Sledujte živě: nové hračky pro Windows 10 od Microsoftu

Windows 10 bude dnes opět v hlavní roli. Microsoft si na dnešek naplánoval představení nových zařízení pro Windows 10. Lumie, Surface a nezůstalo jen u toho.

Začátek: dnes v 16:00. Přímý přenos již skončil.

Informace můžete sledovat níže. Vytáhneme ty nejzajímavější informace, doplníme obrázky a dozvíte se vše podstatné. Pokud vládnete angličtinou a chcete sledovat celý průběh, můžete využít oficiální stream.


17:50: Satya Nadella si vzal závěrečnou řeč, konec přenosu.

Surface Book

17:25: Surface Book bude ultimátní "notebook" (konvertibilní tablet) od Microsoftu, první svého druhu. 13,5palcový displej, 267 ppi (6 milionů pixelů), PixelSense (dotyk i stylus). Podsvícená klávesnice. Zdvih klávesy 1,6 mm. Skleněný touchpad se snímáním pěti prstů najednou.

Prodobněji v komentované galerii:

Takhle vypadá nový Surface Book:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Je to velmi výkonný třináctipalcový notebook z hořčíkové slitiny a s tenkým tělem. Obrazovku lze od základny odtrhnout, pak vám v ruce zbude necelých 8 mm tenký tablet s procesorem Core i7.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Grafický čip GeForce od Nvidie, Intel Skylake a výdrž až 12 hodin na jedno nabití. Podle Microsoftu jde o nejvýkonnější třináctipalcový "notebook" na světě. Je 2x výkonnější než MacBook Pro. Používá PCI Express SSD.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tloušťka samotného tabletu je 7,7 mm, poměr stran 3:2, hmotnost 730 g, lze oddělit tablet od klávesnicového doku. Jde tak o konvertibilní tablet, nikoli čistokrevný notebook. Přídavná grafika GeForce je v klávesnici i s přídavnou baterií. 

Klepněte pro větší obrázek

V prodeji za 1 499 dolarů (přibližně 45 000 Kč s DPH) od 26. října.

Surface Pro 4

17:00: Pro Microsoft je Surface už byznys s obratem 3,5 miliardy dolarů. 98 % majitelů Surface Pro 3 tento produkt doporučuje. Surface Pro 4 přináší spoustu novinek.

12,3palcový displej, ale stejná veliksot šasi. Jemnost displeje 267 ppi (5 milionů pixelů). Technologie PixelSense - Gorilla Glass 4 s tloušťkou 400 mikronů. Nový Surface Pen - 1 024 úrovní tlaku. Integrace virtuální gumy. Vydrží až rok na baterii. Je součástí balení Surface Pro 4. Magnetické přichycení na šasi. Různé barvy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Přes kliknutí se klasicky otevře OneNote, podržení spustí Cortanu, další funkce přes dvojité kliknutí. Surface Pro 4 je o 30 % rychlejší než Surface Pro 3. O 50 % výkonnější než MacBook Air. Až 16 GB operační paměti, 1TB disk. Tloušťka 8,4 mm kvůli plnému USB 3.0. Podpora Windows Hello (odemykání přes obličej).

Dokovací stanice s čtyřmi USB 3.0, dvěma Displayporty s rozlišením 4K a gigabitovým ethernetem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Type Cover - integrvané podsvícení, skleněný povrch touchpadu, lepší rozložení i kvalita kláves (zdvih 1,3 mm), klávesy jsou od sebe 19 mm. Podpora snímání otisků.

V prodeji od 26. října za cenu od 899 dolarů (přibližně 27 000 Kč s DPH).

Klepněte pro větší obrázek

Telefony Lumia

16:35: Nové telefony Microsoft Lumia 950 a 950 XL mají systém dvou antén, mezi kterými se automaticky přepíná, podle toho, která má lepší signál. Šestijádrové (950) a osmijádrové (950 XL)  procesory od Qualcommu. OLED displeje s 5,2 a 5,7 palců s jemností 564 a 518 ppi. Vodní chlazení, slyšeli jsme dobře? Zjevně ano.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

20MPix kamera s trojitým bleskem, optická stabilizace, extra hardwarové tlačítko pro focení. Natačení 4K videa. Interní paměť 32 GB s možností rozšíření přes micro SD karty (až 256 GB). Konektor USB-C (5 Gb/s). Za 30 minut se nabije telefon na 50 %. Windows 10  v kapse. Podpora Hello a odemykání přes snímání obličeje.

Klepněte pro větší obrázek

Continuum - připojení k počítači přes Microsoft Display Dock, který se připojuje přes USB-C. Nabízí HDMI, Displayport a 3 USB porty. Nativní aplikace se objeví v klasické velikost, stejně tak Windows 10. V desktopovém režimu lze telefon nadále používat nezávsile jako telefon. Fungují běžné klávesové zkratky i procházení souborů, třeba i při připojení flash disku.

K tématu již podrobnosti:

Ceny Lumií 950 a 950 XL a levné Lumie 550:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Band

16:25: Microsoft Band - nový elegantní design ve stejném stylu jako první verze. Zakřivený OLED displej s Gorilla Glass 3 i lepší dotyková vrstva. Senzory stejné jako u minulé verze a navíc jeden nový - barometr pro měření výšky. Microsoft Health se stará osprávu všech statistik. Z dat pomocí algoritmů Band spočítá VO2 Max.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Band automaticky pozná, jaký sport právě provádíte a podle toho měří. Band funguje pro Android, iOS i Windows Phone. Velká řada kompatibilních partnerů a přidává se Lose It!

Podrobnosti již v samostatném článku:

Microsoft Band bude v  prodeji 30. října za 249 dolarů (přibližně 7 500 Kč s DPH).

HoloLens

16:20: HoloLens - ukázky hry Project Xray pro rozšířenou realitu. Můžete na vlastní ruce vidět zbraň pohybovat s ní, střílet atd. HoloLens snímá ruce a v reálném čase přizpůsobuje pozici virtuální zbraně na vaší ruce. Stejně tak dokáže snímat okolní objekty a podle toho upravovat pozici a chování virtuální objektů a nepřátel.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vývojářsky kit HoloLens bude dostupný v prvním čtvrtletí roku 2016 za 3 000 dolarů.

Xbox One

16:15: Xbox One dostane do konce roku Windows 10 a možnost hraní her z Xbox 360. Halo 5 verze Xbox One s 1TB diskem bude stát 499 dolarů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

16:00: Představení začalo, na pódiu vítá šéf Terry Myerson, který šéfuje Windows a zařízením. Windows 10 jsou venku 10 týdnů, 110 miionů zařízení už používá Windows 10, už 8 milionů firemních zařízení. Prohlížeč Microsoft Edge už zobrazil  650 miliard stránek. Přes miliarda návštěv Windows Store. Facebook a další mají nové nativní aplikace pro Windows 10.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

15:58: Prezentace začne během pěti minut.

14:30: Očekává se i nová generace chytrého náramku - Band 2, která by měla mít trochu elegantnější design se zakřiveným displejem. Microsoft snad vyřešil i problémy, na které si uživatelé stěžovali a možná už bude uvnitř i Windows 10 pro IoT (internet věcí)

Klepněte pro větší obrázek
Neoficiální design nového Microsoft Band 2 (Zdroj: MicrosoftInsider.es)

13:30 Hlavní novinkou by měl být nový Surface 4. Je dost možné, že přijde rovnou ve dvou velikostech. Nejvýkonnější Surface by měl mít nově 14" obrazovku a už asi bude více připomínat ultrabook než tablet. K tomu by měl přijít i nový model menší velikosti. 

Klepněte pro větší obrázek

Je jisté, že výkon budou zajišťovat nové procesory Skylake od Intelu. Dále bychom očekávali přítomnost kamerky RealSense pro možnost přihlašování do Windows prostřednictvím funkce Hello, tedy 3D skenu obličeje. 

13:15 S novými telefony souvisí také finální sestavení mobilní verze operačního systému Windows 10. Ta bude dostupná i pro starší Lumie, ale některé pokročilé funkce nemusí být dostupné. To se týká například funkce Continuum, které umožňuje využít telefon jako počítače. 

13:00 Informace už se rojí ještě před začátkem akce a třeba o nových telefonech Lumia 950 a 950 XL už se šušká delší dobu. V létě už unikly specifikace a nějaké fotky. Dnes by se tedy mělo oficiálně potvrdit, že půjde o nové vrcholné mnodely řady Lumia s OLED displeji o úhlopříčkách 5,2" a 5,7".

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Takto by měly vypadat nové Lumie 950 a 950 XL

Větší model XL bude také o něco výkonnější, dostane osmijádrový Snapdragon 810. Základní Lumia 950 ale nebude se Snapdragonem 808 o moc pomalejší.  Základem obou telefonů bude 32GB úložiště s možností rozšíření, 3 GB RAM, 20MPx fotoaparát a třeba také konektor USB typu C. 

Je docela možné, že kromě vrcholných modelů se dočkáme i nějakého cenově dostupnějšího telefonu s Windows 10. Měla by to být Lumia 550.

Klepněte pro větší obrázek 
Lumia 550 na uniklém obrázku
Diskuze (29) Další článek: AMD začalo prodávat paměti DDR4, které jsou zatím jen pro čipy Intel

Témata článku: Microsoft, Počítače, Windows 10, Tablety, Mobility, Redmond, Satya Nadella, Microsoft Band, Hella, Dotyková vrstva, Nová hračka, Optická stabilizace, Okolní objekt, Hello, Microsoft Surface, Lumia 920, Vrcholný model, PCI-E SSD, Band, Nový Xbox, Hell, Gumy, Elegantní design, Virtuální objekt, Lumia 950


Určitě si přečtěte

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 87

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji