Google | Chrome OS

Skvělý operační systém pro starý notebook. Jak nainstalovat a ovládat ChromeOS Flex

Máte doma starý notebook, jehož hardware už nestačí na plynulý běh Windows? Nainstalujte na něj operační systém ChromeOS Flex a udělejte z něj Chromebook!

V červenci tohoto roku představil Google operační systém ChromeOS Flex, určený pro běžné notebooky a počítače. K jeho hlavním výhodám patří relativně nízké hardwarové nároky, rychlost, bezpečnost a snadná správa.

ChromeOS Flex je pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak vdechnout nový život stárnoucímu počítači, ať už používáte Windows, nebo macOS. Tyto tradiční operační systémy s veškerou podporou nativních aplikací lze sice považovat za flexibilnější než Flex, ale zároveň jsou náročnější na hardware.

Starší počítače už zkrátka nemusí běžet tak dobře, aby poskytovaly skvělý zážitek. Vzhledem k tomu, že ChromeOS Flex je zjednodušeně řečeno jen obalený prohlížeč schopný spouštět webové aplikace (a v závislosti na hardwaru i aplikace pro Linux), potřebuje ze své podstaty méně prostředků.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak instalovat a nastavit ChromeOS Flex.

Čím se liší ChromeOS Flex od normálního ChromeOS.

Výhody a specifika systému.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Google do map přidal efektní 3D průlety kolem českých památek. Brzy vyměníte i počasí a denní dobu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,