Letadla | Létání | Sport

Šílené závody letadel opustil RedBull, ale vrací se s kolmým startem, elektrickými a tryskovými motory

  • Mistrovství světa Red Bull Air Race bylo ukončeno v roce 2019
  • V příštím roce se dočkáme úplně nového šampionátu
  • Do 5 let v něm budou závodit také elektrická letadla

Letecké závody Red Bull Air Race World Championship se až do roku 2019 těšily značné popularitě. V květnu 2019 pořadatel oznámil zkrácení ročníku a následné ukončení šampionátu. V roce 2022 se však „nejrychlejší trojrozměrný motoristický sport na planetě“ vrátí. Tentokrát už bez Red Bullu jako World Championship Air Race (WCAR)

Oficiální soutěž

Zásadní bylo uzavření exkluzivního partnerství s Mezinárodní leteckou federací (FAI) z února 2021. FAI se zavázala 15 let dohlížet na bezpečnostní a sportovní pravidla.

Série leteckých závodů by měla odstartovat v prvním čtvrtletí roku 2022. V počátcích naváže na Red Bull Air Race a využije zkušenosti produkčního týmu a závodníků, přesto se chce WCAR lišit.

Do budoucna se počítá s razantními změnami – WCAR se totiž chce stát „výkladní skříní budoucnosti letectví, městské letecké mobility a udržitelně poháněných čistých technologií.“ Diváci i piloti se budou muset časem smířit s inovacemi, vedoucími k ekologické udržitelnosti.

Diskuze (18) Další článek: Družicový nosič z Brna vynesl na oběžnou dráhu hromadu satelitů

Témata článku: Technika, Letadla, Létání, Sport, VTOL, Jihoafrická republika, Red Bull, Trysk, Biopaliva, Máta, Původní seriál, MXS, Tryskový motor, Kolmý start, EVTOL, Individual, Redbull, Martin Šonka, Elektrický, Šil, Le Mans, Red Bull Air Race, Česká republika, Aero, Zivko Edge, Sportovní potřeby na Heureka.cz