Testy | Asus | Základní desky

Skvělý univerzál. Test základní desky Asus ROG Strix B650-A Gaming Wi-Fi

Solidní cena, maximální výkon, skvělá konektivita a výborné funkce. Asus v této základní desce ukázal mix klíčových vlastností pro práci i hraní.

Plusy

  • Dobrý výkon
  • Nízké teploty
  • Vhodný mix konektivity

Minusy

  • Nemá pokročilé přetaktovávací funkce
9,1
Hodnocení

Kromě technických vlastností je velkým prodejním tahákem vzhled a bílá barva pasivů na základní desce. Podsvícení tady není mnoho, zato Asus hezky kombinuje různé prvky do designu, který potěší všechny, kdo chtějí mírně agresivní, ale i decentní vzhled. Základní deska tak bude vypadat velmi dobře v každé sestavě zaměřené na vizuál.

image.png

S cenou přes 6 000 Kč musí mít základní deska pro AM5 stále nějaké kompromisy, ale Asus je vybírá velmi pečlivě. Například rozhraní PCIe ve verzi 5.0 není přítomné na plnohodnotném slotu pro grafickou kartu, ale jeden M.2 slot pro paměti ho podporuje. To je dobrá volba, protože grafiky jsou daleko od saturování rozhraní PCIe 4.0 a neočekává se, že v příštích letech budou pro plný výkon vyžadovat PCIe 5.0, zatímco první úložiště s PCIe 5.0 už na trhu jsou.

Asus ROG STRIX B650-A GAMING WIFI 90MB1BP0-M0EAY0 Asus ROG STRIX B650-A GAMING WIFI 90MB1BP0-M0EAY0
nabízí 19 obchodů za ceny od 4 980 Kč
Srovnat ceny na Živě

Klíčová je stabilita a výdrž

Základní desky od zavedených výrobců jsou u drtivé většiny modelů spolehlivé, na Asus ROG Strix B650-A Gaming Wi-Fi jsme se zaměřili extrémně podrobně a tuto základní desku jsme testovali dlouhodobě, s několika různými procesory, paměťmi RAM a několikrát jsme mechanicky poskládali a rozebrali počítač s touto základní deskou. Nikdy s ní nebyl nejmenší problém a vždy nabídla maximální výkon.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Hlubokomořské proudy v Atlantiku se zhroutí do roku 2060. Bude to mít velice vážné důsledky

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , ,