Novinkou bude jedině to až přestanou být filiálkou NSA.
Chápu dobře že dneska už není limit na fotky 2050x???(free) pokud nepřekročím lmit 14MB za foto ? Pokud ano je to skvělá správa !!!
ten vtip s kartonovym VR setom uz zacina byt trocha osuchany.
WWTTFF???ARA nic?Android apps na Chrome nic?...hmmm....
je tam neco pro muj Nexus One ? nebo si zase budu muset nainstalovat Cykanogenmod ?pude aspon nejnovejsi verze androidu ?
Všichni vysolili za vstupenku majlant a už se těšili, co si odnesou za kupku suprového hardwaru.A šup - každý dostane novou verzi cardboard!Trolling level MASTER B-]
Z Udacity se stala zumpa, kde se Google snazi vychovavat sve ovecky.
Tak letos slabota.
Ale no tak! Budeš mít Android - a tedy i Google - nejen v tabletu, mobilu, televizi, hodinkách, ale i garážových vratech a termostatu! A na rozdíl od Orwellovy vize za to budeš ještě rád.
"A na rozdíl od Orwellovy vize za to budeš ještě rád."Věta roku.
Jako nezlobte se na mě, ale tohle mnohdy tolik módní ohánění se Orwellem je opravdu zcela mimo mísu. Já nikomu nezazlívám to že od něj nečel ani 1984 ani Farmu zvířat, ale pak by bylo na místě se k tomuhle nevyjadřovat a hlavně svět který Orwell popisoval opravdu neodpovídá tomu co teď a tady žijeme.Orwell ve svých dílech mluvil především o podmanění jednotlivce za pomocí neustálého strachu a věčné do morku kostí zžíravé nejistoty. To že se bojíte o svojí holou existenci a to ve světě kde Vás může udat nejen kolega, ale i vlastní partner či děti a to nikoliv kvůli potěšení ze samotného udání ale z pocitu že by mohli být potrestáni oni samy za to že Vás neudaly. O tom píše Orwell!Fakt nepsal o hrůze z toho že když se vám bude chtít, tak si domů můžete pořídit dálkově ovládanej termostat 😉
Od Orwella jsem četl řadu věcí, je to spolu s Čapkem můj nejoblíbenější autor. 1984 jsem četl několikrát. Jistě, že aktuální svět neodpovídá tomu, co Orwell v 1984 popisoval. On ostatně vycházel z popisu tehdejšího SSSR (napsáno 1948, proto název 1984), jak by vypadal po několika desítkách let, kdyby technologie postoupila, ale ideologie zůstala stejná. Takže je to fikce, pochopitelně, ale přináší řadu zajímavých motivů, nejen strach.Orwell byl v tomhle ještě optimista. On předpokládal, že aby mohla existovat totální kontrola jedince (Velký bratr, jedno z řady témat, které Orwell v knize řeší), tak to bude muset být vykoupeno nedobrovolností a donucením (které právě v důsledku vedou k extrémnímu strachu). Jenže v současné době se ukazuje, že tomu tak být nemusí, a naopak že si lidé instalují "Velkého bratra" k sobě domů zcela dobrovolně, protože jim poskytuje určité výhody. S tím Orwell jaksi nepočítal. Dobře ale rozvíjí tuhle myšlenku "dobrovolné nedobrovolnosti" třeba Foucault.Každopádně paralela s Orwellem mi přijde zcela na místě. V 1984 neřeší pouze strach, jde o komplexní sondu do hypotetické společnosti a motivů či myšlenek je tam celá řada.
Osobně očekávám spíš takovou tu laskavou dystopii ve stylu Huxleyova Brave New World nebo Vonnegutova Mechanického piana. 🙂
No jenomže Orwell popisoval svět kde nemáš na výběr. Kdeže mi žijem ve světě kde máme více než na výběr - spíš člověk nemá ani vzdáleně šanci vyzkoušet všecno co by chtěl, respektive co by vyzkoušet vlastně šlo. V tom já teda vidím dost zásadní rozdíl.Tj. já mám na výběr jestli si založím účet na FB nebo ne. Já jsem se rozhodl že ne a problém vyřešen. To samé mám na výběr jak hloupý/chytrý si koupím telefon, od jakého výrobce s jakým systémem atd...? Nebo jestli budu používat otevírání garáže od googlu a nebo si koupím řešení od někoho kohokoliv jiného. A nebo zvednu zadek a půjdu si tu garáž otevřít ručně. Jestli teda jediná paraela s Orwellovým viděním světa je ta že měl doma TV která nešla vypnout a zvuk šel stišit jen trochu - kdeže mi se ze své vůle a pro mnohdy svojí radost obklopujeme mašinkama které nejenže nevypínáme ale naopak je mnohdy s radostí ještě připojujeme k netu - tak to mi teda přijde ta spojitost spíše teoretická. Naopak mi přijde dost ujetý spojovat svět služeb kolem (např.) googlu s Orwellovský světem neboť zde nejen že si můžu vybrat jak moc chci bejt pohodlnej ale dokonce si můžu vybrat i u koho chci bejt pohodlnej... NO to je opravdu "velký bratr" jak vyšitej.Uznávám že bych mluvil docela jinak kdybych překročil Ruské hranice a nebo hranice KLDR - ok, tam už je takové srovnání více než na místě - ale v našich končinách mi to přijde poněkud pokrytecké - tedy "chci mít funkční, všude dostupný, centralizovaný a ideálně stále zdokonalovaný systém který mi ulehčuje práci a to nejlépe tak že mi provozování těchto služeb nečerpá z mého vlastního rozpočtu žádné peníze, ale zato budu držkovat jak nademnou bdí velký bratr... To bych pak ze sebe měl pocit že se fakt nechovám jako dospělý člověk, ale jako malej rozmazlenej fakan kterej neví co chce...
V tom je genialita současného systému. Ty si myslis, ze mas na výběr, ale fakticky nemáš. Zkus fungovat v běžném životě bez internetu, emailu, smartphonu a sociálních sítí. Jde to, ale budeš považován za exoda a asociala, vyloučeného z hlavního proudu společnosti. Mira sociální kontroly je v tomto ohledu působivá. Třeba pokud jsi teenager a nemáš Facebook, tak jsi divny
internet (a k němu svázaný mail a telefon) beru podobně jako když se začaly vytvářet lepší auta (společně s lepšími silnicemi) - takže se ukázalo že používání dopravních síti a pohodlných dopravních prostředků je jednoduší než jít pěškna). Takže ano vzalo mi to určitou část svobody (jezdím téměř vždy po silnici), ale pořád bych to nepřirovnával k velkému bratrovi ač je mi jasný že správce dané komunikace ví kudy chodím.Uznávám že Facebook je opravdu fenomén dnešních dní a přiznávám že i pro mě jistý paradox v jednom. To mě (a troufám si tvrdit že asi ani Orwella) nikdy nenapadlo jak obrovský hlad bude po službě která člověku umožní si vytvořit svůj profil, ošperkovat ho (nejčastěji vlastníma) fotkama a komentářema a tohle dílo (uznvám že chytře) propojit s dalším podobně uvažujícími lidmi... To že se tohle pro mohé stane téměř hlavním důvodem proč mít internet... Hm - zajímavá volba - ale jak vidno je to v lidech nakonec natolik zakořeněna ta touha sdílet svůj život, že to nejde přehlédnout.Nejsem si ale úplně jistý jestli lze brát že drtivá většina obsahu je tvořena každým jednotlivým uživatelem a jsou si sami sobě velkými bratrem... No to je hodně specifický příklad když jsem natolik iniciativní že s radostí donáším sám na sebe - těžko se mi soudí jestli populariata FB je dána jen tlakem okolí nebo spíš vrozenou chuťí na sebe upozorňovat.
Jinak nikdo neříká, ze Google je Velký bratr. Jde o určitou exponovanou paralelu, pochopitelně. Jde spise o potenciál Google skutečně byt Velkým bratrem.
http://www.smejemsa.sk/wp-content/uploads/2015/0... ... B-]
ono toho je vlastně hodně, ale nic jako Hololens, takže celkový dojem "nuda".Legrace je dárek pro účastníky v podobě kusu kartonu. To si budu muset pustit a pobavit se na reakcích publika 🙂
Zajímalo by mě jestli Android zanikne a vznikne něco co nebude mít vratkavé nohy 🙂
To víš že jo. Spíše ho budou překopávat vevnitř. Android je příliš silná značka.
Nejdříve jsem četl sra.čka a napodruhé až značka 😀
Proc by mel zaniknout, kdyz je od KitKatu stabilnejsi nez ten wokeni nicneumel a jablecnej predrazmetek?
Stabilnější možná, ale pořád mi nikdo nevysvětlil, proč mi i 5.0.1 Lolipop na Snapdragonu 801 brutálně laguje a proč od Kitkatu musí systém všechno cpát do interní paměti protože Google napadlo přestat používat paměťový karty - geniální nápad, interní paměť nacpaná že se aplikace perou o každej bajt a 64GB kartu nemůžu nijak využít kromě fotek.Google z toho udělal parodii na OS. Upřímně doufam, že zanikne aby dostalo šanci něco, u čeho vývojáři opravdu přemýšlí. Nejsem jenom hater, používam ho od 2.3 a vidim jak se z nadějnýho systému postupně stává odpad.
A používáš doopravdy Android, nebo jen systém postavený na Androidu?Pokud nemáš Nexus, používáš to druhé.. A o to se Google nestará.. Poděkuj tomu, kdo ten systém dělal, Android za to nemůže. Takhle ti ho dokonil výrobce.
Nexus nemam, ale používam CyanogenMOD, což je čistej Android. Problém je hlavně ten, že Android má renderování UI jako nižší prioritu, takže cokoli se někde načítá nebo zpracovává má vyšší přednost. Je to poznat třeba při spuštění aktualizací v Google Play.To by se ještě nějak dalo, protože při restartech každý druhý den se ty lagy dají snížit na minimum, ale ta změna oprávnění SD karet je výsměch uživatelům a za to nese plnou odpovědnost Google. Když jsem poprvý zapnul Kitkat 4.4 tak jsem si myslel že je to nějaká chyba nebo vtip, ale oni to myslí vážně. Jo, jde to pod rootem trochu upravit, ale stejně pak aplikace dělají problémy a každá další aktualizace OS to zase přepíše.
No, asi máš nějakej starej šrot.. Protože CM už nějakej pátek má Lollipop, kde se vůbec nic netrhá ani na 2 jádru s 1,5GB RAM. A to můžu stahovat torrenty, aktualizovat aplikace a bejt na FB v jednu dobu.
Vždyť jsem nahoře psal, že mam Lolipop. Starej šrot to zrovna neni (HTC M8). Je to nějaký divný, zkusim tovární nastavení, možná vzniknul problém během aktualizace nebo tak něco. Je fakt že dřív to nedělalo.
Problem s interni pameti muze pomoci vyresit aplikace foldermount na google play. Nutnosti je supersu a updatovat jeho knihovny pouhym spustenim app vzdy po aktualiaci systemu.
Zajímalo by mě, jestli něco provedou s Chrome OS. Protože jinak chcípne.EDIT: Tak ten jejich slavný videostream nejede v Opeře. Začíná mi to připomínat tiskovky Apple. :-/EDIT2: Android M. Na vašem mobilu v roce 2018. B-]EDIT3: Přístup Google k Internet of things připomíná Skynet.
Názor byl 3× upraven, naposled 28. 5. 2015 19:21
šak tu bola nedávno nejaká analýza a podla nej má Chrome OS veľku budúcnosť ...najmä v amerike a najmä v školstve
Jako, to se říká od jeho uvedení, pár let už uběhlo a market share zatím skoro nijaký.
Ja Chromebook mám a čo si ty spravil pre Chrome OS ? :))
Nehejtuju na něj jako ostatní. B-]
To je záslužné. Každopádně nadprůměr... 😀Včera jsem si pořídil čtvrtý Chromebook... B-]
No ty musíš být ale úplně... nevím jakej, nic proti ChromeOS, pro mám jednu věc, je to na Linuxu 😃 Ale vážně, na některý věci to úplně bohatě stačí a jestli se povede pořádně dotáhnout ta podpora androidích appek, začnu to i doporučovat :)
HA HA HA... 😀..úplně jakej...?První chromebook Samsung Series 5 dosloužil, děti se o to postaraly Druhý pořád mám Acer C720 Celeron, 2 GB RAM, 16 GB SSDTřetí byl pro děti Samsung Chromebook 2 S Exynos Octacore 4 GB RAM 16 GB SSDČtvrtý jsem koupil v USA Acer C770 Core i3, 4 GB RAM, 32 GB SSD, ještě ho nemám domaZjistil jsem, že se 3 Chromebooky v početné rodině rozhodně neztratí...
oprava v USA jsem koupil Acer C720 s Core i3...
No, testování v roce 2011, uvedení na trh na přelomu 2012-2013, bestsellery uvedeny koncem 2013.Desítky modelů v druhé polovině 2014 a další letos.Pár let jsou tedy prakticky 2 roky... V Evropě ani to ne.V ČR neoficiálně asi 10 měsíců, oficiálně pár měsíců - několik nejnižších typů.Model, který chci, jsem si včera koupil v USA a nechal poslat. Nikde v Evropě není.Marketingová podpora je reálná NULA.Jaký market share byste si za takových podmínek představoval?
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.