Skljarov stále v nejistotě

23. srpna 2001
test SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Sice už je venku na kauci, ale nesmí opustit Ameriku. Dnes mělo být u soudu první slyšení, ale bylo to odloženo. Nejistota tak zůstává.
Skljarov stále v nejistotě
6. srpna byl ruský programátor Dmitrij Skljarov propuštěn z vězení na kauci 50 000 dolarů. Stále ale nebyl zproštěn obvinění a nadále mu hrozí pokuta až půl miliónu dolarů a pět let ve vězení. Ač se původní iniciátor jeho zatčení - firma Adobe - již přidala na stranu těch, kteří by ho rádi viděli na svobodě, rozjetá mašinérie se zatím nezastavila.

Skljarovův obhájce stále jedná se státním zastupitelstvím ohledně zrušení celého procesu a snaží se odsunout první jednání u soudu, které by samo nastartovalo proces. Nyní bylo toto jednání odsunuto na 30. srpna a tak vzniká prostor pro další jednání. Státní zástupce se k tomuto nevyjádřil a není tak zatím jasné, zda bude skutečně proces se Skljarovem zahájen.

Skljarov mezitím poděkoval všem podpůrcům jeho propuštění. Připomněl, že není žádný superman, jen obyčejný programátor. Překvapilo ho, kolik lidí podpořilo člověka z jiné země, o kterém do té doby neměli ani potuchy.

I nadále tedy budou probíhat protesty za osvobození Skljarova, chystají se demonstrace, účast na soudním líčení, hnutí viditelně neslábne. Doufejme, že státní zastupitelství pochopí, že souzení Sklajrova nemá smysl. Ten se mezitím dostal do pozice mučedníka v boji proti kontroverznímu zákonu DMCA a jeho případné odsouzení by zcela jistě výrazně nepomohlo, naopak by mohlo celé věci jen a pouze uškodit.

Přesto se dnes bude u soudu mluvit kvůli porušování DMCA. Opět se totiž bude projednávat šíření DeCSS na webových stránkách, které je porušením DMCA.

Témata článku: Soudní obvinění, Superman

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 234

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 26

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje