Historie

Slavíme 25. narozeniny. Tohle jsou lidé, kteří pro vás dělají Živě.cz

Slavíme 25. narozeniny. Tohle jsou lidé, kteří pro vás dělají Živě.cz

Dnes je to přesně 25 let od spuštění zpravodajského webu Živě.cz. I když termín „zpravodajský web“ je příliš moderní a nabubřelý na to, jak jednoduchá tehdejší statická stránka byla. I s tím „Živě.cz“ je to složitější. Ze začátku jsme totiž fungovali na adrese zive.cpress.cz. Až po třech letech jsme (zdarma!) získali stávající doménu.

Redaktoři Živě.cz předpovídají budoucnost. Za 25 let si stejné video budeme pouštět pro zasmání:

„Historek z natáčení“ by byl nespočet, ale tentokrát nechceme být nostalgičtí. Raději vám ukážeme, kdo pro vás Živě.cz dělá dnes a jak vidí méně či více vzdálenou budoucnost. Ať už ta skutečná budoucnost přinese cokoliv, můžeme vám slíbit, že budeme u toho, a dáme vám o tom vědět.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
První verze Živě a inzerát, kterým se spuštění webu propagovalo v tištěném časopisu Computer. Mediální svět tehdy vypadal úplně jinak...

První invexové Živě je už ztraceno, ale našli jsme zálohu webu z roku 1997, kde jsou k dohledání i články sahající do roku 1996. Podívejte se na adresu www.zive.cz/zive1997, kde je toto historické Živě.cz vystaveno.


K narozeninám by se hodilo připravit na webu něco nového. Na Živě to najdete dnes po 19. hodině, přijďte se podívat. A kdybyste chtěli něco dát nám, může to být třeba hlas v probíhající anketě Křišťálová Lupa.

Diskuze (35) Další článek: Lego v říjnu: Nepotopitelný Titanic je největší Lego set v historii

Témata článku: Budoucnost, Historie, Web, Křišťálová lupa, Zpravodajský web, Časopis, Anketa, Narozeniny, Spuštění, Adresaid Software hledá posily do týmu. Chystá se pokračování kultovní akce Quake?

id Software hledá posily do týmu. Chystá se pokračování kultovní akce Quake?

Na cestě je další díl v dlouhotrvající FPS sérii.

Michal Maliarov
id SoftwareByznys
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nový test rakety Precision Strike Missile se přiblížil limitu opuštěné smlouvy INF

Nový test rakety Precision Strike Missile se přiblížil limitu opuštěné smlouvy INF

** Společnost Lockheed Martin nedávno otestovala vyvíjenou raketu krátkého doletu Precision Strike Missile ** Její dolet podle všeho dosáhl, ne-li překročil hranici 500 kilometrů ** Tato hranice byla vytyčena pro balistické rakety a střely s plochou dráhou letu v americko-ruské smlouvě INF

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíRaketa
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály