Google | Facebook | Sociální sítě

Služba Facebooku na kopírování fotografií do Fotek Google je dostupná celosvětově

Facebook před několika měsíci uvedl, že umožní snadný přesun fotografií a videí ze sociální sítě do Fotek Google. Funkce byla doposud omezená na vybrané trhy, nyní je ale dostupná i u nás.

Novou funkci přesunu fotografií naleznete v nastavení svého profilu v záložce Nastavení  Vaše informace na Facebooku či skrze tento odkaz. Po rozkliknutí máte na výběr, kam chcete kopii svých fotografií a videí přenést – prozatím jsou ale podporovány právě jen Fotky Google. Jakmile je vyberete, je nutné se přihlásit v novém okně do Google účtu a potvrdit oprávnění Facebooku, aby mohl přidávat fotografie do vaší knihovny. Čtení již nahraných fotek toto oprávnění neumožňuje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nová funkce umožní snadno přenést fotografie a videa.

Pokud máte vše povolené a propojené, můžete vybrat, zda chcete kopírovat fotografie, nebo videa a proces spustit. Dále už pak záleží na velikosti vaší sbírky, export může nějakou dobu trvat.

I nadále pak zůstává možnost si svá osobní data stáhnout k sobě na disk, kterou opět najdete v nastavení svého profilu na Facebooku.

Facebook nedávno spustil i lepší správu příspěvků na profilu:

Diskuze (2) Další článek: Od Intelu letos nečekejte nové vícejádrové procesory pro náročné. Trh ovládne jen AMD

Témata článku: Software, Google, Facebook, Sociální sítě, Fotografování, JPEG, Fotoaparát, Fotky, Nastavení, Kopírování, Oprávnění, Profil, Fotka, Fotografie, Nová funkce