Google | Prohlížeče | Chrome

Skupiny záložek v Chromu se blíží. Google je vypustil do beta verze

Google testuje možnost seskupování záložek v rámci Chromu již několik měsíců. Nyní funkci přesunul do beta verze prohlížeče a tak se jí dočkáme již v příští stabilní verzi, která vyjde za několik týdnů.

Se seskupováním záložek si Google pohrává již delší dobu a v rámci verze Canary ji bylo možné v Chromu již aktivovat. V základu umožňuje sdružit si více stránek do jedné skupiny, která má jednolité zabarvení a je možné ji hromadně přesouvat. Původně Chrome zabarvoval celé záložky, nově pod nimi a okolo zobrazí tenkou barevnou čáru. Vše lze přitom upravit a pojmenovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá seskupování záložek v aktuální verzi Chromu.

Novou skupinu přitom vytvoříte snadno – stačí na záložku kliknout a vybrat možnost Přidat do nové skupiny. Stejným způsobem můžete přidat další do již existujících, případně přetažením. Skupiny je možné pojmenovat či změnit barvu a navíc zůstanou uložené i když restartujete prohlížeč a obnovíte si otevřené stránky.

Funkce je dostupná i na mobilních telefonech, kde ani nemusíte instalovat beta verzi prohlížeče. Ve stabilní stačí najet na stránku about:flags a aktivovat Tab Groups. Po restartu Chromu se vám pak nově otevřené odkazy budou otevírat ve skupinách, které pak můžete různě přesouvat.

Chrome beta můžete stahovat ze stránek Googlu, může ale obsahovat chyby. Stabilní verze obsahující záložky by měla vyjít v následujících týdnech.

Co přinesl za novinky Chrome ve verzi 80? Podívejte se:

Diskuze (11) Další článek: ELONOVINKY: Nový prototyp Starship už snad konečně poletí

Témata článku: Software, Google, Prohlížeče, Internet, Chrome, Verze, Beta, Tab Groups, Verze prohlížeče, Záložka, Beta verze, Prohlížeč, Skupina


Určitě si přečtěte

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 17

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 72


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč