Chrome | Doplňky do prohlížeče

Skryjte si toxické komentáře na sociálních sítích. Doplněk pro Chrome to umožňuje

Skryjte si toxické komentáře na sociálních sítích. Doplněk pro Chrome to umožňuje

Při pohledu na množství urážlivých a nenávistných komentářů na sociálních sítích se člověku mnohdy zachce mít k dispozici nástroj, který by všechen tento obsah odstranil. Inkubátor Googlu Jigsaw přišel s něčím, co se tomu hodně blíží. Jde o doplněk pro Chrome, který slibuje, že toxické komentáře skryje podle přání uživatele.

Doplněk se jmenuje Tune a vychází ze strojového učení vyvinutého pro dřívější nástroj Perspective, který sociálním sítím (především YouTube) pomáhá s kontrolou útočných komentářů. Tune je ale určen běžným uživatelům a má pomoci všem na internetu navodit oázu klidu.

Klepněte pro větší obrázek
Přes Tune je možné kontrolovat i míru problematických komentářů

V současnosti doplněk funguje pouze pro Chrome a pouze na stránkách Facebook, Twitter, YouTube, Reddit a Disqus. U nich si skrze Tune lidé mohou navolit, zda skrýt všechny komentáře (tzv. zen mód) nebo jen komentáře určitého druhu - urážlivé, sexuální apod.

Zatím jen v angličtině

Samozřejmě doplněk funguje jen v angličtině, takže s hejty na českém Facebooku nepomůže. Pro lidi, kteří rádi tráví čas u zahraničních příspěvků, ale může být nápomocný i v Česku. Jigsaw jen upozorňuje, že doplněk nebude schopný vyfiltrovat úplně vše, protože stále jde o experimentální technologii.

Ovládání Tune jednoduché, po jeho instalaci se objeví vedle URL ikonka, skrze kterou probíhá veškerá manipulace. Člověk se pro jeho užívání musí přihlásit na účet Google a následně si vybírá, na jakých sociálních sítích bude zapnutý a kde ne. Jakmile je komentář skryt, na stránce se místo něj objeví prázdné pole. Doplněk je možné svévolně zapínat a vypínat.

Jigsaw věří, že Tune náladě lidí na internetu pomůže. „Jeden toxický příspěvek nás může úplně zbavit touhy diskutovat a skrýt nám cenné myšlenky, které jsou schovány pod vším tím řevem,“ vysvětluje tým na svém blogu, proč doplněk vytvořil.

Diskuze (31) Další článek: Elon Musk: „Tunel v Las Vegas bude funkční do konce roku.“

Témata článku: Google, YouTube, Prohlížeče, Facebook, Chrome, Sociální sítě, Internet, Twitter, Doplňky do prohlížeče, Komentář, Síť, Tune, Doplňky, Česká republika, Sociální síť


Určitě si přečtěte

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

** Let Virgin Atlantic z Los Angeles do Londýna vzbudil rozruch ** Dle webu na sledování leteckého provozu překonal rychlost zvuku ** Skutečnost je ale trochu jiná, neboť všechno je relativní

Karel Kilián | 22

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

** Na pevných discích bývá uloženo to nejcennější – naše data ** Sledujte jejich „zdravotní stav“ pomocí jednoho z nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dříve než nastanou

Karel Kilián | 21

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 226