Apple | Siri

Siri, jak zní velryba? Hlasová asistentka Applu se naučila zvuky zvířat, nástrojů a vozidel

Siri, jak zní velryba? Hlasová asistentka Applu se naučila zvuky zvířat, nástrojů a vozidel | Foto: Apple

Nejnovější verze iOS 14.3 obsahuje novinku pro hlasovou asistentku Applu. Siri vám od začátku týdne dokáže přehrát zvuky nejrůznějších zvířat, ale i hudebních nástrojů nebo širokého typu vozidel. Stačí se zeptat „Siri, jak zní kachna?“ a telefon či tablet vám přinese autentický zvuk, na jaký je možné narazit v reálném životě. 

Samozřejmě se musíte zeptat anglicky, jelikož Siri stále nezvládá češtinu, takže přesná otázka zní „Hey Siri, what does … sound like?“. Asistentka poté přehraje audio a v některých případech zobrazí i obrázek požadovaného zvířete/vozidla/hudebního nástroje a odkaz na Wikipedii. 

Apple konkrétně nesdělil, kolik zvuků je k dispozici, ale podle jeho slov stovky. Uživatelé tak vyrazili novinku prozkoumávat a zjistili, že zhruba všechny běžné dopravní prostředky a hudební nástroje zvuk nahraný mají, jen u zvířat je to trochu sázka do loterie. 

Nicméně většina známých tvorů, co vydává nějaký konkrétní zvuk, k dispozici je. Chybí je trochu obskurní zástupci typu mravenečník. Siri dokonce rozpoznává jednotlivá plemena psů, takže pokud vás někdy pálilo, jak se liší štěkot například pudla a vlčáka, stačí se asistentky zeptat. 

Zásadní novinka to není, navíc Google Asistent podobnou funkci obsahuje již několik let. Ale může to být šikovná drobnost, pokud máte iPhone a malé dítě nacházející se zrovna ve fázi objevování světa, které chcete poučit o zvířecí říši - dotaz pro Siri je jednodušší než zvuky hledat na YouTube. Stejně tak to lze využít, pokud se debata nad pivem stočí na dlouholetou otázku, jaký zvuk vydávají lišky. 

Mezi další funkce, které přináší iOS 14.3, patří štítky na App Store, které ukazují, jaké informace o uživatelích shromažďují jednotlivé aplikace, plus systém nově podporuje očekávanou službu Applu zaměřenou na cvičení Fitness+. 

Víte, že hlasového asistenta vyvíjí i Seznam?

Zdroj: Tech Times

Diskuze (6) Další článek: Mavic 2 Enterprise Advanced pro policii, hasiče a podniky je vyzbrojený termokamerou a podporuje RTK

Témata článku: Apple, YouTube, Google Asistent, iOS, Siri, iPhone, App Store, Zvuk, Nástroj, Zvíře, Hey Siri, Seznam, Hudební nástroj, Velryba, Vozidlo, Asistentka, Tech Times


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 34

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 20

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5