Slack | Komunikace

Slack ukončí obtěžování prací o víkendech. Umožní lépe nastavit upozornění

Nejrůznější komunikátory pro firmy typu Slack, Microsoft Teams či Google Chat usnadňují domluvu v rámci firmy, občas ale mohou rušit upozorněními. Slack proto nyní přichází s možností vypnout si je na dny, kdy nepracujete.

V poslední době rapidně stoupá využití nejrůznějších služeb pro vnitrofiremní komunikaci. Zároveň s tím se objevuje jedna velká nevýhoda – byť umožňují nastavení upozornění, většinou zcela ignorují, zda je pracovní den, či víkend a tím pádem nechcete být rušeni prací. Slack se to ale chystá změnit a tak konečně zavádí možnost vypnout upozornění na víkend či jiné stanovené dny, pokud nemáte klasické rozvržení pracovního týdne.

Novinka je součástí funkce DND, tedy do not disturb (v češtině bývá jako režim nerušit). Vypnutá budou klasická upozornění, i zmínky. Zároveň je možné pro tyto dny vybrat hodiny, kdy vám upozornění dojdou. To se může hodit v momentě, kdy nechce být firemní konverzací rušeni mimo pracovní dobu. Ostatní uživatelé pak uvidí, že máte upozornění ztlumená. Režim DND se přitom zapne i v momentě, kdy si nastavíte stav na dovolené a tím pádem vás aplikace nebude rušit od odpočinku.

Hlavně s ohledem na větší využívání různých komunikátorů ve firmách v poslední době se jedná o velmi žádoucí novinku a osobně mě mrzí, že to nemají automaticky všechny služby a aplikace. Třeba se ale inspirují a z víkendového vypínání upozornění se stane průmyslový standard.

Co je Slack a jak funguje? Podívejte se:

Zdroj: TechRadar

Diskuze (5) Další článek: Jižní Korea informuje o důležitosti nošení roušek a důkladného mytí rukou pomocí dronů

Témata článku: Software, Internet, Chat, Microsoft Teams, Instant Messaging, Slack, Komunikace, Google Chat, Obtěžování, Upozornění, Aplikace, Pracovní den, Víkend, Komunikátor


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 88


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11