Síťová instalační disketa

Programem Network Client Administrator lze vytvořit disketu, která zcela nainstaluje klienta.
Programem Network Client Administrator lze vytvořit disketu, která zcela nainstaluje klienta. Znamená to, že s ní můžeme přejít k úplně prázdnému PC, nastartovat z ní a potom jen sledovat, jak se instalují například Windows 95. Popíšeme si vytvoření této diskety.

Vybereme Make Network Installation Startup Disk. Zadáme cestu k instalačním souborům. Nejčastěji k mechanice CD-ROM do adresáře CLIENTS.

Na další obrazovce vybereme příslušný typ klienta, který má disketa instalovat, typ mechaniky a především síťového adaptéru. Zde se jedná o adaptér klientské stanice, nikoli našeho Windows NT Serveru!

Dále musíme zadat i komunikační parametry pro tuto disketu: jméno počítače, jméno uživatele, jméno domény a typ transportního protokolu. V případě použití TCP/IP i odpovídající adresy. Jméno počítače v síti musí být jedinečné, nelze tedy tyto diskety zkopírovat a pak rozběhnout instalaci současně z více počítačů. Protokol musí být stejný s NT Serverem, kde je databáze uživatelů a odkud budeme nabízet adresář ke sdílení.

Tento postup má jediné uskalí, že disketa musí být startovací pro MS-DOS a takovou neumí Windows NT Server vytvořit. Musíme ji tedy vyrobit mimo Windows NT.

Případnou dodatečnou konfiguraci ( IRQ a I/O Port síťové karty) musíme provést v adresáři NET a v souboru PROTOCOL.INI na této disketě. Jména uživatele, jméno domény a další logické údaje sítě se nastavují v SYSTEM.INI.

Diskuze (1) Další článek: Počítač na splátky

Témata článku: Windows, Disketa, Jedinečný parametr, Síťový protokol, Příslušný typ, Jediná cesta, Instalační disk


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 138Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů