Sloučí se firmy Via a S3?

Firma S3 vyjednává s dalším výrobcem čipů o převzetí grafické divize, přitom koupila firmu Number Nine.
Podle článku na Forbes online vyjednává firma S3 s dalším výrobcem čipů o převzetí grafické divize. Jednou z nejčastěji jmenovaných firem je Via Technologies (taiwanský výrobce čipsetů), která nedávno koupila výrobce procesorů Cyrix.

V současné době v S3 probíhá reorganizace, která se snaží rozdělit firmu na tři části: základní multimediální divizi zahrnující výrobu čipů S3 a přídavných PC karet od Diamond Multimedia, komunikační divizi, která zahrnuje modemy, sítě a MP3 přehrávač Rio, a profesionální grafickou divizi, která zahrnuje grafické chipy GXT od IBM do řady grafických karet FireGL. V této restrukturizaci spolupracuje S3 s investiční bankou Lehman Brothers.

Podle neověřených zdrojů se firma S3 chce vzdát právě výroby grafických čipů a soustředit se na rostoucí trhy digitálních komunikací a digitální zábavy. Díky převzetí firmy Diamond se S3 dostala mezi tři největší prodejce síťového zařízení pro domácnosti, a tak se pro ni stala výroba málo výnosných grafických čipů méně důležitá. VIA by navíc byla ideální partner pro převzetí grafické divize, v listopadu spolu totiž založili joint venture na vývoj integrovaných čipů, které kombinují grafiku a čipset na základních deskách.

VIA do teď investovala do S3 14 milionů dolarů a hodlá investovat dalších 11 milionů (celkově to znamená přibližně 3,5 % kmenového kapitálu). S3 chce také do firmy VIA investovat 25 milionů dolarů ještě do konce prosince.

Jednání o fůzi odmítly firmy S3 a Via Technologies veřejně komentovat. Předevčírem navíc S3 koupila firmu Number Nine, která je dodavatelem produktů od S3 pro IBM, což odstraní jeden článek v distribuci a tak ji i zefektivní. S3 tím také získala vysoce hardwarově a softwarově kvalifikované pracovní síly do svých již existujících týmů.

Nedá se předpokládat, že by se VIA stala v budoucnu silným konkurentem grafickým firmám jako je NVIDA či 3dfx ale spíše to vypadá na připravování silné pozice na trhu set-top boxů a na konkurenční boj na tomto trhu s firmou Intel.

Váš názor Další článek: Podrobné nastavení Wordu 97 a 2000

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, VIA, Divize, Nvida, Grafický čip, Rio, Neověřený zdroj, Diamond, ForbesJak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux