Black Friday

Black Friday: Aktualizovaný seznam akcí v e-shopech s počítači, softwarem a elektronikou

  • Začala slevová mánie zvaná Black Friday
  • Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné
  • Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Počítače, notebooky a hardware


Černý pátek, tedy Black Friday, je letos 23. listopadu. Většina internetových obchodů rozjela své slevové kampaně už s předstihem. V tomto článku sledujeme zajímavé akce obchodů, které mají tematicky blízko k Živě.cz – tedy s počítači, elektronikou, softwarem atp.

Pro přehlednost jsme článek rozdělili. V první kapitole budou jen akce týkající se e-shopů zaměřených primárně na počítače, notebooky a hardware, ve druhé budou nabídky softwaru, her apod. Ve třetí bude přehled ostatních e-shopů s elektronikou.

Máte tip na něco, co nám uniklo? Dejte nám vědět a doplníme ho do seznamu.


Předplatné Computeru se 40% slevou

Jen dnes je možné koupit předplatné našeho Computeru se slevou 40 % oproti ceně na stánku.

Klepněte pro větší obrázek

Alfa.cz

Tradiční prodejce elektroniky Alfa.cz se také zapojil do Black Friday se spoustou produktů, při namátkové kontrole jsme ale nenašli žádný, který by byl levnější než u konkurence. Přesto je ale možné, že na konkrétní výhodnou nabídku narazíte.

Klepněte pro větší obrázek
Na Alfa.cz se nám bohužel příliš výhodných nabídek nepodařilo najít, většinou cenově odpovídají konkurenci.

Alza.cz

Se slevovou mánií započal i náš největší e-shop Alza.cz. Ten oproti CZC.cz nemá podobně šílené slevy, i tak se ale dají najít výhodné akce. Například Office 365 pro domácnosti najdete za 1 490 Kč, běžná cena je přitom 2 490 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Office 365 pro domácnosti za pár korun.

Alza letos Black Friday rozjela jako jedna z prvních. První várku slev nabídla již toto pondělí a podpořila to pochopitelně marketingovým lákáním. To způsobilo, že v pondělí ráno byly servery obchodu přetížené a nedostupné.

Apple.cz

Apple si pro fanoušky nepřipravil slevy jako takové, k nákupu ale rozdává dárkové karty do Apple Storu. Začíná na částce 600 korun u Apple TV, u sluchátek a iPhonů je to již 1 200, k iPadům dá dvojnásobek a k MacBookům dokonce 4 800 korun.

Klepněte pro větší obrázek
Apple místo slev přidává dárkové poukázky do Apple Storu.

CZC.cz

E-shop s elektronikou CZC.cz letos spustil slevovou kampaň o týden dříve a z větší části se jedná o klasické slevy, kdy původní cena je udávána ta, se kterou šel produkt do prodeje. Dají se najít zajímavé akce, například na Nokii 1 za 1390 Kč – skutečná běžná cena je dnes přes 2 tisíce. Najdeme zde třeba také akci na Xbox One S 1TB se hrou Shadow of the Tomb Raider za 5 990 Kč, běžná cena je okolo sedmi tisíc i více. Podobné slevy ale najdete i na jiných portálech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Některé ceny jsou opravdu výhodné, často jsou ale produkty za běžnou prodejní cenu. Některé slevy jsou naopak bombastické – třeba koloběžka od Xiaomi za 262 korun.

Čím se ale CZC.cz letos odlišuje jsou velké denní slevy. O jejich výši totiž nechává hlasovat uživatele na svém Facebooku a cenu určí nejnižší unikátní cena ve veřejném hlasování. Za tuto cenu si zboží koupí uživatel, který cenu navrhl a pak ještě několik dalších kupujících běžným způsobem.

Ale bude to boj! První na řadě je elektrická koloběžka od Xiaomi, která už má stanovenou cenu na skvělých 262 Kč, jinde se přitom prodává za 10 990 Kč. Akce startuje dnes v 20:00 a platí pouze pro několik prvních kupujících. Uvidíme, zda to servery CZC.cz ustojí.

iSTYLE

Hledáte-li nabídku Apple produktů, můžete zamířit na iSTYLE.cz, kde jsou v nabídce jak iPhony, tak i MacBooky a příslušenství. Většina promovaných slev ale není o moc nižší, než je u konkurence.

Klepněte pro větší obrázek
Pro fanoušky značky Apple si připravil akci obchod iSTYLE.

iWant

Prodejce iWant zlevnil hned několik produktů a například na vybrané Macy nabízí slevu 5 000 Kč. Na iPhony si přichystal slevu 4 000, iPhone X tak koupíte od 22 990 Kč, což patří k těm lepším nabídkám na českých eshopech, stejnou cenu ale získáte i jinde.

Klepněte pro větší obrázek
iWant nabízí pěkné slevy na Apple produkty, na vybrané Macy je to 5 000 Kč.

Mironet

Do Black Friday se pustil i web Mironet.cz. Jako vždy nejsou všechny akce opravdovou akcí, nabídka zlevněných produktů je ale opravdu široká. Vybírat se dá i z chytrých hodinek a náramků, routerů, notebooků a dalšího. Náhodným výběrem deseti produktů se nám ale nepodařilo najít žádný, který by byl levnější než u konkurence, ceny jsou velmi podobné.

Klepněte pro větší obrázek
Mironet se chlubí reálnými slevami, cenově je ale na úrovni dalších eshopů.

Nvidia

Máme tu i speciální Black Friday akci Nvidia na svou herní konzoli Shield. Ta zlevňuje na úrovni distribuce a u vybraných partnerů Alza.cz/Alza.sk a Datart bude za sníženou cenu. Konzole s dálkovým ovladačem a gamepadem bude stát 4 699 (místo necelých 6 tisíc), bez gamepadu pak 3 899 Kč. Akce je až do 26. listopadu.

Klepněte pro větší obrázek
Shield bude zlevněný u více prodejců. Nižší cenu má verze s gamepadem i bez něj.

Společně se samotnou konzolí NVIDIA zlevňuje i některé hry, jejich přehled naleznete na webu.

Softcom

Tradiční e-shop Softcom.cz zaměřený na počítače a elektroniku nabízí slevy označené jako „Black Friday“ již s předstihem, a to na velké množství produktů. Většina slev není nijak výjimečná, dají se najít ale výhodné nabídky. Například 27palcový monitor Samsung S27F358 je zde za 3 999 Kč, což je asi o 500 korun méně, než je jeho běžná cena.

Klepněte pro větší obrázek
Softcom má v nabídce hodně produktů, většina slev je ale normálních.

T.S.Bohemia

Prodejce T.S.Bohemia se opět chlubí velkým množstvím slev, řadí se ale bohužel k těm, u kterých jsme namátkově nenašli žádný extra výhodný produkt. Většina z nich je ale na úrovni akcí konkurence, nehrozí tak zaplacení vyšší částky.

Klepněte pro větší obrázek
Ani nabídka T.S.BOHEMIA nijak nevybočuje od konkurence, dražší ale není.
Diskuze (45) Další článek: Křišťálová Lupa 2018: Projektem roku je Kingdom Come: Deliverance, Živě.cz je třetí mezi zájmovými weby

Témata článku: Facebook, Amazon, USA, Tipy, AliExpress, Xiaomi, E-shopy, Nokia, Xbox One, Black Friday, Alza.cz, Mall.cz, Heureka, CZC.cz, Týdenní předstih, Cyber Monday, Friday, Aktualizovaný výpis, Podobné zboží, Velká část, Kamenný obchod, První várka, Nákupní horečka, Běžná cena, Černý pátek, Notebooky apple na Mall.czProgramování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

** FT232HQ je univerzální čip USB 2.0 ** Může se chovat jako sériová linka, I²C, SPI, GPIO aj. ** Dnes jej oživíme v C na Windows

Jakub Čížek
C++Pojďme programovat elektronikuUSB
Rozklad údajně stabilního nanomateriálu hrozí znečištěním životního prostředí

Rozklad údajně stabilního nanomateriálu hrozí znečištěním životního prostředí

** Grafitický nitrid uhlíku je považován za velmi perspektivní nanomateriál v mnoha oborech lidské činnosti ** Nejnovější studie ale zpochybnila jeho údajnou vysokou stabilitu a odhalila jeho citlivost k rozkladu světlem ** Autoři studie odměněné prestižní vědeckou cenou varují před unáhleným zaváděním nanomateriálů do praxe

Jaroslav Petr
NanotechnologieMateriálChemie
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost