Google | Sociální sítě | Google+

Sociální síť Google+ začala odpočítávat svůj konec. V pondělí začíná postupná destrukce

Poté, co bezpečnostní chyba odhalila data z profilů půl milionu uživatelů, oznámil Google v říjnu loňského roku záměr vypnout svou sociální síť Google+. Jako termín byl stanoven srpen, nicméně po druhém úniku dat bylo v prosinci rozhodnuto o posunu termínu na duben 2019. Ve středu 30. ledna zveřejnil podrobný plán ukončení.

Dle oficiálního prohlášení Googlu zavírá svou platformu kvůli malému zájmu uživatelů a „problémům spojených s udržováním úspěšného produktu, který splňuje očekávání spotřebitelů.“ Google+ měl ve srovnání s Facebookem malou, ale oddanou uživatelskou základnu.

Konec bude rychlý

První kroky, směřující k nezvratnému konci, budou zahájeny již v pondělí 4. února. Od tohoto data nebude možné na Google+ zakládat nové profily, stránky, komunity, ani vytvářet události. Komentáře, realizované přes Google+ na externích webových stránkách, budou 4. února odebrány ze služby Blogger, z ostatních stránek pak do 7. března.

Od začátku března dostanou moderátoři na Google+ rozšířené možnosti stahování dat ze svých komunit. Export by měl zahrnovat autory, texty a fotografie ze všech příspěvků.

Definitivní konec přijde v úterý 2. dubna 2019, kdy Google smaže veškerý obsah sociální sítě, včetně fotek a videí publikovaných v jejím rámci. Pokud nechcete o tato data přijít, můžete si je stáhnout pomocí služby Google Takeout. Podrobný postup v češtině najdete na stránce oficiální nápovědy Stažení vašich dat z Google+. Zkusit také můžete desktopovou aplikaci Google+ Exporter.

S čím je nutné počítat

Pokud jste pro přihlášení do stránek a aplikací používali službu Google+, tato možnost během následujících týdnů přestane fungovat. V některých případech bude nahrazena tlačítkem pro přihlášení přes Google. V takové situaci se budete moci přihlašovat pomocí svého účtu Google namísto Google+.

Google tvrdí, že odstranění všech dat bude nějaký čas trvat, takže části vašeho účtu mohou být během několika následujících měsíců nadále viditelné. Vypnutí Google+ nebude mít vliv na přístup k dalším službám Google. Fotografie a videa zálohované ve službě Fotky Google pochopitelně smazány nebudou.

Uživatelům G Suite zůstane účet Google+ aktivní v nedotčené podobě. Očekává se, že dostane nový vzhled a další funkce. V této rovině bude fungovat jako podnikové řešení, sloužící pro snadné sdílení informací v rámci organizací.

Z výše uvedeného plyne, že do definitivního konce sociální sítě Google+ zbývá už jen necelých šedesát dnů. Pokud tedy nechcete přijít o svá data, fotky a videa, je možná nejvyšší čas začít s opatřením zálohy, než zmizí navždy.

Diskuze (24) Další článek: Pentagon zkoumal možnosti červích děr, hvězdných bran, telepatie, neviditelných plášťů a warpového pohonu

Témata článku: Google, Internet, Web, Sociální sítě, Facebook, Google+, Síť, G Suite, Fotka, Google Takeout, Destrukce, Posun termínu, Sociální síť, Přihlášení, Data, Definitivní konec, Uživatelé, Blogger, Spotřebitel, Aplikace, Pondělí


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor