Google | Pixel

Nové mobily a Chromecast, který udělá z každé televize chytrou. Google naděloval

Večer jste mohli online sledovat prezentaci Googlu s představením novinek. Dopředu prozradil, že půjde o nové telefony Pixel, Chromecast a chytrý reproduktor. Z tohoto pohledu tedy asi nemůžeme čekat nějaké překvapení, ale velmi mohou překvapit nové funkce, které se v zařízeních objeví. 

Prezentaci můžete zhlédnout na streamu výše v angličtině, níže je textový výpis nejzajímavějších informací v češtině.


20:30 Konec. Tak to bylo hodně rychlé. Dřívější prezentace Googlu byly občas velmi zdlouhavé, tentokrát to vzali naopak jak z rychlíku. Máme tu tedy nový Chromecast s Google TV a ovladačem, nový reproduktor Nest Audio a dva nové telefony Pixel. Google stihl akorát naznačit, co všechno novinky umí. 

20:28 Google připomněl herní streamovací platformu Stadia. Na nových telefonech můžete hrát s připojeným ovladačem a díky 5G budete mít potřebná rychlá data... 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

20:25 Foťáky v nových telefonech budou stejné. A dostanou další chytré funkce, aby fotky a videa byly ještě atraktivnější. Očištění portrétů, pokročilá třístupňová stabilizace...

20:22 Nové telefony Google Pixel 4a 5G a Google Pixel 5. Představení hardwaru nezabralo ani minutu a jde se hned na služby. Google vážně nechce, abyste se už zabývali tím, z čeho je váš telefon sestaven, ale abyste se zaměřili na to, co dokáže. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

20:20 Google reaguje na aktuální omezení a zprostředkuje přenosy z domovů některých umělců. Zajistí kvalitní audio hardware a platformu pro streamování (pochopitelně YouTube) a celé to zároveň poslouží jako propagace Nest Audia.

20:15 Další novinka následuje: Nest Audio. Je to nový chytrý reproduktor, který by měl uchvátit kvalitou, ale také hlasitostí zvuku. Jedná se o dvoupásmový reproduktor, který můžete propojovat do multi-room systému a ozvučit si tak celý byt. Připojuje se skrze Wi-Fi a samozřejmě podporuje Google Asistenta. Novinka bude stát 99 dolarů, což po přepočtu a zdanění představuje cca 2 800 Kč. Chcete-li stereo, počítejte s dvojnásobnou investicí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

20:10 Nový Chromecast dostane právě podporu Google TV. Z malé streamovací krabičky se rázem stane něco víc – z běžné televize udělá televizi „chytrou“. Součástí Chromecastu je proto také nově malé dálkové ovládání, nicméně půjde samozřejmě ovládat i hlasem díky podpoře Google Asistenta. Nabízet se bude ve třech barvách a cena zůstává jen 49 dolarů (cca 1 370 Kč s daní).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

20:05 Google TV. Vyhledávání filmů napříč různými předplacenými službami, seznam filmů ke zhlédnutí, inteligentní doporučování, hlasové ovládání... to je základ této televizní platformy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

20:03 Po krátkém úvodním slovu jdeme na věc. Prezentace se odehraje pochopitelně bez diváků a vystřídá se u ní řada zaměstnanců Googlu.

20:00 Začátek prezentace

Klepněte pro větší obrázek

19:30 Google dopředu prozradil, co na prezentaci ukáže za zařízení. Budou to především nové telefony Pixel a dopředu už také víme, jak budou vypadat a jakou budou mít hardwarovou výbavu. Na prezentaci se ovšem dozvíme, jaké dostanou nové funkce. Google tím jasně dává najevo, že o hardware dnes u telefonů už vlastně tolik nejde. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nové telefony Pixel budou dva. V první řadě Google Pixel 5, tedy nejnovější pokračovatel řady, a Google Pixel 4a 5G, tedy upgradovaný stávající model s podporou sítí páté generace. Pixel 5 má 6" OLED displejem s 90Hz obnovovací frekvencí, voděodolností IP68 a špičkovým fotoaparátem, který se letos konečně dočká širokého objektivu. Pixel 4a 5G má mít stejný foťák, podobnou výbavu, nicméně v levnějším plastovém provedení, bez voděodolnosti a se slabší baterií. 

 
Diskuze (9) Další článek: Velký test 14" notebooků do 20 000 Kč: Výsledky, hodnocení, srovnávací tabulka

Témata článku: Video, Google, Chromecast, Pixel, Prezentace, Google Pixel, Nový telefon, Hračky, Telefon, Mobil


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj počtu nakažených onemocněním Covid-19 v Česku ** Mapa podle okresů, počty testovaných, přehled podle věku ** Průběžně aktualizované grafy

Marek Lutonský | 150

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk