Google | Google+ | Francie

Sociální síť Google+ už opustila i francouzská pobočka Googlu

Sociální síť Google+ už opustila i francouzská pobočka Googlu

Sociální síť Google+ mnozí již několik let označují jako „město duchů“. Naznačují tím mimo jiné skutečnost, že se tam neděje nic zajímavého. Nyní se z ní stahuje i francouzská pobočka Googlu, což reflektovala řada zahraničních médií, mimo jiné například Android Police.

Asi málokterá sociální síť tak rozděluje názory a je současně v oblibě i v opovržení, jako Google+. Ti, kdo ji používají, oceňují především úzkou komunitu, plodné a smysluplné diskuze. Ti, kteří ji nepoužívají, kritizují malý počet aktivních uživatelů a vytýkají celou řadu nedostatků. Objektivně nutno uznat, že zejména ve srovnání s Facebookem lze v případě Google+ jen těžko hovořit o úspěchu.

Po krátké vlně úvodního nadšení se až doposud síť Google+ pohybovala na pokraji zájmu médií. V titulcích se objevila koncem uplynulého týdne a nemohl za to nikdo menší než samotný Google, přesněji řečeno jeho francouzská pobočka.

V posledním příspěvku na této sociální síti Google France oznamuje, že tento víkend ukončuje činnost své oficiální stránky na Google+. Nutno podotknout, že se tak stalo po poměrně dlouhé přestávce – předchozí příspěvek byl v tu chvíli starý 46 týdnů, takže bezmála půl milionu sledujících si určitě nebude stěžovat, že by jim po uzavření chyběly aktuální informace.

Klepněte pro větší obrázek
Poslední příspěvek Google France na sociální síti Google+

Co je však na celé události patrně nejzajímavější, je doporučení Google France, aby zájemci sledovali oficiální kanály na de facto konkurenčních sociálních sítích Facebook a Twitter.

Každopádně opuštění vlastní sociální sítě vysílá uživatelům hodně rozporuplnou zprávu. Přinejmenším to lze považovat za další důkaz postupného úpadku Google+ a určitě to nevypadá, že by měl vyhledávací gigant s touto platformou velké plány.

Mohlo by vás zajímat: Google+ v lednu tohoto roku opustil Google+ i náš redaktor Kuba Čížek. Chcete vědět proč?

Diskuze (4) Další článek: Nový robotický pes Aibo míří za hranice Japonska, stojí jako bazarové auto

Témata článku: Google, Facebook, Sociální sítě, Android, Twitter, Google+, Francie, Úvodní nadšení, Kuba Čížek, Celá řada, Zahraniční médium, Uplynulý týden, Sociální síť, Poslední příspěvek, Oficiální kanál, Úzká komunita, Aktivní uživatel, Oficiální stránka, Postupný úpadek, Velký plán, Vyhledávací gigant, Pobočka, Síť, Celá událost


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu