Služby pro váš web zcela zdarma

Tento článek ocení zejména ti tvůrci stránek, kteří nemají znalost PHP, ASP či jiného podobného jazyka.
Mnozí z vás jste si již možná posteskli nad tím, že neumíte takový programovací jazyk, ve kterém byste vytvořili např. počítadlo návštěv, anketu nebo knihu hostů. Ale teď už nebuďte smutní, protože tento článek vám umožní mít na svých stránkách také takové služby a ještě něco navíc, a to bez znalosti výše uvedených jazyků. A zcela ZDARMA!

Počítadlo návštěv

Na každé stránce nesmí hlavně chybět počítadlo návštěv. Tím máte kontrolu nad návštěvností stránek a můžete posoudit, zda je vaše stránka dostatečně atraktivní pro uživatele. Takové počítadlo návštěv můžete mít po zaregistrování na stránce www.pocitadlo.cz, kde si zároveň můžete vybrat z několika druhů počítadel.

Anketa

Anketa je jedna z nejdůležitějších věcí na www stránce. Proto by nikde neměla chybět. Díky ní můžete zjistit, jak se líbí uživatelům vaše stránka, co se má změnit, co vylepšit atd. Využití je mnoho. Proto byste ji tam měli zařadit. Anketu si můžete vytvořit na stránce www.web-ankety.cz a můžete si u ní zvolit počet odpovědí (nejvíce však deset), barvy, velikost, kolikrát může kdo hlasovat za den, atd.

Kniha hostů (také kniha návštěv)

Kniha hostů je pro webmastera snad nepostradatelná. Do ní vám může kdokoli přímo napsat, co si o stránce myslí, co by se mělo přidat, nebo co je pro vaše stránky nevhodné. Prostě tam může napsat svůj jedinečný názor a tím vám pomoci stránku vylepšit. A jestli si ji chcete zaregistrovat, můžete tak učinit na stránce cgiknihovna.kgb.cz. U této knihy hostů si můžete určit i její styl (pozadí, úvodní uvítání...) a navíc můžete i editovat nebo smazat vzkazy, které vám do ní uživatelé napsali. Takže tahle kniha hostů stojí za to!

Vyhledávání na vašich stránkách

Vyhledávání na vašich stránkách je bezpochyby dobrá věc. Tuto službu ocení zejména ti, kteří mají rozsáhlé www stránky, čítající několik desítek či stovek HTML stránek. V tomto případě se uživatelům bude hodit, když si budou moci najít to, co chtějí, aniž by si prohlíželi jednu stránku za druhou. To by je mohlo odradit od další návštěvy vašich stránek! Vyhledávání na vašich stránkách si proto můžete zaregistrovat na websearch.centrum.cz. Bohužel, jestli tuto službu chcete zadarmo, je k dispozici jen jeden vyhledávácí box, takže se může stát, že vám nebude příliš dobře ladit se stránkou!

Diskusní fórum

Tato služba není zatím na Internetu moc rozšířena, ale mně se přece jen podařilo ji najít. Díky stránce diskuse.d2.cz můžete mít na svých stránkách diskusní fórum, kde si můžete určit jeho nadpis, a navíc máte možnost smazání příspěvků. Tuto službu vám vřele doporučuji, protože díky ní se vám může výrazně zvednout návštěvnost stránek.

Tak to je vše. Doufám, že vám tento článek bude užitečný a že v něm najdete služby, o kterých jste zatím nevěděli.

Témata článku: Software, Programování, Webmaster, Host

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 157

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 90

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 52

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje