Bezpečnost | Návody

Skryjte svůj e-mail. Návod na službu Bump

Díky jednoduché, ale důmyslné službě můžete pro každou internetovou službu použít unikátní e-mailovou adresu, ale využít přitom vlastní schránku. Pokud na jednu adresu začne chodit spam, stačí ji vypnout.

Poučku o tom, že není dobré používat stejné heslo pro více služeb, jste jistě četli tisíckrát. Lze však jít ještě dál – nepoužívat ani stejnou e-mailovou adresu. Uživatelé Maců a iPhonů budou mít výhodu – Apple nabízí službu Hide my e-mail, která pro každou registraci vytvoří unikátní adresu.

Existuje řešení i pro ty ostatní. Služba se jmenuje Bump (bump.email). Princip je jednoduchý: Bump se postará o generování unikátních adres, které budete používat při registracích do různých služeb. Pokud na ni přijde zpráva, Bump ji přepošle na vaši hlavní adresu. Na serverech služby není nic ukládáno, takže nemusíte mít obavy ani o svou bezpečnost.

V podobě doplňku

Aplikace existuje primárně v podobě webového rozhraní, nabízí ale i užitečný doplněk, který používání rozhodně usnadní. Na webu služby tedy najděte tlačítko Download a vyberte doplněk pro svůj prohlížeč. Nainstalujte jej z obchodu stejně jako každé jiné rozšíření. Následně klepněte na ikonu Bump v menu prohlížeče  1  a zvolte možnost Sign up  2  pro registraci ve službě.

Klepněte pro větší obrázek

Ve formuláři vyplňte e-mail, na který budou přeposílány zprávy a samozřejmě heslo. Následně se již ocitnete v hlavní nabídce služby. Primárním tlačítkem je to s názvem Create new,  3  kterým vygenerujete novou adresu. U té můžete ovlivnit první část, která následně umožňuje lepší orientaci.  4  Za ni je ještě přidána tečka a náhodná písmena.  5  To pro případ, že by si někdo zaregistroval adresu se stejným zněním.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Apple, Bezpečnost, Články z Computeru, iPhone, Spam, E-mail, Návody, Návod, Registrace, Schránka, Internetová služba, E-mailová adresa, Služba, Create new, Bump, Adresa, Apple iPhone na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru