Skateboard, čínský meč a hromada hliníku

Ale jak to všechno jde dohromady? Právě mečem a skateboardem se nechali designéři Thermaltake inspirovat.

Je možné, že jste si už někde všimli zmínky o připravované skříni od Thermaltake – společnost ji totiž už veřejnosti představila na letošní CES 2007.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na fóru výrobce se objevila spousta dalších fotografií a také něco málo k tomu, co má novinka umět. Jestli vám neutekla recenze Thermaltake Tai-Chi, která se na stránkách Živě objevila o loňských prázdninách, asi tušíte, která skříň této šílenosti předcházela. Pokud si již nevzpomínáte, doporučuji si ji proběhnout, budete totiž při pročítání následujícího článku mnohem lépe v obraze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Oproti Tai-Chi Je tu ale přece jen jeden rozdíl – většina panelů je děravá jak řešeto.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stejně jako v případě Tai-Chi má jít o celohliníkové monstrum s mohutným, ale podobně s ke chlazení nepříliš využitým žebrováním. Skříň má vyjít v limitované edici – vedle strojové výroby je totiž zapotřebí i velké množství ruční práce při montáži.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Člověka na fotografiích skříně musí nutně praštit do očí otevíratelné víko s dvojicí pístů. On už jen píst na bočnici, který mělo i Tai-Chi, se na skříních jen tak nevidí, a pokud jsou takové písty dva a fungují podobně, jako u kapoty automobilu… Výrobce tvrdí, že je otevření víka jednoduchý způsob, kterak rychle a jednoduše zlepšit chlazení skříně. Úvahy o tom, nakolik je podobné řešení praktické, necháme protentokrát na vás. Faktem je, že uvařený Favorit či Felicie, které člověk občas potká na dálnici, šklebí tlamu podobně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dalším, dnes už nevídaným prvkem, je dvojitá zadní stěna skříně. Za ní by se měla ukrývat dvojice vyfukovacích ventilátorů, ze skříně částečně vysunutý zdroj, a především je zde prostor pro spoustu kabelů a hadice vodního chlazení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zatímco v případě skříně CoolerMaster Cosmos, kterou jsme si představili minulý týden, se kladl důraz především na tichý provoz, jde Thermaltake SwordM opačnou cestou.

Podobně jako Tai-Chi je skříň připravená na vodní chlazení, kterým výrobce volitelně skříň dovybavuje. Rozhodně alespoň v případě testované skříně nešlo o tiché řešení, zato výkon vodního chlazení je více než slušný.

Klepněte pro větší obrázek

Radiátor lze ale v bočnici nahradit čtveřicí ventilátorů podobně jako u Cooler Master Stacker 830. Když k tomu přidáte dvojici 12cm ventilátorů na dně skříně, tři ventilátory v horní stěně, jeden čelní pro chlazení disků, dvojici 12cm ventilátorů v zadní stěně a jednu stodvacítku ve zdroji, dostanete pořádný průvan, ale také vše, co s ním souvisí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Za příplatek můžete mít také přídavný 7" dotykový LCD do 5,25" pozice.

Klepněte pro větší obrázek

Thermaltake Tai-Chi, která byla na materiál i výrobu zřejmě o něco levnější, stojí u nás bez vodního chlazení kolem šesti a půl tisíce s daní, s vodním chlazením už je to přes deset a půl tisíce, a dá se předpokládat, že tento drobeček, který by se měl objevit někdy v průběhu srpna, bude ještě o pěkných pár stovek dražší, i bez volitelného LCD.

Zdroj: Thermaltake [1, 2]

Témata článku: Čína, CES 2010, Cosmos, Hliník, Hromada, Vodní zdroje, Píst, Pořádný průvan, Vodní pára, Chlazení, Skříň, Vodní chlazení, Felicia, Meč, Cooler Master, Ruční práce

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 157

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 90

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 52

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje