Microsoft | Office 365 | Příslušenství

Sluchátka s podporou Office 365? Ano, Microsoft včera překvapil nejen počítači

Od Microsoftu jsme se včera dočkali nálože nových počítačů Surface a dokonce i jednoho telefonu, ale mezi novinkami je ještě jedna zajímavost - sluchátka Surface Earbuds. Odpověď Microsoftu na Apple Airpods. 

Sluchátka Surface Earbuds jsou zcela bezdrátová a dobíjí se v úložné krabičce. Na jedno dobití vydrží hrát až osm hodin a z krabičky se dokážou plně dobít až dvakrát. Dobíjí se skrze konektor USB-C.

Každé sluchátko váží 7,2 g a dobíjecí krabička 40 g. Sluchátka mají přísně kulatý tvar a v každém jsou dva mikrofony. To proto, aby bylo vždy zaručeno, že uslyší hlas nositele. Microsoft totiž předpokládá, že budete hojně využívat hlasové povely a diktování. 

Jak jdou dohromady Office 365 a sluchátka?

Nápadně velká kulatá plocha sluchátka slouží jako senzorový ovladač. Když přejedete prstem, přeskočí se skladba, zesílí se hudba atp. Jenže Microsoft šel naproti širšímu využití skrze svůj kancelářský software Office 365. A tak jsou  Surface Earbuds prvními sluchátky, které se chlubí podporou tohoto kancelářského balíku.

Jakkoli absurdně může takové spojení znít, Microsoft nabízí praktické příklady, kdy lze spojení sluchátek a Office využít: například prezentace v PowerPointu můžete posouvat šoupnutím prstu přes ucho; váš mluvený projev se může okamžitě překládat a promítat formou titulků do prezentace; do aplikací Word či Outlook můžete diktovat; Office vám mohou přečíst položky v kalendáři či e-maily; a samozřejmě lze využívat i digitální asistentku Cortanu.

Sluchátka jinak fungují na bázi Bluetooth 4.2 a jsou kompatibilní jak s Windows 10, tak s Androidem a iOS. Můžete je zkrátka používat jako běžná bluetoothová sluchátka. 

Surface Earbuds se začnou prodávat ještě letos za cenu 249 dolarů, což po přepočtu a zdanění dělá přibližně sedm tisíc korun. To je hodně, obzvlášť v kontrastu s Apple Airpods prodávanými za 159 dolarů, u nás za 4 790 Kč. Nehledě na to, že například podobné Samsung Galaxy Buds stojí pod čtyři tisíce korun a konkurence méně věhlasných značek je ještě levnější. 

Diskuze (12) Další článek: Aktualizujte WhatsApp. Starou verzi lze napadnout pouhým zasláním GIFu

Témata článku: Microsoft, Android, PowerPoint, Cortana, Office 365, Příslušenství, Word, Počítač, Sluchátko, Office, Krabička, AirPods


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 100

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF