Skljarov stále v nejistotě

23. srpna 2001
test SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Sice už je venku na kauci, ale nesmí opustit Ameriku. Dnes mělo být u soudu první slyšení, ale bylo to odloženo. Nejistota tak zůstává.
Skljarov stále v nejistotě
6. srpna byl ruský programátor Dmitrij Skljarov propuštěn z vězení na kauci 50 000 dolarů. Stále ale nebyl zproštěn obvinění a nadále mu hrozí pokuta až půl miliónu dolarů a pět let ve vězení. Ač se původní iniciátor jeho zatčení - firma Adobe - již přidala na stranu těch, kteří by ho rádi viděli na svobodě, rozjetá mašinérie se zatím nezastavila.

Skljarovův obhájce stále jedná se státním zastupitelstvím ohledně zrušení celého procesu a snaží se odsunout první jednání u soudu, které by samo nastartovalo proces. Nyní bylo toto jednání odsunuto na 30. srpna a tak vzniká prostor pro další jednání. Státní zástupce se k tomuto nevyjádřil a není tak zatím jasné, zda bude skutečně proces se Skljarovem zahájen.

Skljarov mezitím poděkoval všem podpůrcům jeho propuštění. Připomněl, že není žádný superman, jen obyčejný programátor. Překvapilo ho, kolik lidí podpořilo člověka z jiné země, o kterém do té doby neměli ani potuchy.

I nadále tedy budou probíhat protesty za osvobození Skljarova, chystají se demonstrace, účast na soudním líčení, hnutí viditelně neslábne. Doufejme, že státní zastupitelství pochopí, že souzení Sklajrova nemá smysl. Ten se mezitím dostal do pozice mučedníka v boji proti kontroverznímu zákonu DMCA a jeho případné odsouzení by zcela jistě výrazně nepomohlo, naopak by mohlo celé věci jen a pouze uškodit.

Přesto se dnes bude u soudu mluvit kvůli porušování DMCA. Opět se totiž bude projednávat šíření DeCSS na webových stránkách, které je porušením DMCA.

Témata článku: Soudní obvinění, Superman

Určitě si přečtěte

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 45

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

Včera | Stanislav Mihulka | 9

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

** Bombardéry tankují z létající benzinky Boeing KC-135 Stratotanker ** Tu americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu využívá už více jak půlstoletí ** Tankování probíhá přes speciální výsuvné čerpací rameno na zádi

17.  9.  2017 | Natoaktual.cz


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky