Školní počítače pro distanční výuku

Pandemie COVID-19 změnila mnoho oblastí našich životů tak, jak bychom si nepomysleli. Jedna z oblastí, která s tím souvisí je omezení sociálního kontaktu, ať už se jedná o práci z domova, tzv. homeoffice, nebo u školáků se jedná o distanční výuku. Ukázalo se, že pokud dříve stačil jen jeden počítač na občasnou práci doma a zbytek si každý vyřídil na svém smartphone, tak dnes je situace jiná a osobní počítač potřebuje skoro každý člen rodiny.

Běžně se za nový počítač, nebo notebook platí okolo 15 000 Kč. Obzvláště v době, kdy rozpočet je napjatý a budoucnost nejistá, se nabízí otázka: Kde na takovou techniku vzít?

Pokud chcete ušetřit a získat místo jednoho počítače dva, nebo dokonce tři, máme pro vás řešení, které je navíc šetrné k přírodě. Jedná se o repasované počítače a notebooky.

Už jste o nich slyšeli? Tento výraz se zažil pro zařízení, která jsou jako nová pořizována do firem a po ukončení leasingu jsou za zůstatkovou hodnotu vykoupena a nabídnuta pro další využití. Předtím je ale každý kus pečlivě otestován, vyčištěn a připraven pro nového zákazníka. Na rozdíl od bazarového zboží je zde také záruka, obvykle jeden nebo dva roky.

Výhodou je, že do firem se nekupují druhořadé skládačky, ale prvotřídní business kvalita. Patří tam vyšší produktové řady HP Elite, ThinkPad od Lenova, nebo Precision od Dellu.

Ať už se jedná o videokonference ZOOM, práci v Microsoft Office 365, Microsoft Teams, komunikaci přes Skype, nebo WhatsApp s tím vším si technika dost dobře poradí.

Spolehlivým prodejcem, který v ČR v této oblasti působí více než 20 let, je společnost NetStores s.r.o., která má širokou nabídku repasované techniky na webu www.LevnaPC.cz.

Když se na to podíváme konkrétněji, tak například slušný domácí nebo kancelářský počítač s procesorem Core i5, SSD diskem a Windows 10 se dá pořídit do 4 000 Kč, LCD monitor již od 1 000 Kč. Školní lehký notebook s webkamerou a procesorem Core i3/i5 je možné sehnat za cenu kolem 6 000 Kč. Nadprůměrně vybavené a zpracované stroje pro manažery, pak vychází cenově kolem deseti tisíc. To jsou ceny, které mohou domácímu rozpočtu výrazně pomoci.

Máte potíže si vybrat? Nemáte s touto technikou zkušenosti? Kontaktujte nezávazně LevnaPC.cz. Ochotně a zdarma Vám doporučí, co by ve vašem případě bylo nejvhodnější. Sami se pak rozhodnete, zda koupíte nový, nebo kvalitní repasovaný kus s úsporou.

Další článek: 14" notebooky do 20 000 Kč: Vyzkoušeli jsme jich deset a víme, co můžete čekat

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu