Google | Google+ | Francie

Sociální síť Google+ už opustila i francouzská pobočka Googlu

Sociální síť Google+ už opustila i francouzská pobočka Googlu

Sociální síť Google+ mnozí již několik let označují jako „město duchů“. Naznačují tím mimo jiné skutečnost, že se tam neděje nic zajímavého. Nyní se z ní stahuje i francouzská pobočka Googlu, což reflektovala řada zahraničních médií, mimo jiné například Android Police.

Asi málokterá sociální síť tak rozděluje názory a je současně v oblibě i v opovržení, jako Google+. Ti, kdo ji používají, oceňují především úzkou komunitu, plodné a smysluplné diskuze. Ti, kteří ji nepoužívají, kritizují malý počet aktivních uživatelů a vytýkají celou řadu nedostatků. Objektivně nutno uznat, že zejména ve srovnání s Facebookem lze v případě Google+ jen těžko hovořit o úspěchu.

Po krátké vlně úvodního nadšení se až doposud síť Google+ pohybovala na pokraji zájmu médií. V titulcích se objevila koncem uplynulého týdne a nemohl za to nikdo menší než samotný Google, přesněji řečeno jeho francouzská pobočka.

V posledním příspěvku na této sociální síti Google France oznamuje, že tento víkend ukončuje činnost své oficiální stránky na Google+. Nutno podotknout, že se tak stalo po poměrně dlouhé přestávce – předchozí příspěvek byl v tu chvíli starý 46 týdnů, takže bezmála půl milionu sledujících si určitě nebude stěžovat, že by jim po uzavření chyběly aktuální informace.

Klepněte pro větší obrázek
Poslední příspěvek Google France na sociální síti Google+

Co je však na celé události patrně nejzajímavější, je doporučení Google France, aby zájemci sledovali oficiální kanály na de facto konkurenčních sociálních sítích Facebook a Twitter.

Každopádně opuštění vlastní sociální sítě vysílá uživatelům hodně rozporuplnou zprávu. Přinejmenším to lze považovat za další důkaz postupného úpadku Google+ a určitě to nevypadá, že by měl vyhledávací gigant s touto platformou velké plány.

Mohlo by vás zajímat: Google+ v lednu tohoto roku opustil Google+ i náš redaktor Kuba Čížek. Chcete vědět proč?

Diskuze (4) Další článek: Nový robotický pes Aibo míří za hranice Japonska, stojí jako bazarové auto

Témata článku: Google, Android, Facebook, Sociální sítě, Twitter, Google+, Francie, Oficiální kanál, Uplynulý týden, Velký plán, Sociální síť, Vyhledávací gigant, Pobočka, Postupný úpadek, Poslední příspěvek, Úvodní nadšení, Úzká komunita, Oficiální stránka, Celá událost, Kuba Čížek, Síť, Celá řada, Aktivní uživatel, Zahraniční médium


Určitě si přečtěte

Čína si věří: „Naše hypersonické střely potopí americké letadlové lodě“

Čína si věří: „Naše hypersonické střely potopí americké letadlové lodě“

** Číně roste sebevědomí ** Nedávno uvedla, že její nové hypersonické střely mohou potopit velké letadlové lodě US Navy ** Podle komentátorů Čína nejspíše takové střely má, i když není jasné kolik

Stanislav Mihulka | 59

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

** Zařízení v hodnotě 40 milionů dolarů mělo sbírat z hladiny oceánu plovoucí plastový odpad ** Mise ale nenaplňuje očekávání ** Šest set metrů dlouhé monstrum nejen moře nečistí, ale navíc rozpadá

Jaroslav Petr | 26

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 222