Sítě Extreme na vysoké škole

Firma CORE Computer začala na náš trh dodávat síťové přepínače pro gigabitový Ethernet od společnosti EXTREME Networks, která má podle některých hodnocení zhruba čtvrtinu celosvětového obratu v oblasti gigabitového Ethernetu.
Firma CORE Computer začala na náš trh dodávat síťové přepínače pro gigabitový Ethernet od společnosti EXTREME Networks, která má podle některých hodnocení zhruba čtvrtinu celosvětového obratu v oblasti gigabitového Ethernetu. EXTREME Networks se od počátku své existence specializuje na přepínaný Fast Ethernet 100 Mb/s a na gigabitový Ethernet 1 Gb/s. Tyto přepínače pro síťové vrstvy 2 a 3 OSI s označením Summit s neblokující architekturou, vysokou propustností a velkou hustotou portů se vyznačuje dobrými cenovými relacemi vzhledem k jejich výkonu.

První instalace na vysoké škole
Firma CORE Computer provedla první instalaci rychlých přepínačů od společnosti EXTREME Networks na Vysokém učení technickém v Brně. Dodala tam první čtyři přepínače, s nimiž vytvořila novou vysokorychlostní páteřní síť na UIKS VT díky grantu FRVŠ 98 184. Tato páteřní síť je založena na dvou gigabitových přepínačích EXTREME Networks.

Dalším zákazníkem sítí EXTREME Networks, resp. CORE Computer, je jedna překladatelská agentura. Ta měla před nasazením rychlé sítě několikasekundové odezvy na klientských počítačích, když si překladatelé tahali po síti výrazy ze slovníku uloženém na centrálním serveru.

Některé výhody gigabitového Ethernetu
Jednou z výhod gigabitového Ethernetu je, že jde stále o Ethernet, takže jeho principy technici stále znají. Gigabitový Ethernet má navíc oproti Ethernetu či Fast Ethernetu další výhodu v tom, že lze zavést diferenciaci služeb v síti, tzv. Quality of Service (QoS). EXTREME Networks to umí.
Váš názor Další článek: Tweak UI - nastavte si efekty, práci se složkami a vyhledávání na Internetu (V.)

Témata článku: Fast, Extreme, Cenová relace, První instalace, Síťová technika, Gigabitový ethernet, Ethernet, Rychlý přepínač, Grant

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost