Technologie | Podcast Živě | Klimatická změna

Sníh, který ohřívá planetu. Jak fungují sněžná děla na sjezdovkách (Podcast Živě)

Je s námi už tisíce let, od utilitaristického použití jsme se ke komerčně-zábavnímu průmyslu propracovali teprve nedávno. Lyžování jako kratochvíli zejména podpořil nástup sněžných děl, díky kterým se lyžařská sezóna mohla protáhnout. Když není přírodní sníh, tak si ho vyrobíme. Přírodě tím ale škodíme.

Děla navíc spotřebovávají vodu a elektřinu v době krize, kdy nám tyto komodity mohou chybět. Negativních dopadů na životní prostředí je pak mnohem víc. Kontroverzní problematiku výroby umělého sněhu a negativní ekologické dopady lyžování rozebíráme v dalším díle Podcastu Živě.

Pořad si poslechněte ve své podcastové aplikaci, případně v přehrávači níže. 👇🏻

Poslouchejte nás v podcastových aplikacích

Podcast Živě najdete také na Spotify, kde se můžete přihlásit k odběru, stejně tak ve službách Apple PodcastsGoogle Podcasty. Pořad lze odebírat i prostřednictvím RSS. Budeme rádi za zpětnou vazbu. Pokud se vám podcast líbí, sdílejte jej.

V našem podcastovém kanále teď najdete také videopořad Týden Živě. Ve zvukové podobě zde vychází každé pondělí.

V tomto pořadu zaznívá bezplatná hudba od Nihilora.

Diskuze (1) Další článek: Web na mobilu není jen Chrome a Safari. Alternativní mobilní prohlížeče mají silné trumfy

Témata článku: Technologie, Podcast Živě, Technika, Google, Budoucnost, Příroda, Spotify, podcast, Elektřina, Počasí, Voda, Znečištění, CO2, Ekologie, Globální oteplování, Klimatická změna, Průmysl, Krize, Apple Podcasts, Sjezdovka, Nihilora, Planeta, Sníh, Pořad