Službu na streamování her vyvíjí i Amazon. Chce k tomu využít Twitch

Službu na streamování her vyvíjí i Amazon. Chce k tomu využít Twitch

Horkou zprávou posledních dnů se stalo uvedení služby Google Stadia na první trhy. Očekávaná platforma pro streamování her však zatím příliš nenadchla. Přesto Google věří, že právě streamování je budoucnost hraní a nemyslí si to jen sám. Aktuálně se totiž objevují zprávy, podle nichž obdobnou službu chystá i společnost Amazon, informoval web Cnet.

Amazon začal s náborem odborníků, kteří se mají podílet na projektu. V oficiálním popisu pracovní pozice se uvádí, že firma Amazon „věří v budoucnost, v níž je každý hráčem a každý hráč může tvořit, soutěžit, spolupracovat a spojovat se s ostatními v masivní míře“.

Připomeňme, že se Amazon do herní branže už nenápadně propracoval. Kromě toho, že před pěti lety koupil Twitch, provozuje i vlastní herní studio, které teď mimochodem pracuje na vývoji herní adaptace seriálu The Grand Tour. 

Překvapení pro příští rok

Podle dalších informací z pracovních inzerátů má chystaná služba spolupracovat s divizí Amazon Web Services, tedy masivní globální cloudovou platformou, kterou Amazon pronajímá třetím stranám. Pro Amazon toto představuje obrovskou konkurenční výhodu, protože už má vybudovanou obrovskou serverovou strukturu (na rozdíl třeba od Nvidie, která si datacentra pro svou službu GeForce Now musela budovat od nuly).

Zmiňováno je i propojení s platformou Twitch, což je zcela logickým a nepřekvapivým krokem. Pravděpodobně půjde o podobnou formu integrace jako v případě Stadie a YouTube u Googlu.

Amazon zatím k otázce budování nové služby pro streamování her neřekl nic oficiálního. Zdroj Cnetu je dvojice lidí, která je obeznámena s celým projektem, ale mluvit by o něm pochopitelně zatím ještě neměli.  Uvádějí, že připravovaná služba bude odhalena někdy v průběhu příštího roku, ale o přesném datu se ještě neví.

Do portfolia Amazonu by streamování her zapadalo. Nabízí už různé formy digitálního obsahu a své portfolio se snaží postupně rozšiřovat. Logickým krokem by rovněž bylo nabídnout výkonnější verzi multimediálního přehrávače Fire TV, který by zvládl kvalitně streamovat hry, podobně jako to umí Shiled od Nvidie. 

Diskuze (8) Další článek: Uber opět přišel v Londýně o licenci. Důvodem jsou problémy s bezpečností cestujících

Témata článku: Google, Amazon, Nvidia, Twitch, The Grand Tour, Fire TV, Streamování, GeForce NOW, Stadia, Google Stadia, Platforma, CNET, Služba, AWS


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky