Google | Sociální sítě | Google+

Sociální síť Google+ začala odpočítávat svůj konec. V pondělí začíná postupná destrukce

Poté, co bezpečnostní chyba odhalila data z profilů půl milionu uživatelů, oznámil Google v říjnu loňského roku záměr vypnout svou sociální síť Google+. Jako termín byl stanoven srpen, nicméně po druhém úniku dat bylo v prosinci rozhodnuto o posunu termínu na duben 2019. Ve středu 30. ledna zveřejnil podrobný plán ukončení.

Dle oficiálního prohlášení Googlu zavírá svou platformu kvůli malému zájmu uživatelů a „problémům spojených s udržováním úspěšného produktu, který splňuje očekávání spotřebitelů.“ Google+ měl ve srovnání s Facebookem malou, ale oddanou uživatelskou základnu.

Konec bude rychlý

První kroky, směřující k nezvratnému konci, budou zahájeny již v pondělí 4. února. Od tohoto data nebude možné na Google+ zakládat nové profily, stránky, komunity, ani vytvářet události. Komentáře, realizované přes Google+ na externích webových stránkách, budou 4. února odebrány ze služby Blogger, z ostatních stránek pak do 7. března.

Od začátku března dostanou moderátoři na Google+ rozšířené možnosti stahování dat ze svých komunit. Export by měl zahrnovat autory, texty a fotografie ze všech příspěvků.

Definitivní konec přijde v úterý 2. dubna 2019, kdy Google smaže veškerý obsah sociální sítě, včetně fotek a videí publikovaných v jejím rámci. Pokud nechcete o tato data přijít, můžete si je stáhnout pomocí služby Google Takeout. Podrobný postup v češtině najdete na stránce oficiální nápovědy Stažení vašich dat z Google+. Zkusit také můžete desktopovou aplikaci Google+ Exporter.

S čím je nutné počítat

Pokud jste pro přihlášení do stránek a aplikací používali službu Google+, tato možnost během následujících týdnů přestane fungovat. V některých případech bude nahrazena tlačítkem pro přihlášení přes Google. V takové situaci se budete moci přihlašovat pomocí svého účtu Google namísto Google+.

Google tvrdí, že odstranění všech dat bude nějaký čas trvat, takže části vašeho účtu mohou být během několika následujících měsíců nadále viditelné. Vypnutí Google+ nebude mít vliv na přístup k dalším službám Google. Fotografie a videa zálohované ve službě Fotky Google pochopitelně smazány nebudou.

Uživatelům G Suite zůstane účet Google+ aktivní v nedotčené podobě. Očekává se, že dostane nový vzhled a další funkce. V této rovině bude fungovat jako podnikové řešení, sloužící pro snadné sdílení informací v rámci organizací.

Z výše uvedeného plyne, že do definitivního konce sociální sítě Google+ zbývá už jen necelých šedesát dnů. Pokud tedy nechcete přijít o svá data, fotky a videa, je možná nejvyšší čas začít s opatřením zálohy, než zmizí navždy.

Diskuze (24) Další článek: Pentagon zkoumal možnosti červích děr, hvězdných bran, telepatie, neviditelných plášťů a warpového pohonu

Témata článku: Google, Web, Internet, Facebook, Sociální sítě, síť, Google+, G Suite, Sociální síť, Blogger, Destrukce, Data, Definitivní konec, Aplikace, Spotřebitel, Pondělí, Uživatelé, Přihlášení, Google Takeout, Fotka


Určitě si přečtěte

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

** Nadnárodní korporace zaměstnávají stovky tisíc lidí ** Mají tedy velikost metropolí ** Srovnali jsme je s českými krajskými městy

Jakub Čížek | 15

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu