Slavný OmniBook má zajímavého následovníka

Dlouho tu nebyl nový OmniBook, až se spekulovalo, zda... ale nyní máme odpověď.
Vynikající notebooky od Hewlett-Packard, nazývané ovšem touto firmou „OmniBooky“, patřily vždy k nejlepším přenosným počítačům na světě. Několik let byl na trhu výborný OmniBook 800, jenomže v posledním roce bylo dlouhé mlčení – nebylo jasné, jestli bude HP vůbec vyrábět nějakého jeho přímého následovníka či zda se soustředí v této kategorii už jen na kapesní počítače.Nyní je zase jasněji – Hewlett-Packard oznámil stroj OmniBook 900, jasného nástupce osmistovky. Počítač je osazen nejvýkonnějším čipem Pentium II, bude vážit pod dvě kila a stát bude od 2500 USD výš, podle konfigurace. Čip Pentium II bude samozřejmě použit v notebookové, úsporné verzi, která bude na trhu někdy koncem ledna (takt 366 MHz). OmniBook 900 bude mít dvanáctipalcovou obrazovku, což samozřejmě také znamená, že klávesnice bude mít standardní notebookový rozměr, bude umožňovat běžné psaní všemi deseti. Kupodivu to je mírné zvětšení půdorysu oproti OmniBooku 800, ale tloušťka i váha jsou menší.

Živě komentuje: vynechat tuto produktovou řadu by byla doslova věčná škoda. HP sice hodně sází na kapesní počítače, ale tradiční notebooky se budou prodávat ještě mnoho a mnoho let – vždyť kdo umí psát všemi deseti a chce pracovat v programech s velkým rozlišením obrazovky, nemá na cesty jinou volbu než špičkový notebook. HP měl vždy v OmniBoocích některé unikátní vlastnosti (např. vysouvací myš), a i celkové provedení bylo velice vypracované a elegantní. Nový OmniBook má navíc přijatelnou cenu, takže nebude jen luxusním zbožím pro vyvolené.

Váš názor Další článek: Computer 2/99

Témata článku: Notebooky, Výborný notebook, Nejlepší cesta, Dlouhá léta, Luxusní rozlišení, HP Notebook, Luxusní verze, Jasná volba, Dlouhá cesta, Přímá volba, Elegantní počítač

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů