Microsoft | Komunikace | Skype

Skype ještě nekončí, Microsoft mu vdechne nový život. A nebudou to tentokrát jen nové ikonky

Nový vzhled, funkce, vyšší spolehlivost i rychlost. To všechno slibuje Microsoft u nového Skypu, který by měl zavřít ústa všem škarohlídům věštícím jeho konec. Firma v nadcházejících měsících přinese několik zlepšováků pro desktopovou i mobilní verzi známého komunikátoru.

Nutno podotknout, že signály o možné konci Skypu vysílal také samotný Microsoft. Minimum novinek, postupné zhoršování kvality aplikací, zrušení firemní verze a její nahrazení službou Teams. Ta je ostatně součástí výchozí instalace Windows 11 a na prominentním místě nahrazuje právě Skype. Jenže Microsoft věří, že jde pořád o silnou značku, a tak ji dá ještě (minimálně) jednu šanci. Na co se můžeme těšit?

Aplikace dostane nový vzhled. Microsoft zase trochu přeuspořádal ovládací prvky, nasadil nové ikonky i barevné motivy. Nově půjde upravit/změnit i zvuky notifikací.

Výraznou proměnou projde videovolání. Mřížka s obrazy se bude dynamicky přizpůsobovat počtu účastníků, takže nikdo nezůstane v malém okénku odstrčený od ostatních. A i ti, kteří volají bez videa, budou mít v mřížce stejně velkou dlaždici, akorát s obrázkem a jménem. Dokonce i samotný uživatel uvidí vlastní video rovnocenně s ostatními, nebude jen v malém plovoucím okně někde na okraji. Rozložení mřížky půjde také ručně upravit nebo nastavit tzv. speaker view, aby se zvýraznilo video toho, kdo zrovna mluví.

Novou funkcí je TwinCam. Budete-li telefonovat například webkamerou na počítači, můžete do hovoru přidat ještě druhý obraz z mobilu, který vás zachytí z jiného úhlu či ostatním ukážete okolí, domácí mazlíčky nebo děti, aniž byste museli pochodovat s celým notebookem.

Microsoft také upravil dialog pro funkci Meet Now (u nás jako „Sejít se hned“). Mělo by být ještě jednodušší k chatu nebo konferenčnímu hovoru pozvat uživatele bez registrovaného účtu. Vygenerovaný odkaz s pozvánkou navíc nově obsahuje i náhled na to, kdo místnost založil a kdo se v ní nachází.

Webový Skype by měl nově fungovat ve všech prohlížečích, firma konkrétně zmiňuje Edge, Chrome, Safari a Operu, ale vynechává třeba stále dost rozšířený Firefox.

Aplikace na desktopech má být o třetinu svižnější, na Androidu dokonce dvacetkrát rychlejší, ať už to znamená cokoliv…

Aplikace Teams je integrovanou součástí Windows 11 místo Skypu:

Diskuze (20) Další článek: Uberem už se svezete také v Ostravě a Plzni. Čeká tu na něj česká i estonská konkurence

Témata článku: Windows, Microsoft, Software, Chrome, Opera, Android, Chat, Firefox, Edge, Safari, Komunikace, Skype, Instant Messaging, Instalace, Aplikace, Vzhled, Mřížka, Ikonka, Nový život, Teams, Meet NowNASA věří, že Boeing Starliner jednou poletí. S lidmi to ale bude nejspíše až v roce 2023

NASA věří, že Boeing Starliner jednou poletí. S lidmi to ale bude nejspíše až v roce 2023

** Kosmická loď Starliner letos do vesmíru nepoletí ** Boeing stále řeší problémy s ventily ** První pilotovaný let proběhne nejspíše až v roce 2023.

Petr Kubala
StarlinerBoeing
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Testy grafické karty AMD Radeon RX 6600 XT: Když vám stačí hry ve Full HD

Testy grafické karty AMD Radeon RX 6600 XT: Když vám stačí hry ve Full HD

** K dispozici jsou podrobné recenze nové grafické karty od AMD ** Radeon RX 6600 XT je ideální pro hraní ve Full HD ** Výkon karty je mírně nad GeForce RTX 3060

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD