může zaměstnavatel uvolnit zbytečně zahlcené přenosové pásmo.

Proxy SG se dodává ve čtyřech variantách podle předpokládaného objemu toku dat, kterému odpovídá rovněž doporučený počtu pracovníků na toto zařízení.

Klepněte pro větší obrázek

Jiří Vlček popisuje funkce nového Proxy SG

Váš názor Další článek: Apple opravil kritické bezpečnostní díry

Témata článku: Tron, Možnost, Možná varianta, Proxy, Nová možnost, Přímé sdílení, Soukromé účely, Peer, Interní síť, Různá omezení, Nabízený soubor, Přenosové pásmo, Vysoká pravděpodobnost, Automatické mazání, Vnitřní prostor, Nebezpečná příloha


Určitě si přečtěte

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 16

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 215