Snadný přístup k dokumentům

(inzerce) Digitalizované dokumenty a elektronická komunikace jsou nezbytné pro efektivní fungování společnosti. Dostupnost zajistí cloudová úložiště.

Digitalizované dokumenty a elektronická komunikace je základem dnešní administrativní práce. Pro efektivní fungování společnosti a možnost pohotového a správného manažerského rozhodování je přitom nezbytné, aby byly dokumenty k dispozici kdykoli a kdekoli. Takovou možnost dnes nabízejí tzv. cloudová uložiště. Logickým krokem ve vývoji moderních kancelářských technologií je tedy maximální kompatibilita právě s těmito službami. 

Klepněte pro větší obrázekSvětový dodavatel tiskových řešení, společnost Konica Minolta, nabízí v současnosti jedny z nejmodernějších multifunkčních zařízení na trhu. V letošním roce byla za svou produktovou řadu dokonce vyznamenána prestižním oceněním BLI, které se každoročně uděluje těm nejspolehlivějším a nejsofistikovanějším technologiím. Při tomto nezávislém hodnocení se klade velký důraz především na funkcionality zkoumaných technologií. Konica Minolta zaujala, mimo jiné, právě širokým množstvím doplňkových softwarových aplikací, jejichž prostřednictvím lze funkce tiskových přístrojů dále rozšiřovat. A mezi tyto aplikace patří i tzv. bizhub Konektor pro Google Apps.

Dokumenty vždy při ruce

Klepněte pro větší obrázek

Google Apps je jedna z nejrozšířenějších cloudových služeb zejména díky Gmailu a službě Google Drive, která umožňují přístup k dokumentům a e-mailům prakticky odkudkoli, kde je k dispozici připojení k internetu. Díky bizhub Konektoru lze propojit multifunkční zařízení Konica Minolta řady bizhub s virtuálním účtem v Google Apps. Své dokumenty tak můžete jednoduše tisknout či skenovat přímo do nebo z Gmailu a cloudového úložiště Google Drive. Díky dotykovým ovládacím panelům, kterými jsou zařízení Konica Minolta vybavena, je přístup do cloudu možný také přímo prostřednictvím multifunkčních tiskových přístrojů. 

Jednoduše a bez dodatečných investic

Klepněte pro větší obrázek

Konica Minolta svá zařízení navíc vybavila novou platformou IWS (Interní Webový Server). Jejím prostřednictvím můžete vytvářet a instalovat širokou škálu dalších aplikací přímo v multifunkčních zařízeních, která disponují vlastním vnitřním webovým serverem. Pro využití IWS již nejsou zapotřebí další zásahy a investice do firemního IT. IWS je ideální volbou pro společnosti, které již využívají přístup právě ke cloudovým službám, nebo pro ty, kteří jejich nasazení teprve zvažují. Nová platforma je založena na známých webových technologiích jako HTML, Python, CSS a JavaScript.

Přístup skutečně odkudkoli

Konica Minolta myslela i na dostupnost dokumentů pro uživatele, kteří se zrovna nenacházejí ani u pevného počítače ani u tiskového stroje. Pro ty je připravena aplikace PageScope Mobile, která podporuje řízení dokumentů v rámci cloudových služeb. Aplikace funguje na principu propojení s multifunkčními zařízeními Konica Minolta přes síť Wi-Fi. Ta jsou navíc automaticky vyhledávána a přímo nabídnuta k využití. Uživatelé tak mohou své dokumenty jednoduše tisknout nebo je naopak naskenovat přímo do mobilních zařízení.

Vlastní obchod s aplikacemi

Klepněte pro větší obrázekPotenciál softwarových aplikací se již dnes potvrdil v oboru mobilních zařízení, jako jsou smartphony a tablety. Proto i Konica Minolta, po vzoru velkých hráčů a jejich virtuálních obchodů, jako je Google Play či Apple App Store, spustila i svůj vlastní e-shop s těmito aplikacemi s názvem bizhub MarketPlace. Zde si můžete prohlédnout nabídku aktuálních aplikací a během pár minut vylepšit svá zařízení o nejmodernější funkce.

Mezi nabízené aplikace například patří:

Přizpůsobení panelu – Umožňuje zcela přizpůsobit displej uživateli. Počítá s technologií multitouch – ovládáním gesty.

Cloudové konektory (výše zmíněné) – Slouží k přístupu ke cloudovým službám. Přímo z panelu multifunkčního zařízení můžete z cloudu tisknout nebo do něj naopak dokumenty skenovat. Mezi podporované cloudové služby patří multiplatformový Evernote, Google Docs a Microsoft SharePoint.

bizhub Paper Templates – Nabízí možnost potisknout čistý papír různými vzory. Umožňuje vytvořit například celý linkovaný sešit, milimetrový papír nebo notovou osnovu.

 

Aplikace z obchodu bizhub MarketPlace jsou nyní kompatibilní celkem s 25 modely jak starších multifunkčních přístrojů, tak i s nejnovější sérií kategorie „e“. Další zařízení se k nim budou postupně přidávat.

Další článek: Sony vyvíjí magnetický pásek, na který se vejde 185 TB dat

Témata článku: Evernote, Známý web, Dokument, Marketplace, Dok, Konica Minolta, Maximální kompatibilita, Multifunkční zařízení, Elektronická komunikace, Virtuální obchod, Přístup, Fungování společnosti, Efektivní fungování, Moderní kancelář, Apple APP store, Minolta, Prestižní ocenění, Nejlevnější pracovní počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky