Apple | Siri

Siri, jak zní velryba? Hlasová asistentka Applu se naučila zvuky zvířat, nástrojů a vozidel

Siri, jak zní velryba? Hlasová asistentka Applu se naučila zvuky zvířat, nástrojů a vozidel | Foto: Apple

Nejnovější verze iOS 14.3 obsahuje novinku pro hlasovou asistentku Applu. Siri vám od začátku týdne dokáže přehrát zvuky nejrůznějších zvířat, ale i hudebních nástrojů nebo širokého typu vozidel. Stačí se zeptat „Siri, jak zní kachna?“ a telefon či tablet vám přinese autentický zvuk, na jaký je možné narazit v reálném životě. 

Samozřejmě se musíte zeptat anglicky, jelikož Siri stále nezvládá češtinu, takže přesná otázka zní „Hey Siri, what does … sound like?“. Asistentka poté přehraje audio a v některých případech zobrazí i obrázek požadovaného zvířete/vozidla/hudebního nástroje a odkaz na Wikipedii. 

Apple konkrétně nesdělil, kolik zvuků je k dispozici, ale podle jeho slov stovky. Uživatelé tak vyrazili novinku prozkoumávat a zjistili, že zhruba všechny běžné dopravní prostředky a hudební nástroje zvuk nahraný mají, jen u zvířat je to trochu sázka do loterie. 

Nicméně většina známých tvorů, co vydává nějaký konkrétní zvuk, k dispozici je. Chybí je trochu obskurní zástupci typu mravenečník. Siri dokonce rozpoznává jednotlivá plemena psů, takže pokud vás někdy pálilo, jak se liší štěkot například pudla a vlčáka, stačí se asistentky zeptat. 

Zásadní novinka to není, navíc Google Asistent podobnou funkci obsahuje již několik let. Ale může to být šikovná drobnost, pokud máte iPhone a malé dítě nacházející se zrovna ve fázi objevování světa, které chcete poučit o zvířecí říši - dotaz pro Siri je jednodušší než zvuky hledat na YouTube. Stejně tak to lze využít, pokud se debata nad pivem stočí na dlouholetou otázku, jaký zvuk vydávají lišky. 

Mezi další funkce, které přináší iOS 14.3, patří štítky na App Store, které ukazují, jaké informace o uživatelích shromažďují jednotlivé aplikace, plus systém nově podporuje očekávanou službu Applu zaměřenou na cvičení Fitness+. 

Víte, že hlasového asistenta vyvíjí i Seznam?

Zdroj: Tech Times

Diskuze (6) Další článek: Mavic 2 Enterprise Advanced pro policii, hasiče a podniky je vyzbrojený termokamerou a podporuje RTK

Témata článku: Apple, YouTube, iOS, iPhone, Google Asistent, App Store, Zvuk, Siri, Tech Times, HLA, Nástroj, Seznam, Asistentka, Hudební nástroj, Hey Siri, Zvíře, Velryba, Vozidlo, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czNesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Již v roce 2014 koupil Facebook jeden z nejoblíbenějších komunikátorů WhatsApp a uživatelé se začali oprávněně obávat o soukromí svých dat. Jak na tom jsou ostatní komunikační služby?

Jiří Kuruc
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Dead Drops: Nejpomalejší internet na světě je připravený pro planetu po apokalypse

Dead Drops: Nejpomalejší internet na světě je připravený pro planetu po apokalypse

** V roce 2010 se začala rodit síť mrtvých schránek Dead Drops ** Byly jich tisíce, časem se na ně ale zapomnělo ** Vypravili jsme se ke schránce č. 595, která funguje dodnes

Jakub Čížek
ZajímavostiÚložiště
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína