Soft-tronik jde do Siemensu

Společnosti Soft-tronik a Siemens oznámily koncem září 1999 zahájení spolupráce v oblasti dodávek komunikačních a kabelážních systémů Siemens na náš trh.
Společnosti Soft-tronik a Siemens oznámily koncem září 1999 zahájení spolupráce v oblasti dodávek komunikačních a kabelážních systémů Siemens na náš trh. Spolupráce se týká především nových komunikačních produktů řady HiNet (telefonní ústředny, telefony a ethernetové brány), které již zvládají kromě funkce telefonní ústředny také IP-telefonii a propojení s technologiemi WAN. Systémy HiNet jsou určeny pro konvergenci a integraci hlasových komunikačních a datových systémů s cílem vytvořit integrovanou síť, jež má být otevřená, a která má zajistit připravenost ke komunikacím v sítích IP.

Siemens HiNet 3000 je pak čistě softwarovým řešením pobočkové ústředny pro přenos hlasu přes IP.

Kromě aktivních prvků se spolupráce firem Soft-tronik a Siemens týká také strukturovaných kabelážních systémů Siemens — ICCS a FutureCom (do 600 MHz; tj. až do gigabitového Ethernetu), protože jsou spolehlivé, mají garantované přenosové vlastnosti a odpovídají světovému vývoji. Kabelážní systémy Siemens využívají pouze dvou typů kabelů, čímž je zajištěna jednotnost spojovacích členů. Kabely ICCS jsou tvořeny stíněnými kroucenými měděnými páry; kabely FutureLink jsou optické.

Firma Soft-tronik k tomu poskytuje jak logistické zabezpečení dodávek, tak podporu dalších partnerů. Kromě komunikačních zařízení a sítím (3Com, RAD, BreezeCOM, Motorola) se Soft-tronik zabývá distribucí s přidanou hodnotou, architektuře tenkého klienta, Unixu a databázím (Informix) na platformách RISC (Sun Sparc) a Intel.

Váš názor Další článek: Sun se chystá koupit český NetBeans

Témata článku: Tron, Soft, Siemens, Komunikační produkt


Určitě si přečtěte

Chytré prkno Mui a dalších šest projektů z Kickstarteru, které nejsou úplně pitomé

Chytré prkno Mui a dalších šest projektů z Kickstarteru, které nejsou úplně pitomé

** Kickstarter je plný neúspěšných projektů ** A pak tam jsou ty, které splnily cíl hned několikanásobně ** Tyto patří k těm nejúspěšnějším za poslední dva měsíce

Jakub Čížek | 16

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 54


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu