Microsoft | Office 365 | Příslušenství

Sluchátka s podporou Office 365? Ano, Microsoft včera překvapil nejen počítači

Od Microsoftu jsme se včera dočkali nálože nových počítačů Surface a dokonce i jednoho telefonu, ale mezi novinkami je ještě jedna zajímavost - sluchátka Surface Earbuds. Odpověď Microsoftu na Apple Airpods. 

Sluchátka Surface Earbuds jsou zcela bezdrátová a dobíjí se v úložné krabičce. Na jedno dobití vydrží hrát až osm hodin a z krabičky se dokážou plně dobít až dvakrát. Dobíjí se skrze konektor USB-C.

Každé sluchátko váží 7,2 g a dobíjecí krabička 40 g. Sluchátka mají přísně kulatý tvar a v každém jsou dva mikrofony. To proto, aby bylo vždy zaručeno, že uslyší hlas nositele. Microsoft totiž předpokládá, že budete hojně využívat hlasové povely a diktování. 

Jak jdou dohromady Office 365 a sluchátka?

Nápadně velká kulatá plocha sluchátka slouží jako senzorový ovladač. Když přejedete prstem, přeskočí se skladba, zesílí se hudba atp. Jenže Microsoft šel naproti širšímu využití skrze svůj kancelářský software Office 365. A tak jsou  Surface Earbuds prvními sluchátky, které se chlubí podporou tohoto kancelářského balíku.

Jakkoli absurdně může takové spojení znít, Microsoft nabízí praktické příklady, kdy lze spojení sluchátek a Office využít: například prezentace v PowerPointu můžete posouvat šoupnutím prstu přes ucho; váš mluvený projev se může okamžitě překládat a promítat formou titulků do prezentace; do aplikací Word či Outlook můžete diktovat; Office vám mohou přečíst položky v kalendáři či e-maily; a samozřejmě lze využívat i digitální asistentku Cortanu.

Sluchátka jinak fungují na bázi Bluetooth 4.2 a jsou kompatibilní jak s Windows 10, tak s Androidem a iOS. Můžete je zkrátka používat jako běžná bluetoothová sluchátka. 

Surface Earbuds se začnou prodávat ještě letos za cenu 249 dolarů, což po přepočtu a zdanění dělá přibližně sedm tisíc korun. To je hodně, obzvlášť v kontrastu s Apple Airpods prodávanými za 159 dolarů, u nás za 4 790 Kč. Nehledě na to, že například podobné Samsung Galaxy Buds stojí pod čtyři tisíce korun a konkurence méně věhlasných značek je ještě levnější. 

Diskuze (12) Další článek: Aktualizujte WhatsApp. Starou verzi lze napadnout pouhým zasláním GIFu

Témata článku: Microsoft, Android, Office 365, Cortana, PowerPoint, Příslušenství, Word, Krabička, Galaxy Buds +, Buds, Surface Earbuds, Počítač, Office, Podpor, Sluchátko, AirPods, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Intel Core 13. generace nabízí až 24 jader a prolomí hranici 6 GHz

Intel Core 13. generace nabízí až 24 jader a prolomí hranici 6 GHz

** Procesory rodiny Raptor Lake přicházejí, zatím jen tři modely ** Nejvyšší model má 24 jader, ale stále hybridní design ** Intel připravuje i limitovanou edici 6GHz čipu

Karel Javůrek
ČipyProcesoryIntel
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy