Apple | Siri | Patenty

Siri chce dohnat konkurenci. Patent Applu naznačuje podporu více uživatelů

Hlasová asistentka Applu Siri sice existuje již hezkou řádku let, ale stále postrádá jednu schopnost, kterou by jistě mnoho domácností ocenilo – podporu více uživatelů. Apple ji z neznámého důvodu stále neimplementoval. Jak ale naznačuje nový patent, Siri by se to mohla jednou naučit. Dohnala by tak Google Home, který podobnou funkcí disponuje.

Schopnost je nastíněná v novém patentu nazvaném User profiling for voice input processing, který společnost v úterý získala. Popisuje přesně to, co Siri schází – podpora více uživatelů. Hlasová asistentka by podle dokumentu měla být schopna rozpoznat jednotlivé hlasy, ať už podle speciálních slov nebo podle biometrického hlasového otisku.

Klepněte pro větší obrázek
Patent popisuje identifikaci uživatele pro Siri

Jednotliví lidé, například členové rodiny, by si tak mohli vytvořit své vlastní profily a zabránit tomu, aby ostatní měli přístup ke zprávám, kontaktům a jiným soukromým informacím.

U iPhonů to zas takový problém není, ten stejně obvykle patří jednomu člověku. I u iPadu to člověk možná oželí, byť nerad. Ale u zařízení jako je chytrý reproduktor HomePod, u kterého lze očekávat, že jej bude používat celá domácnost, je tvorba profilů a podpora více uživatelů velmi potřebná.

Vedle většího soukromí by totiž Siri mohla zvládat poskytovat i akurátnější odpovědi na míru na základě historie vyhledávání a dotazů. V současnosti to zvládne jen pro jednoho člověka.

Jde zatím jen o patent, takže je otázka, jestli se to Siri skutečně naučí. Vzhledem k existenci HomePodu ale doufejme, že ano.

Více uživatelských profilů Google poprvé ukázal u svého Home Mini:

Diskuze (2) Další článek: Sony prodalo už půl miliardy herních konzolí PlayStation. Oslaví to limitovanou edicí PS4 Pro

Témata článku: Google, Apple, Google Asistent, Google Home, Amazon Echo, Alexa, Chytrá domácnost, Mobility, Cortana, iPhone, iPad, Homepod, Siri, Patenty, Neznámý důvod, Chytrý reproduktor, Asistentka, Uživatelé, Nový patent, Hezká řádka, Apple Siri, Sir, Patent, Hlasový asistent, HSPA, Iphone 10 na Mall.cz


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu