Silvestrovské překvapení pro váš počítač

Pokud doma chystáte nějakou speciální silvestrovskou párty, určitě se neobejdete bez muziky. Jestliže mezi vaši nejoblíbenější činnost nepatří výměna desek nebo cédéček v přehrávači, určitě dáte přednost přehrávání hudby z počítače. Pokud používáte Windows Media Player a chcete být styloví, nainstalujte si do něj speciální rozšíření – uvidíte, že vánoční vizualizace nebo tančící Elf u návštěvníků vaší párty sklidí velký úspěch!
Silvestrovské překvapení pro váš počítač

Co k tomu budete potřebovat? Nic jiného než speciální balíček Winter Fun Pack, který si můžete stáhnout z webových stránek Microsoftu věnovaných multimediálnímu přehrávači Windows Media Player. I když je balíček primárně určen pro Windows Media Player v deváté verzi, bez problémů funguje i v nejnovější verzi Windows Media Playeru s pořadovým číslem 10.

A co v balíčku Winter Fun Pack najdete? Kromě zmiňované vánoční vizualizace si můžete Windows Media Player „vyšperkovat“ některým z nabízených vzhledů, vyzkoušet speciální playlist pro uspořádání sváteční hudby nebo nástroj pro snadnou organizaci vašich hudebních souborů…

Stáhnutí a instalace balíčku

Pro bezproblémovou instalaci balíčku Winter Fun Pack 2003 nejprve zkontrolujte používanou verzi Windows Media Playeru – v horní části okna přehrávače přejděte do nabídky Nápověda a klepněte na položku O programu Windows Media Player. Chcete-li si nainstalovat nejnovější desátou verzi WMP, můžete tak jednouše učinit klepnutím na tento odkaz.

Instalační program nástroje Winter Fun Pack 2003 si můžete stáhnout přímo ze stránek Microsoftu, nebo z naší sekce Soubory. Velikost instalátoru je něco málo přes 3,5 megabajtu, takže na své si přijdou i uživatelé, kteří se k internetu připojují pomocí telefonní linky a modemu nebo technologie GPRS.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud letos chcete vidět sníh, budete si muset nainstalovat Winter Fun Pack…

Nastavení vzhledu přehrávače a vizualizace

Po dokončení instalace součásti Winter Fun Pack spusťte Windows Media Player. Pro změnu vzhledu stiskněte v levé části okna úplného zobrazení tlačítko Volba vzhledu (ve WMP 10 v horní části okna přehrávače přejděte do nabídky Zobrazit a klepněte na možnost Volba vzhledu) a ve zobrazeném seznamu poklepejte na položku Frostbite, Ginger_man nebo Ginger_woman.

Chcete-li nastavit staženou vizualizaci, klepněte do plochy pro zobrazení vizualizace pravým tlačítkem myši a z vysunuté nabídky zvolte možnost Winter | Ice Storm. Pro změnu nastavení vizualizace na ni klepněte levým tlačítkem myši, nebo otevřete nabídku Nástroje | Možnosti, přejděte na záložku Moduly plug-in, v seznamu Kategorie vyberte položku Vizualizace, ve stejnojmenné části okna klepněte na položku Winter a stiskněte tlačítko Vlastnosti. Poté se zobrazí okno, v němž můžete vizualizaci nastavit podle vlastních představ.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pozor, ať vám při pohledu na ledovou krásu nezamrznou Windows! :)

Roztančená zima ve Windows

Pokud budete mít o silvestrovské noci nouzi o tanečníka či tanečnici, o zábavu se vám postará vánoční Elf tančící přesně v rytmu právě hrající hudby. Tento tanečník je součástí nástroje Plus! Dancer LE, který spolu s dalšími součástmi tvoří sadu Microsoft Plus! Digital Media Edition. Máte-li o jeho „služby“ zájem, stáhněte si jej z této adresy nebo z naší sekce Soubory. Velikost instalačního programu je necelých deset megabajtů.

Pokud byste tuto funkci uvítali i pro „další roční období“, kde přeci jen vánoční Elf není to pravé ořechové, vyzkoušejte si nainstalovat některého z dalších tanečníků, které naleznete na této stránce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zpočátku to spíš může vypadat jako vystoupení Davida Copperfielda…

… ááá, raz – dvá – tři – čača…

Po nainstalování programu spusťte Windows Media Player. Následně přejděte do nabídky Start, vyberte Všechny programy a klepněte na položku Microsoft Plus! Dancer LE. Otevře se nové okno, kde v jeho dolní části stiskněte tlačítko Start Dancer LE.

Pro změnu nastavení tančící postavičky na ni stačí klepnout pravým tlačítkem myši a požadovanou možnost vybrat z kontextové nabídky, jež se tímto postupem zobrazí, nebo stejný postup provést na ikoně Plus! Dancer LE, kterou naleznete v Oznamovací oblasti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

… ale když dojde na věc, vánoční Elf to dokáže pěkně rozjet ;)

Námět k diskuzi: Líbí se vám takovéto nástroje pro lelkování? Nebo byste se bez nich dokázali obejít? Co si o nich myslíte?

Diskuze (30) Další článek: eBay ruší podporu technologie .Net Passport

Témata článku: Microsoft, Windows, Silvestr, Horní okno, Překvapení, Vzhled, Player, Pravé okno, Elf, Speciální playlist, LE, Frostbit, Speciální nástroj, Speciální verze, Windows Media Player, Playlist, Storm, Media Player, Windows Media Center, Winter, Pravé tlačítko


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize