Skateboard, čínský meč a hromada hliníku

Ale jak to všechno jde dohromady? Právě mečem a skateboardem se nechali designéři Thermaltake inspirovat.

Je možné, že jste si už někde všimli zmínky o připravované skříni od Thermaltake – společnost ji totiž už veřejnosti představila na letošní CES 2007.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na fóru výrobce se objevila spousta dalších fotografií a také něco málo k tomu, co má novinka umět. Jestli vám neutekla recenze Thermaltake Tai-Chi, která se na stránkách Živě objevila o loňských prázdninách, asi tušíte, která skříň této šílenosti předcházela. Pokud si již nevzpomínáte, doporučuji si ji proběhnout, budete totiž při pročítání následujícího článku mnohem lépe v obraze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Oproti Tai-Chi Je tu ale přece jen jeden rozdíl – většina panelů je děravá jak řešeto.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stejně jako v případě Tai-Chi má jít o celohliníkové monstrum s mohutným, ale podobně s ke chlazení nepříliš využitým žebrováním. Skříň má vyjít v limitované edici – vedle strojové výroby je totiž zapotřebí i velké množství ruční práce při montáži.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Člověka na fotografiích skříně musí nutně praštit do očí otevíratelné víko s dvojicí pístů. On už jen píst na bočnici, který mělo i Tai-Chi, se na skříních jen tak nevidí, a pokud jsou takové písty dva a fungují podobně, jako u kapoty automobilu… Výrobce tvrdí, že je otevření víka jednoduchý způsob, kterak rychle a jednoduše zlepšit chlazení skříně. Úvahy o tom, nakolik je podobné řešení praktické, necháme protentokrát na vás. Faktem je, že uvařený Favorit či Felicie, které člověk občas potká na dálnici, šklebí tlamu podobně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dalším, dnes už nevídaným prvkem, je dvojitá zadní stěna skříně. Za ní by se měla ukrývat dvojice vyfukovacích ventilátorů, ze skříně částečně vysunutý zdroj, a především je zde prostor pro spoustu kabelů a hadice vodního chlazení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zatímco v případě skříně CoolerMaster Cosmos, kterou jsme si představili minulý týden, se kladl důraz především na tichý provoz, jde Thermaltake SwordM opačnou cestou.

Podobně jako Tai-Chi je skříň připravená na vodní chlazení, kterým výrobce volitelně skříň dovybavuje. Rozhodně alespoň v případě testované skříně nešlo o tiché řešení, zato výkon vodního chlazení je více než slušný.

Klepněte pro větší obrázek

Radiátor lze ale v bočnici nahradit čtveřicí ventilátorů podobně jako u Cooler Master Stacker 830. Když k tomu přidáte dvojici 12cm ventilátorů na dně skříně, tři ventilátory v horní stěně, jeden čelní pro chlazení disků, dvojici 12cm ventilátorů v zadní stěně a jednu stodvacítku ve zdroji, dostanete pořádný průvan, ale také vše, co s ním souvisí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Za příplatek můžete mít také přídavný 7" dotykový LCD do 5,25" pozice.

Klepněte pro větší obrázek

Thermaltake Tai-Chi, která byla na materiál i výrobu zřejmě o něco levnější, stojí u nás bez vodního chlazení kolem šesti a půl tisíce s daní, s vodním chlazením už je to přes deset a půl tisíce, a dá se předpokládat, že tento drobeček, který by se měl objevit někdy v průběhu srpna, bude ještě o pěkných pár stovek dražší, i bez volitelného LCD.

Zdroj: Thermaltake [1, 2]

Témata článku: Čína, CES 2010, Skříň, Chlazení, Vodní chlazení, Felicia, Cosmos, Vodní zdroje, Vodní pára

3 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Vladik 26. 7. 2007 22:15:22
    Kdepak, když něco peču tak jedině masoB-] nejraději mám pěčené vepřové...
  • Tamburýna z okolý Rýna 26. 7. 2007 9:55:12
    ... a pečeš i bábovky a dýňové koláčky ? ................ ;-)
  • Vladik 26. 7. 2007 9:50:53
    Ale mě na vzhledu nesejde, stačí mi když se tam snadno montujou komponenty...
Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 32

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

** Nový Xbox One X slibuje hraní ve 4K s HDR za 13 tisíc korun ** Aby stejnou kvalitu obrazu zvládl počítač, museli byste za něj dát minimálně dvakrát tolik ** Přesto herní počítače stále svůj smysl mají

24.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky