Skutečně malý počítač

LEO Action je akční model značky LEO. Patří do stejné kategorie jako například levnější počítače AutoCont Alivio nebo Comfor Contact PC.
Tomáš Opatřil: LEO Action je akční model značky LEO. Patří do stejné kategorie jako například levnější počítače AutoCont Alivio nebo Comfor Contact PC. Stejně jako ony je nabízen pro co nejsnadnější a nejrychlejší používání Internetu, zákazníkům je doporučován poskytovatel VOLný, který nabízí Internet zdarma.

Spartánské PC
U tohoto počítače platí: nevybírejte podle vzhledu. Skříň se totiž spíš blíží těm, jaké vidíte dnes a denně v kancelářích. To je trošku škoda, protože dražší řady značky LEO mají design skoro kosmický. Počítače LEO se „nestydí“ za své komponenty, a tak víte, že základní deska je od firmy FIC, monitor, klávesnice, pevný disk a mechanika CD-ROM zase od Samsungu.

Monitor Samsung Samtron je docela dobrý, a třebaže rozostření v rozích je patrné, působil na mě příjemným dojmem. Myš je bohužel pouze dvoutlačítková, zvláště pro Internet by bylo určitě lepší mít i kolečko.

Přídomek, který jsem tomuto počítači přiřknul, je při instalaci a hlavně při nastavování osobních parametrů nejvíce patrný. Uživatele nečeká žádný vlastní průvodce, výrobce vše nechal na Windows 98 samotných. LEO ovšem nabízí publikaci v češtině, která vás naučí, jak s počítačem zacházet.

Předinstalovaný i přiložený software je v souladu s tím, co se dnes dodává. Kancelářský balík 602proPC Suite je sice jenom demo, zato má uživatel k dispozici jiný plný produkt téže firmy, a to 602Pro Office Server Personal. Jedná se o integrovaný balíček, který se snaží řešit všechny komunikační potřeby uživatele se samostatným počítačem s modemem. Nabízí zasílání a příjem elektronické pošty, odesílání a příjem faxů přímo z počítače, telefonní záznamník, hlasovou poštu atd. Zajímavý je také česko-ruský slovník. Jako antivirový program je přichystán Avast!32.

Dokonce si i zahrajete …
Nejvíce na celém počítači zamrzí jen 32 MB paměti. Třicet dva megabajtů se nyní do počítačových sestav, u kterých jde především o stlačení ceny směrem dolů, dodává standardně. Ale je to trochu škoda, protože kvůli úspoře zhruba dvou a půl tisíc takové počítače při kancelářské práci hodně odkládají na disk, což poněkud narušuje plynulou práci.

Zato grafický čip od Intelu (integrovaný na desce) se pěkně ohání. Pokud jde o hry, podává celá sestava vyvážený výkon. Není to sice samozřejmě žádná dnešní špička, hlavně ve 3D, ale vzhledem k použitým komponentám – klobouk dolů. Rozlišení 640 × 480 ve hře Unreal a v něm necelých 13 snímků 3D grafiky za sekundu stojí ještě na krajní hranici „hratelnosti“. Navíc je demo Flyby to nejnáročnější, co na Unrealu je, takže vlastní hra běží v pohodě při 25 snímcích.

Velmi dobře si vede také mechanika CD-ROM Samsung. Upozorňujeme ale, že se sama po pár vteřinách zavírá – já jsem to jako výhodu neshledal, vám to třeba bude vyhovovat.

Připlaťte si za paměť!
Pro Internet je počítač dobrý. „Utáhne“ jak Windows 98, tak Internet Explorer. Také se může pochlubit relativně dobrým výkonem grafické karty. Škoda jen, že malá paměť trošku degraduje celkový výkon počítače. Dobrá rada: pokud se rozhodnete pro tento model, nelitujte připlatit si za dalších 32 MB paměti navíc. Pak dostanete velmi slušné multimediální PC, na kterém půjdou spouštět i náročnější aplikace.
„internetový“ počítač LEO Action 366
Zdroj: LIBRA Electronics,
České Budějovice
Telefon: (0800) 17 28 21
Cena: 24 580 Kč bez DPH
29 990 Kč vč. DPH
Záruka: 2 roky
Parametry: základní deska FIC CW33 micro ATX, procesor Intel Celeron 366 MHz, grafická karta 4 MB, paměť 32 MB SDRAM, pevný disk 4,3 GB, mechanika CD-ROM 40×, zvuková karta, aktivní reproduktory, monitor Samtron 15", interní 56kb/s modem pro PCI, operační systém MS Windows 98 CZ, software: 602Pro Office Server Personal, 602proPC Suite (demo verze), antivir Avast!32, účetnictví Ekonom, slovník WinGED, Zákony na PC
Zdroj: Computer 23/99
Váš názor Další článek: Intel předvede 1GHz Pentium III v únoru

Témata článku: Internet, Monitory k pc, Malý, Malý počítač, SKU, PC skříně, Vita software, PC monitory, Malá paměť, Demo, Ruská klávesnice, Leo, PC SuiteNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Xbox možná pracuje na cloudovém MMO. Vznikat má ve finském studiu Mainframe

Xbox možná pracuje na cloudovém MMO. Vznikat má ve finském studiu Mainframe

S cloudovými technologiemi si Microsoft pohrával už v minulé konzolové generaci. I když se mu to s nimi hned zprvu nepovedlo, tak podle zahraničních zdrojů na něj úplně nezanevřel.

Martin Nahodil
Xbox Game StudiosSpekulace
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10