Chrome | Doplňky do prohlížeče

Skryjte si toxické komentáře na sociálních sítích. Doplněk pro Chrome to umožňuje

Skryjte si toxické komentáře na sociálních sítích. Doplněk pro Chrome to umožňuje

Při pohledu na množství urážlivých a nenávistných komentářů na sociálních sítích se člověku mnohdy zachce mít k dispozici nástroj, který by všechen tento obsah odstranil. Inkubátor Googlu Jigsaw přišel s něčím, co se tomu hodně blíží. Jde o doplněk pro Chrome, který slibuje, že toxické komentáře skryje podle přání uživatele.

Doplněk se jmenuje Tune a vychází ze strojového učení vyvinutého pro dřívější nástroj Perspective, který sociálním sítím (především YouTube) pomáhá s kontrolou útočných komentářů. Tune je ale určen běžným uživatelům a má pomoci všem na internetu navodit oázu klidu.

Klepněte pro větší obrázek
Přes Tune je možné kontrolovat i míru problematických komentářů

V současnosti doplněk funguje pouze pro Chrome a pouze na stránkách Facebook, Twitter, YouTube, Reddit a Disqus. U nich si skrze Tune lidé mohou navolit, zda skrýt všechny komentáře (tzv. zen mód) nebo jen komentáře určitého druhu - urážlivé, sexuální apod.

Zatím jen v angličtině

Samozřejmě doplněk funguje jen v angličtině, takže s hejty na českém Facebooku nepomůže. Pro lidi, kteří rádi tráví čas u zahraničních příspěvků, ale může být nápomocný i v Česku. Jigsaw jen upozorňuje, že doplněk nebude schopný vyfiltrovat úplně vše, protože stále jde o experimentální technologii.

Ovládání Tune jednoduché, po jeho instalaci se objeví vedle URL ikonka, skrze kterou probíhá veškerá manipulace. Člověk se pro jeho užívání musí přihlásit na účet Google a následně si vybírá, na jakých sociálních sítích bude zapnutý a kde ne. Jakmile je komentář skryt, na stránce se místo něj objeví prázdné pole. Doplněk je možné svévolně zapínat a vypínat.

Jigsaw věří, že Tune náladě lidí na internetu pomůže. „Jeden toxický příspěvek nás může úplně zbavit touhy diskutovat a skrýt nám cenné myšlenky, které jsou schovány pod vším tím řevem,“ vysvětluje tým na svém blogu, proč doplněk vytvořil.

Diskuze (32) Další článek: Elon Musk: „Tunel v Las Vegas bude funkční do konce roku.“

Témata článku: Google, Prohlížeče, Internet, Facebook, Chrome, Sociální sítě, YouTube, Twitter, Komentář, síť, Doplňky do prohlížeče, Tune, Česká republika, Nejlepší doplněk, Doplňky, Sociální síť


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu